Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért mond ilyen szörnyű...

Miért mond ilyen szörnyű dolgokat az 5 éves fiam?

Figyelt kérdés

A kisfiam 2 hét múlva lesz 5 éves. Személyiségét tekintve csendes, visszahúzódó, magába forduló. Soha nem kötött könnyen kapcsolatokat, inkább tartott az idegen emberektől, helyzetektől. Nem kiabálós, futkozós (persze azért néha szokott, ő is gyerek:)), inkább építget, rajzol. Az oviba is nagyon nehezen szokott be. Nagy szeretetben neveljük, sokat foglalkozunk vele. Mostanában mégis, ha valamiért rendre utasítjuk - mert ez igen gyakran megesik az utóbbi időben - olyanokat vág a fejünkhöz, hogy ő meg akar halni, őt nem szereti senki, bárcsak inkább beteg lenne, rossz anyuka vagyok, az apja rossz apuka. Ez szeptember eleje óta áll fenn. Az oviban egy olyan kisfiú lett a barátja, akivel mi nem támogatjuk a barátkozását, és az óvó nénik szerint is rossz hatással van rá. Csúnyán beszél, visszabeszél, tiszteletlen, szófogadatlan, a viselkedését nem kontrollálja (pl. azelőtt soha nem ordított az utcán, nem szaladt el). Ettől a kissé túlkoros - már tavaly betöltötte a 6-ot - gyerektől kapott némi szexuális felvilágosítást is, ami szerintem megint csak összezavarta, pl. egyik este megkérdezte, hogy a nénik tényleg a szájukba veszik a bácsik kukiját? Erre ti mit mondanátok? Tovább súlyosbítja a helyzetet, hogy januárban kistestvére születik, de ezzel kapcsolatban mindent megbeszélünk, sokat simizi, puszilgatja a pocimat, tényleg várja a tesót.

Ti mit tennétek a helyemben? Vigyem pszichológushoz? Nagyon bánt amiket mond. Esetleg én reagálom túl, és ez természetes? (bár az elég furcsa egy 5 évestől, hogy bárcsak meghalnék...)


2013. okt. 7. 07:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia, először is, ha mód van rá, kivenném a csoportból, hogy ne barátkozhasson azzal a kisfiúval, habár később úgyis megtanulja ezeket a dolgokat majd, de ez akkor sem ilyen korban kellene történjen. Viszont ha ennyire zárkózott és visszahúzódó, ha még azt a "barátot" is elveszed tőle, lehet mégjobban magába fordulna. Nehéz dolog ez, mert nem tudhatod mi lesz a végkimenetel.


A másik dolog aggasztóbb, én leülnék vele beszélgetni, megkérdezném miért érez így, próbálnám meggyőzni, hogy butaság, mert ti biztosan imádjátok. Ha úgy látom hasztalan, akkor elvinném szakemberhez, mert ahogy írtad is, ez nem épp normális dolog. Ne adj Isten kárt tesz magában, az borzasztó lenne.

2013. okt. 7. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy kivenni ebből a csoportból nem szeretném. Itt már ismer mindenkit, és szeretik az óvó nénik is, a dadus néni is, ő is szereti őket. Rengeteget beszélgetünk vele ezekről a dolgokról, és maga sem tudja megindokolni, hogy miért gondol ilyeneket. Hiszen, ha rá is szólunk, nem ordítunk, nyomatékosan kérjük csak, és soha nem büntetjük bántalmazással vagy szeretetmegvonással. Tényleg nagyon tanácstalan vagyok...
2013. okt. 7. 08:36
 3/4 anonim ***** válasza:

Az oviban nincsen pszichológus? Elvileg kéne lennie, aki folyamatosan követi, nézi a gyerekeket. Első körben vele venném fel a kapcsolatot, és kérnék beszélgetésre időpontot. Mert egy szakember kívülállóként sokkal jobban rá tud világítani összefüggésekre, olyasmire is, amit lehet, hogy Te tudat alatt érzel, de nem tudatosul.

Én egyébként a helyedben pont a kistesó várás körül keresném a dolog nyitját. Hiába tűnik kívülről úgy, hogy simán veszi a kistesó érkezését, ez belül sokkal nagyobb feszültséget okoz neki, mint kifelé mutatja. Mivel alapvetően jó gyerek, nem engedheti meg magának, hogy nyíltan dühös, féltékeny és kétségbeesett legyen, hiszen egy nagy és erős bátyónak csakis szeretnie szabad a kistesót. És biztos tényleg szereti és várja is, de tele van félelemmel, de erről nem mer beszélni. Úgy érezheti, hogy most lecserélitek őt. Ő rosszul viselkedik, rászóltok, kikap, de majd megszületik az új tökéletes gyerek,és akkor ő már majd nem fog kelleni,meghalhat.

Persze mindez sosem tudatosul a gyerekben, tehát ezt így kerek perec nem fogja kimondani, felvállani, csak a rossz érzés munkálkodik benne.

2013. okt. 8. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Kedves 2. válaszoló! A párom is éppen a kistesó körül érzi a zűrt. Azért ő nagyon sokáig volt egyke, biztos nagy horderejű számára ez a változás, annak ellenére, hogy sok mindenbe belevonjuk. Elvittem magammal UH-ra, segít neki ruhát vásárolni, sokat beszélgetünk arról, hogy milyen lesz a tesó, és hogy ő milyen volt. Sokkal többet foglalkozom vele nem kistesó témákban is: több társas, legó, rajzolás, olvasás. Remélem át tudjuk segíteni ezen a kisfiúnkat, és örömteli lesz neki is a kistesó érkezése:)
2013. okt. 8. 06:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!