Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mindent utál a gyerek. Mit...

Mindent utál a gyerek. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
3éves a fiam. Kb fél éve kezdődött. Eleinte csak a hajmosásnál meg a fésülködésnél hisztizett, majd jött a fogmosás. Régebben imádta, aztán egyre gyorsabban abbahagyta, ma már a kezébe se veszi a fogkefét, ugy kell lefogni, hogy megmossam neki, de ezzel csak mégjobban megutálja, viszont fogatmosni meg muszáj. Ma már hisztizik ha öltöztetem, ha vetkőztetem, ha megyünk valahova vagy ha hazajövünk, ha megtörlöm a száját, szóval mindenért amit muszáj. Már bevezettem neki hogy ha hisztizik elveszek egy számára kedves játékot és visszakapja, ha szót fogadott, de ez sem jön be. Amúgy meg nagyon okos. Bármit megért. Mit tehetnék? Hogy értessem meg vele hogy ezt muszáj???
2013. okt. 3. 21:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Próbálj mindent játékosan.Ilyen korszaka van.Pl a szájtörlésnél kérd meg hogy nem látod hol a morzsa törölje meg a szádat.És ha neki is maszatos utána mond meg neki hogy ha gondolja Te is segítesz neki megtörölni.Mindennel így taktikázz.Ahogy megérzi a muszáj dolgot tiltakozik.A fogmosásnál kérd meg nézze meg a fogad van e még rajta valami.Mert nem szeretnéd ha mások meglátnák és inkább ő szóljon.Te is segítesz neki.Más ötletem nincs. :(
2013. okt. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt ilyen és még előfordul most is, 3 éves múlt a kisfiam. Nálunk mindig az működött, hogy a következményeket elmagyaráztuk neki úgy, hogy megértse és elfogadja. Pl. fogmosásnál mondtuk neki, hogy ott vannak a fogai között az ételmaradékok, előjönnek a fognyűvő manócskák és szétrágják a fogait, aztán jön a lyukas fog és a fogfájás (szerencsére még emlékezett rá, milyen volt, amikor kibújtak az utolsó fogai). Most már azt is tudja, hogy a fognyűvő manócskák a bacik, és nem lehet őket látni. Sosem erőből próbálom megoldani ezeket a helyzeteket, hanem érvekkel, esetleg játékosan. Hajmosásnál megszagolom a haját, és mondom neki, hogy hú de büdös, ha nem mossuk meg, hamarosan nagyon fog viszketni a feje a sok kosztól. Ha öltözni kell, ott mindig az a kérdés, hogy van-e kedve elmenni valahova, mert ha nem, akkor nagyon lassan megy az öltözés. Ilyenkor elkezdek vele beszélgetni, mi lesz majd ott, ahova megyünk, kedvet csinálok hozzá, és egyből készségesebb lesz.

A lényeg az, hogy ne mondd ki sosem, hogy valamit "muszáj", "kell" megcsinálni, az sem érdekes, hogy neked miért fontos, hogy megtegye. Mindig az ő szemszögéből magyarázd el a következményeket. Pl. "Ha nem veszed fel a sapkát, megfázol, és hétvégén nem mehetünk ki a játszótérre."

2013. okt. 3. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Hát ezeket már próbáltam, de sajnos olyan makacs mint mint én. A fogmosásnál már elmondtam neki sokszor hogy jönnek a fognyűvő manócskák és nagyon fog fájni a fogacskája, ha nem mossa meg. Próbáltam játékosan is, de sajnos ez sem ment. már kapott azóta új fogkefét, új fogkrémet, hogy izgalmasabb legyen, tetszett is neki.. az első alkalommal. A hajmosást sose szerette, igy azon már nem is akadok fenn, de hogy mindent utál már kicsit sok! és sajnos nem csak akkor megy nehezen az öltözés, ha olyan helyre megyünk, amit annyira nem szeret, hanem akkor is, ha játszani megyünk, vagy a rokonunkhoz, akit imád és ha tehetné mindig ott lenne. tegnap is negyed órát könyörögtem neki, hogy öltözzünk. menni akart, de öltözni nem. :( Nem értem!
2013. okt. 4. 16:07
 4/4 anonim ***** válasza:

Még két lehetőség van: jutalom vagy büntetés. A jutalmazás hosszú távon jobb megoldás szerintem. Lehetne olyat, hogy egy táblára vagy füzetbe piros pontot kaphat azokért a dolgokért, amiket minden nap meg kell csinálni: öltözés, indulás, fogmosás, fésülködés, hajmosás vagy amivel még gond van. Akkor jár a pont, ha hiszti nélkül, gyorsan megcsinálja. Azt nektek kell kigondolni, hogy hány pont után jár jutalom, és mi legyen az. Lehet úgy is csinálni, hogy ha nem csinálja meg, amit kérsz, fekete pontot kap, ami azt jelenti, hogy mínusz egy piros pont.

A fogmosás ügyében még segíthet az is, ha elviszed fogorvoshoz megnézetni a fogait, és ő elmagyarázza neki, miért fontos a fogmosás.

2013. okt. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!