Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tudom eldönteni hogy...

Hogyan tudom eldönteni hogy köhögéscsillapító vagy köptető kell? 3,5éves kislányom napjában többször elég "erőszakosan" köhög.

Figyelt kérdés

2013. szept. 23. 14:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Ezt inkább orvos döntse el.

Mert a száraz, fojtó köhögésre jó a köhögéscsillapító, hurutos váladékos köhögésre jó a köptető. De olyan is van, hogy egy betegség kapcsán vegyesen jelentkeznek.

Az orvos megnézi a torkát, meghallgatja a tüdejét, van-e váladék a légutakban, az alapján dönt a kezelésről.

2013. szept. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Elviszem orvoshoz,de addig jó volna neki valamit adni ami csillapítaná!
2013. szept. 23. 15:03
 3/6 anonim ***** válasza:

a köptető nem csillapít, az pont még meg is köhögteti, hisz segíti a felszakadást. a csillapító az csillapít, viszont ha hurutosan köhög akkor nem szabad adni, esetleg éjjelre.

de ha nem tudod megállapítani akkor orvos ahogy az első is írta.


mondjuk nekem mindig azt mondja az orvos, hogy azzal bajt nem csinálhatok ha délelőtt köptetőt, éjjelre meg csillapítót adok, bár ez is megdőlt mikor krupposan köhögött, akkor sinecodot kapott naponta 3x...

2013. szept. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hallod a köhögésen, hogy száraz vagy hurutos. Ha inkább sípolóan, akkor száraz, ha hallod a cuccot ahogy "hörög" a légcsövében, akkor hurutos. Az erőszakosan nem igazán tudom, mit takar, talán én arra tudnék tippelni, hogy sokat köhög és nem szakad fel neki és erőlteti. Ha ez, akkor inkább száraz.
2013. szept. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Még annyi, ha itatsz vele kakukkfűteát, az mind a két esetben hasznos. Sok folyadékra amúgy is szükség van ilyenkor.
2013. szept. 24. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 zabmester ***** válasza:
Hurutosra köptető kell, szárazra köhögéscsillapító. Vagy amit még mi használni szoktunk az az Erigon szirup, az kombinált készítmény, mindkettőre jó, csillapítja is, de jó a "szaftos" köhögésre is. Bár arra meg figyelni kell, hogy álmosít egy kicsit, mivel kodein van benne.
2013. szept. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!