Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák! A hálós vagy a...

Anyukák! A hálós vagy a fajáróka a jobb?

Figyelt kérdés

Melyiket érdemes megvenni inkább ??


köszönöm!


2013. okt. 3. 16:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Hálósat, nem üti meg magát ha neki esik.
2013. okt. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
viszont azon gondolkodtam hogy abba meg nem tud megkapaszkodni...tehát a felállásba az nem segít neki pl..
2013. okt. 3. 17:17
 3/9 anonim ***** válasza:

Mi is hálósat vettünk, mert a kiságyban akkorákat koppant a feje a rácsnak.

De nem sokat volt benne, utálta azt is, meg a kiságyat is.

2013. okt. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekünk hálós volt. Ha nekifeküdt az oldalának, akkor eldőlt és simán kimászott. Nem vennék hálósat.
2013. okt. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Úh, nem semmi lehet az a járóka ami eldől...!

Mi ilyet sosem tapasztaltunk, pedig néha mérges volt ha betettem, és igencsak nekifeszült.

Nekünk olyan volt, aminek ki lehetett cippzározni az oldalát, és ott ki-be tudott mászni, ha akart.

2013. okt. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Fajáróka es egy nagy titka van, de ezt senki nem hiszi el-már 2 hónapos korától szoktatni kell-pólya kitámasztva, járóka megemelve, hogy benne maradjon kesőbb is.Ha 6-7-8 hónapos korban rakod be először, akkor már nem biztos, hogy benne marad.Anno úgy hallottam, hogy a háló nem tesz jót a szemenek-romolhat, mármint ha állandóan azon keresztül nez ki, ezt egy bababoltos bácsi mondta, volt neki mind a kettőből, na ez, hogy mennyire igaz nem tudom...
2013. okt. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Hálósat ne!!!! Sokkal inkább balesetveszélyes, mint a fa járóka. Például beleakadhat a keze, lába, és ha pont akkor esik el, akkor még ki is csavarodhat a végtagja. Ezen kívül már 10-11 hónapos gyerek is simán fel tud kapaszkodni rajta (mert jó móka) kihajol, és mivel a kicsiknek még nagyon magasan van a súlypontjuk, egy pillanat alatt kibucskázhat belőle. Ráadásul olyan vélemények is vannak, hogy a hálós járóka a látásnak sem tesz jót, mert nem tud rendesen kilátni a háló lyukain (nyilván nem akkor, amikor nekinyomja az arcát,és úgy les ki a lukon, hanem amikor csak ül, vagy játszik középen, akkor nem tud még rendesen kifókuszálni a réseken.)

Plusz a fa járókában sokkal stabilabban tud kapaszkodni, felállni, leülni, járkálni.


Megmondom őszintén, én sosem értettem azokat a félelmeket, hogy a kiságyban vagy a járókában "összetöri" magát a gyerkőc. A rácsoknak pont van annyi rugalmassága, hogy az esetleges ütések egy részét elnyelje. És 1-2-3 eldőlés, lehuppanás, felborulás után megtanulják, hogy eshetnek el biztonságosan.

2013. okt. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

5. válaszoló, szerintem ami nektek volt, az az utazóágy. Vagy annak a járókaméretűvé fejlesztett változata.

Az már nem is hálós szinte, hanem majdhogynem szúnyoghálószerű anyagból van. Igaz, hogy szerkezetileg stabilabb, mint a hagyományos hálós járóka, de megkapaszkodni nem nagyon lehet benne, tehát felállni sem nagyon tud, és mivel annyira sűrű a hálós része, a teljesen textilborítású részről nem is beszélve, hogy szinte ki sem lát belőle a gyerek. Alkalmankénti használatra valóban praktikus, mert kicsire összecsukható, mobil, de tartós használatra nem szerencsés.

2013. okt. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi hálósat vettünk, mert az volt akkora méretben, ami elfért. Mi 13 hónapos korától használtuk és szeretett benne lenni. A mi lányunk az egyedüli, aki még 2,5 éves korába is járókázott :-). Nem bántam meg, hogy hálósat vettünk. Volt benne 4 kapaszkodó, simán fel tudott benne állni.
2013. okt. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!