Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit kellett volna tennem az...

Mit kellett volna tennem az adott helyzetben? A kiscsoportos fiam sírt, amikor érte mentem, mert az óvónéni nem adott neki pogácsát.

Figyelt kérdés

A fiam egy csendes, bújós, kiscsoportos kisfiú. Délután nem a saját óvónénijük van velük, mert összevonják a csoportokat a takarítás és egyebek miatt, így mindig másik csoport óvónénije vigyáz rájuk 16 óra után a szülők érkezéséig.

Amikor megérkeztem kb. 16.10 perckor a fiam az óvónéni lábánál feküdt, arcát a padlóba fúrva és sírt. Nem ordított, nem balhézott, csak halkan csendben sírt.

A másik óvónéni, aki szintén abban a csoportban volt, kijött hozzám és azt mondta, hogy a fiam "beverte a hisztit", mert a másik óvónéni nem adott neki pogácsát. Az indok: a fiam már uzsonnázott.

Miközben pityergett, öltöztetés közben próbáltam neki elmagyarázni, hogy az az óvónéni pogácsája volt és ő is nagyon éhes. Erre a kicsi azt válaszolta, hogy de egy másik kisfiúnak adott.

Ekkor esett rosszul igazán nekem is a dolog. Miért visz be a csoportba ételt? Miért a gyerekek asztalánál ülve eszik úgy, hogy ezt ők is lássák? Egy 3 éves még mindent megszeretne kóstolni, amit a többiek esznek.

Nagyon kellemetlenül éreztem és érzem magam most is. A gyereknek valószínűleg már eszében sincs, de én nehezen fogom elfelejteni.



2013. máj. 7. 06:38
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
44%

Megtanítanám neki, hogy nem fog belehalni, ha egyszer nem kapja meg, amit akar.

A másét miért is kellene odaadni??

2013. máj. 7. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
75%
Hát ez tényleg rettenetesen csúnya dolog volt az óvónőtől! Én is óvónő vagyok, de vakokkal dolgozok, nem látják, de persze érzik az étel illatát. Ha úgy adódik, hogy egyedül vagyok velük és ennem kell, van, hogy együtt eszünk :) Persze ez max 4-5 gyerek mert hát belőlük ez is sok egy embernek. :D De volt, hogy a fél ebédemet megette az egyik kislány. Én vettem volna a gyereknek hazafelé pogácsát, és miközben esszük mondtam volna, húú még jó hogy nem ettél az óvónéniéből mert ez sokkal finomabb és akkor ebből tudnál csak keveset enni. Vagy hasonlót.
2013. máj. 7. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
82%
Az óvónéni pogácsája volt és az egyik gyerek kapott a másik nem én így értelmeztem és ez nem igazságos szerintem!
2013. máj. 7. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
69%
Nézd, bármilyen rosszul is esik, előfordul ilyen. Ami az enyém, az nem kotelezo megosztanom. Pláne, ha mondjuk harom darab van osszesen es 25 gyerek. Nem mondom, hogy okos dolog volt az óvó néninek bent ennie, de pellengérre se kellene állítani érte. Hányszor lesz meg olyan az életben, hogy játszótéren/oviban/akárhol egyik gyerek kap valamit, a masik meg nem. Tessék neki megmagyarázni.
2013. máj. 7. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
63%

Hát nem volt túl szép dolog, de látod hogy a gyerek nem foglalkozik már vele. Próbáld meg te is túltenni magad ezen, ez azért nem egy tragédia. Muszáj megtanulnia hogy nem mindent kaphat meg.


A másik kisfiú meg lehet hogy nem uzsonnázott, azért adott inkább neki az óvónéni.

2013. máj. 7. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
79%
Nekem itt azért egy másik probléma is felvetődik. Arcát a földbe fúrva sírt. Ez most komoly? És ezt hagyja az óvónő? Miért nem veszi fel, és magyarázza el neki a dolgokat, nyugtatja meg. Nem hagyunk egy kiscsoportost így.
2013. máj. 7. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
75%
Nálunk is volt ilyen, ott a gyermekem almás pitéjét nem adta oda,mondván, h egyszer már odaült az asztalhoz,de csak ivott így nem jár neki. Szerintem meg igenis,kifizettem, és nem azért h az óvónő vigye haza a családjának. De ez többször is előfordult az egyik óvónéninél, a másik érdekes módon odaadja a gyermeknek hazamenetelkor,ha nem ette meg....
2013. máj. 7. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
88%

Nekem sem az a leg durvább ebben a történetben, hogy nem kapott pogácsát, hát sajnos vannak ilyen óvónők..., de hogy hagyják a padlón fekve sírni?! Én ezen jobban ki lettem volna akadva. :(

Fura dolog, hogy az óvónő egyiknek ad, a másiknak nem, be sem szabadott volna vinni közéjük a pogit.

Mostmár mindegy, a kicsid túl tette rajta magát, te sem tehetsz nagyon semmit.

2013. máj. 7. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
69%

Mar nem azért, de amikor az en gyerekem óvodás volt, az o csoportjában volt egy hisztis kisfiú. Ha rá tört a hiszti, semmivel nem lehetett le nyugtatni. Nemegyszer tanúja voltam, hogy neki állt orjongeni, hasra vágta magat a csoport közepén. Az ovono próbálta nyugtatgatni, felvenni, a gyerek meg bele rúgott. Igy aztán ott hagyta a földön fetrengeni. En is ott hagytam volna, meg akkor is, ha a saját gyerekem. Majd lenyugszik. Pláne, hogy nem egetrengeto, életveszélyes probléma volt. Nem kell mindig az ovonot szidni.

Mellesleg abban se vagyok biztos, hogy a masik gyerek valóban kapott pogácsát.....

2013. máj. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Én is úgy látom, hogy nem olyan nagy probléma ez. Természetesen elmondtam neki és hazafelé vásároltunk egy pogácsát, ami finomabb is volt, mint az óvónéni pogácsája. :-) Nincs is ezzel semmi probléma, csak nekem esett kicsit rosszul. Meg hát kíváncsi is voltam mások véleményére.
2013. máj. 7. 08:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!