Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 1,5-2 éves gyereked eljátszik...

1,5-2 éves gyereked eljátszik egyedül? Mit csinál, amíg neked dolgod van, amíg főzöl? Milyen játék köthetné le őket hosszabban?

Figyelt kérdés
Néhány hete még semmi gond nem volt, mert amíg főztem, kinn volt vele a konyhában, segített kipakolni a mosogatógépet, utána pedig ellomolt a műanyag egények között, "főzögetett" ő is. De egy ideje már a mosogatógép kipakolás után lelép a szobába, ami nem is lenne gond, de egyből kéri, hogy kapcsoljam be neki a kedvenc meséjét. Akkor jól elvan, persze játszik mellette, de kell hogy alapzajnak ott legyen. Ha mást csinál és kikapcsolom, akkor is felháborodik. Nem szeretném, ha sokat tv-zne, és délután és amint végzek a teendőimmel foglalkozok is vele, gyurmázunk, olvasunk, építünk, és úgy gondolom, hogy talán ez nem is olyan sok tv, de ha lenne valami jó alternatíva, akkor azt szívesen hallanám.

2013. okt. 1. 14:29
 1/10 anonim ***** válasza:
55%

Már reggel fél 10.kor veri az ajtót, hogy ki akar menni az udvarra. Ő kint, én bent. Hallom, merre van, a hangokból tudom mit csinál. Ha csend van, megyek megkeresem, de többnyire a kapuban áll, és nézi az autókat, buszokat, időnként hallom, ahogy valakivel "beszélget".


Ha rossz idő van, behozom neki a motort, van egy kukacos libikókája azzal is szívesen van. Könyvet nézeget, túr a játékos dobozában, esetleg pakol a fiókból, szekrényből. (van neki sajátja, amihez hozzányúlhat, a többi tabu).

Megy a tv is, néha ránéz, de inkább csak a mesék zenéjénél áll meg.

20 hónapos fiú

2013. okt. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én egy lépést sem tudok megtenni, és semmit nem tudok csinálni. Mindig vele, vele játszani, ordít ha ki merek menni a szobából. Csak akkor főzök vagy takarítok amikor alszik, vagy amikor az apja itthon van, mert olyankor Ő az Isten! :) Nem köti egyébként hosszabb ideig semmi, nem igazán merül bele semmibe, csak rohangál és ugrál
2013. okt. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Ohh...2-es válaszoló, akkor van, akinek még rosszabb :))


Sajnos udvarra nem tudom kiengedni, az 5-en lakunk, úgyhogy sajna az is közös program és természetesen mi is megyünk játszóterezni, nem is tehetném meg, hogy nem, mert akkor bezizzen estére :) Úgyhogy ha rossz az idő, akkor meg vagyunk lőve...


Szóval akkor másnál is megy a tv? Tudom, hogy nem nézi végig ő sem, ráadásul olyan meséket szeret, amikben gyerekek vannak és sok zene, vagy állatokat utánoznak, tehát ő is táncol, utánoz, futkározik, tehát nem csak ül és bambul. Akkor szerintetek ne aggódjak emiatt? Most kicsit bestresszeltem miatta, hogy mindenki írja itt, hogy hú, nem szabad tv-t nézni, ők be sem kapcsolják...közben persze az ismeretségi körömben mindenhol tv-znek a picik...olyan rossz érzést tudnak kelteni az emberben...

2013. okt. 1. 14:54
 4/10 gabszem ***** válasza:
20 hós kislány. Nála változó, de mostanában inkább velem akar állandóan lenni és játszani. Ha főzök és ott akar lenni, akkor szoktam neki adni valami pakolásznivaló dobozt, mert azzal elvan. Amúgy könyvet szeret olvasni, meg újságot, túrni a játszódobozát, legózni. Nálunk délelött mennek a mesék,utána zenét hallgatunk , nekem kell a háttérzaj, de ő is szereti.
2013. okt. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nálunk is így van, hogy délelőtt megy a mese, délután pedig amikor már tudok foglalkozni vele, akkor zenét kapcsolok.

Akkor másnál is van ilyen :)


Egyébként köszönöm az eddig válaszokat mentek a zöld kezek...

2013. okt. 1. 15:01
 6/10 gabszem ***** válasza:
50%
ne aggódj a tv miatt, bárki bármit is mond. Nem kell hogy egész nap nézze, de ők már ebben nőnek fel. Sajnos nekünk sincs kertünk 4.-en lakunk, sétálunk kétszer egy nap, megyünk gyakran játszótérre is, vagy csak elesztjük a Főtéren vagy a parkban és szaladgálhat kedvére. Ő se egyfolytában nézi, de már ismeri hogy melyik mese a Frakk vagy a Maja, a Zabu, mondja is őket, nagyon szereti főleg az állatos meséket, de közben játszik mászkál, nem nézi folyamatosan. Délelött pár mesét meg este fürdés előtt kb. 1 órát. Napközben meg zenét hallgatunk.
2013. okt. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem se aggódj a tv miatt, főleg hogy nem is ül órákig előtte, nálunk is mindig szól valami, 20 hós kisfiam most rákattant a Bogyó és Babócára és azt nézi délelőtt és estefelé is kb félórát,de van hogy közben játszik, mi is kimegyünk naponta kétszer és délután már csak vele foglalkozom.
2013. okt. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Fúú nálunk egész nap megy a tv. Reggel még ágyban van, mielőtt kimegyek neki kakaót készíteni bekapcsolom. Míg megissza a kakaót addig nézi, aztán megy a dolgára. Délelőtt mikor főzök akkor meg a nappaliban kapcsolom be a tv-t. Ő ott játszik, rohangál.Van, hogy csak áll a tv előtt és nézi, de nem köti le hosszabb távon.Az én lányomat amúgy semmilyen játék nem köti le.Bármilyen semmitmondó papírfecni vagy zacskódarab érdekesebb számára, mint a csúszdája vagy a sütifaló "csodabödöne"..
2013. okt. 1. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Amikor lányom ekkora volt,nagy volt a konyhánk,játszószőnyeget kivittem és azon játszott,könyveket nézegetett vagy kivittem kisasztalt és ott firkált.Ha gondolt egyet bement szobájába.Többi helyég tabu volt.Felkelés után kicsit meséltünk,modókáztunk,amibe lehetett bevontam,ha végeztem dolgommal jászótereztünk,délután szintén.Én pl gyurmát is adtam neki,ha közelemben volt,csak nem állhatott fel vele.Soha nem ordított,babakorától így csináltam,vittem ki konyhába beszéltem hozzá(ő pihiszékben vagy hordozóban volt)és nézelődött,játszott.Tv sosem,csak gyerekzene szólt vagy felnőttzene háttérzajnak.Most 4,5 évesen is irányítottan néz mesét.Hamarosan születik kisfiam,nála ugyanez lesz.Én azt az elvet vallom,hogy habár szülőknek is kell alkalmazkodni újszülötthöz,de ő egy már kialakult napirendbe, kialakult család napirendjébe születik bele,és neki is kell alkalmazkodnia.Tehát ha dolgom van viszem oda,de próbálom anélkül hogy felvenném lekötni.
2013. okt. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

többnyire délelőtt nálunk is megy a tévé.

Ha nem kapcsolom be akkor odatol egy széket a konyhapulthoz és feláll rá hogy lássa mit csinálok :-) De ez elég veszélyes úgyhogy sokáig nem szoktak hagyni.

2013. okt. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!