Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nektek hajlandó köszönni...

Nektek hajlandó köszönni majdnem 3 évesetek?

Figyelt kérdés

Kislányom 2-2,5 éves koráig édesen integetett, köszönt, azóta nem tudom rávenni.

Folyékonyan, választékosan beszél, tehát tök ciki pl. a liftben, hogy köszönés no, de aztán 3 másodperc múlva elkezdi nekem mondani pl., hogy anya nézd, a néninek pöttyös szép pólója van...beszélget a nénivel/bácsival/bárkivel, majd mikor kiszáll az illető a liftből, megint csak nem köszön...

Mi mindig köszönünk, udvarias família :) vagyunk, tehát nincs előtte rossz példa, de nem is erőltettem soha ezt a dolgot, nem is szólok rá, mindig azt mondom, hogy jó, majd legközelebb, de bazira kínosan érzem magam...vagy ez csak dac???


köszi



2013. jún. 15. 12:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ők még csak gyerekek. Ne várd el tőlük, hogy úgy tudják az illemet, mint ahogyan sok felnőtt sem.:)

Amúgy az én fiam is van mikor köszön, van mikor meg nem. Attól függ, hogy mennyire figyel vagy mihez van kedve.

Meg van tanítva rá, tehát szokott köszönni, de nem mindig. És ezért nem is fogom megbüntetni vagy ilyesmi. Majd ha nagyobb lesz, megérti, hogy mire való a köszönés, meg az egyéb illemet.

Bár sokkal kínosabb szerintem és nem ránk nézve például, mikor (kis településen élünk), jó hangosan köszönünk egy idősebbnek, akiről tudjuk, hogy nem süket és csak néz az emberre bocs, de birkán, de köszönni, azt nem tud.

2013. jún. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 djudit ***** válasza:
100%

Ha azt mondod neki, hogy nem baj, majd legközelebb, akkor ő így is érti :) nem baj, nincs kedvem, akkor most nem köszönök. Szerintem azt mond neki, amit gondolsz; köszönni kell szépen, látod mi is köszönünk. Persze ettől még lehet, nem fog köszönni, de tudja, hogy kellene, es előbb-utobb fog is.

Az én kisfiam is ügyesen köszön, de ha fél valakitől, akkor azt mondja, hogy én köszönjek helyette :)

Segíts még azzal neki, de lehet így csinálod, hogy mondod neki, mit mondjon, szia, csókolom, jó napot...

2013. jún. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

köszi, igen így csinálom, mondom neki, hogy szia, csókolom, mire ő bebújik a "szoknyám" mögé, és közli, hogy Te!, vagy hogy Nem! :DD


Igen, most hogy írod, hogy azt mondom nem baj, majd legközelebb, tényleg erősítem benne hogy nem kell köszönnöm, köszi, hogy felhívtad a figyelmem err! Sztem én is csak kínomban mondom, hogy nem baj, mert hát ugye nem ezt gondolom...:)


Aza a bajom, hogy -2x nem köszön, nem gáz, de mostmár notoriusan nem teszi..:-((


de lehet a "nem baj, majd legközelebb" mondatom miatt van..:-))

2013. jún. 15. 12:52
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mind a két gyerekem köszön, sokszor még azelőtt, mielőtt én kinyitnám a számat. Egy nagy faluban lakunk, mindenki köszön mindenkinek, nekik ez a természetes. Sőt! A múltkor egy öreg néni nem köszönt nekünk vissza, a nem egész 2,5 éves lányom meg közölte vele, hogy "buta vagy".
2013. jún. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
27 hónapos a kislányom és ő sem köszön. Hamar kezdett beszélni, tud is mondani mindent. Amikor megtetszett neki a "szia" szó, akkor folyton köszönt. Szünet. Utána megtetszett neki a "csókolom" szó, folyton köszönt. De már ez is lecsengett. Most megint nem köszön soha senkinek. Én is mondom neki, hogy mit kéne mondania, de semmi eredménye. Nekem meg pont azzal van bajom, hogy a felnőttek mondják azt neki, hogy nem baj, majd legközelebb. Komolyan mindenki ezt mondja. Én is kínosan érzem magam, és mondom, hogy de hát most is kéne.
2013. jún. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Az 5 éves lányom is pont olyan mint a Te lányod, azt mondja inkább én köszönjek mindenkinek, a 3 éves fiam válogatás nélkül köszön mindenkinek! Egyformán vannak nevelve, a lányom szorongóbb, a fiam nyitottabb személyiség! Idővel szerintem javulni fog, legalábbis remélem!!!!

2013. jún. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Ó, de jó! :-) Akkor nem vagyok egyedül..


A faluban lakó hozzászóló mondata szöget ütött a fejembe: Mindenki köszön mindenkinek...


Amikor a lányom is köszöngetős időszakában volt olyan 1,5-2,5 éves kora körül, fűnek fának köszönt, akkor meg attól kaptam hülyét, és mondogattam neki, hogy nem kell mindenkinek köszönni..

Hát ezek szerint nekem semmi se jó! :-))


No, hát köszi mindenkinek, mennek a zöld mancsok, kellemes nyarat!

2013. jún. 16. 06:38
 8/14 anonim ***** válasza:
Gyerekeim mind a 3 ismerösnek,barátnak köszönek,idegenek nem .
2013. jún. 16. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
50%
Hát én még csak magamból tudok kiindulni, én sose köszöntem senkinek és nem is szóltam hozzá senkihez, sőt még más kocsijába se voltam hajlandó beülni. Viszont voltak olyan emberek akikkel első perctől kezdve haverkodtam. Nem tudom mi alapján döntöttem de vagy 7-8 éves koromig így csináltam. Lehet, hogy csak nem tetszenek neki azok az emberek :)
2013. jún. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Lányom 3,5 éves és akkor köszön, ha olyan kedve van, pedig én mindig köszönök. Ha olyanja van, akkor - engem hallva - odaköszön jó hangosan, hogy jó napot, szia, vagy, amit tőlem hall, de ha nincs épp hozzá kedve, akkor a szoknyám mögé bújva közli, hogy nem. Mindig mondom neki, hogy illik köszönni, illetve még inkább próbálom nyomatékosítani benne, amikor a másik köszön ránk először. Nem egyszer előfordul, hogy óvodás társa köszön rá jó hangosan és ő pedig szégyenlősen a szoknyám mögé bújik és nem köszön vissza. Olyankor is mondom neki, hogy ha köszönnek neki, illik viszonozni, de úgy néz ki, még nem akar, nem megy folyamatosan.
2013. jún. 17. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!