Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tud kanállal enni a 3 évesetek?

Tud kanállal enni a 3 évesetek?

Figyelt kérdés

Most kezdte az óvodát a 3 évesem. Itthon nagyon szépen eszik egyedül kanállal és villával is viszonylag tempósan. Az óvónéni mondta, hogy keveset eszik és lassan (ami nem gond, mert még beszokós), de hogy nem tudja kezelni a kanalat se.

Ennek lehet az az oka, hogy bent az óvodában nagy méretű kanállal esznek a gyerekek? Itthon gyerekkanállal eszik.


2013. szept. 25. 15:11
 1/9 anonim ***** válasza:

Adj neki itthon is nagyobb kanalat!

Az enyém 2,5 éves, de a levesekhez nagykanalat adok neki, a kisebbe szinte semmi nem fér, az is rögtön kicsurog..

Ő már nagyon szépen eszik, de nyugi a gyerekek nem egyformák, a nagyfiam mikor az ovit kezdte, minden nap a ruháján volt az étlap, mindig leette magát.

2013. szept. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is nemrég volt 3 éves, most kezdte az ovit.

Normálisan evett már előtte is legalább fél évvel kanállal vagy villával és az oviban is van normális, kisebb méretű kanál, ami nekik pont jó.

Én azt is megérteném, ha a kisfiad azért lenne "ügyetlenebb", mert hatalmas kanalat kapott- az felnőtteknek való és egyik-másik fajta még nekem sem tetszik, olyan nagy méretű.

Hogy tudná betenni az egészet a szájába?

A bébikanál méret (pl. a nestle vagy tommy tippie vagy DM babakanalai) és a felnőtt nagykanél között azért van átmenet, pl. az ikeás fém gyerekétkészlet kanala.

Ez utóbbi nagyobb azért jóval, mint egy teáskanál, de nem olyan hosszú és mély, mint egy felnőtt leveses.

Kérdezz rá erre a kanáltémára- nagyon csodálkoznék, ha csak óriási kanalakkal lehetne étkezni és csak és kizárólag ez lenne az oka annak, hogy keveset eszik.

2013. szept. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Itthon akkora kanalat használ amit írsz: teáskanál és felnőttkanál közötti méret. Bent az oviban láttam, hogy nagy felnőttméretű kanállal esznek a gyerekek.

Kipróbálom majd, hogy itthon hogy eszik a nagykanállal.

Igazából csak csodálkoztam, mikor az óvónéni mondta, hogy nem tud enni kanállal a gyerekem.

2013. szept. 25. 15:52
 4/9 anonim ***** válasza:
Durva. Tuti vennék a csoportnak 25 gyerekkanalat. Komolyan, mennyibe kerül egy műanyag gyerekkanál a százforintosban?? Vagy az óvó nőnek / fenntartó önkorinak egy nagy lapátot, egyen azzal, de szépen ám és gyorsan is!!
2013. szept. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ma mondta a barátnőm, hogy náluk a bölcsiben is felnőttkanalak vannak, azzal esznek a kis kétévesek.
2013. szept. 25. 21:34
 6/9 anonim ***** válasza:
Csodás. A lányom 4,5 éves, de azt se tudom, hogy eszik felnőtt kanállal, mert eszembe nem jutna ezzel szívatni őt se mag magamat se (takarítás...)
2013. szept. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 SzCJudit ***** válasza:
Kisfiam családi napközibe jár, ott is felnőtt kanállal esznek a 2-2.5 évesek. A csoportjában mindegyik gyerkőc gond nélkül eszik vele. Ne aggódj, kisfiad is meg fogja szokni :)
2013. szept. 26. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Pötyös Panni ***** válasza:
25%
Már egy egyéves eszik kanállal, nem egy három éves..
2013. szept. 27. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Panni, elolvastad te egyáltalán a kérdést?
2013. szept. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!