Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a velemenyetek arrol, ha...

Mi a velemenyetek arrol, ha egy kulfoldon elo magyar par kozul az egyik szulo magyarul beszel a babahoz, mig a masik az adott orszag nyelven? Mennyire befolyzasolja a gyerek beszed - nyelv tanulasat?

Figyelt kérdés

2013. okt. 9. 22:20
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:

Mi két nyelven beszélünk a lányunkkal a kezdetektől fogva, de csak azért, mert a párom nem magyar. Lányom most 2 év 2 hónapos. Hatalmas a magyar szókincse, rengeteg mondókát, verset is tud már, igaz főleg velem van. A másik nyelvet is érti, de főleg magyarul válaszol. Csak néhány szó van, amit beszédben használ, viszont már mondókákat apától is sokat tanult.

Ha mindketten magyarok lennénk, semmiképp sem vinnék be egy idegen nyelvet az életünkbe. Ha közösségbe kerül egy gyerek, akkor ráér megtanulni majd a többiektől.

Szerintem nem az a fontos, hogy milyen szinten beszél a szülő egy adott idegen nyelven, inkább az, hogy hiteles tudjon maradni a gyermeke előtt.

2013. okt. 10. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
Külföldön élünk, férjem nem magyar és így angolul beszél a gyerekhez. Én csak magyarul. Legtöbbet én vagyok a lánnyal, mégis úgy látom, hogy az angol könnyebben megy neki. Sokkal szebben ejti ki az angol szavakat. Magyarnál elég sokszor csak olyat mond, mintha azt mondaná. Úgyhogy szerintem butaságot csinálnak az ismerőseid. Így is, úgy is meg fogja tanulni az adott ország nyelvét, mert gondolom közösségbe viszik és oviba is fog járni.
2013. okt. 10. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
Mi is külföldön élünk, és a két és fél éves fiunk mindkét nyelvet tanulja egyszerre, mert a férjem angol. Sokkal könnyebben ragad rá az angol, mindig is így láttam, hiszen magyarnak csak én vagyok itt, viszont az egész család körülötte angol, az emberek az utcán, orvosnál, stb mind angolul beszélnek. És akkor tavasszal már jön az ovi, nem tudom mennyire marad meg a magyar, félek ettôl. Jelenleg magyarul is jól beszél, mondatokban most mar, de én minden lehetôséggel élek, hogy minél többet halljon magyart. Mesét magyarul szokott nézni, fonotosak a hazai látogatások vagy mikron hozzánk jön valaki Magyarországról stb, ha a férjem magyar lenne és úgy élnénk külföldön, kizárt lenne, hogy ne magyarul beszéljünk hozzá, én attól félnék, hogy még az sem elég ahhoz, hogy megtanulja azt is!
2013. okt. 10. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:

Kedves Kerdezo, mi is kulfoldon elunk. Ferjem 5 nyelven beszel en csak angolul egy magyarul. Kisfiunkkal magyarul beszelunk. 2 es fel eves volt, mikor eloszor megszolalt ugy igazan. Addig csak szavak voltak az is limitalt mennyisegben. Most elkezdte az ovit es bekoszontott az angol...eleinte nehez volt egy kicsit neki, de most igy 6 het utan mar szeret jarni, jol kihasznalja ha akarom ertem, ha nem akarom nem ertem helyzetet...Iskolaban kotelezo spanyol lesz neki es szeretnenk, hogy a mandarint valamint az oroszt is felvegye....meg nem tudjuk hogyan....de szeretnenk! :o)

En azt mondom, egyszerre csak egy nyelv legyen es amikor beindult jojjon a kovetkezo. Mertha az adott orszag nyelven is beszeltek hozza, nagy esely van arra, hogy elfelejtse a magyart vagy osszezavarodjon - en tobb olyannal is talalkoztam ahol a gyerek meg sem szolalt egy ido utan magyarul mert az volt a kenyelmes...

2013. okt. 10. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
Illyés Gyula írja valahol, az első években anyanyelven szóljanak a gyerekhez - csak így tud elmélyülni egy nyelv olyan mélységben, ahogy azt az anyanyelvnél tapasztalhatjuk. Mély igazság van ebben, hosszasan lehetne fejtegetni. Az anyanyelvet máshogy tanuljuk, mint más nyelveket. A beszédhez szükséges anatómiai részek is közben alakulnak, fejlődnek ki. A dolog mélyebb annál, hogy most itt leírjam. Például az is fontos, hogy élő éntudattal rendelkező lénytől (vagyis embertől) tanulja. Sem magnóról, sem magára hagyottan (a dzsungelben), nem tanulna meg beszélni egy gyerek,és egy idő után, kialakulva a testi organizmus, már nem is tudna megtanulni- az ismert irodalmi példák ilyen szempontból nem pontosak. És attól tud megtanulni beszélni és beszédet érteni(ez két képesség!!!) akinek szintén így alakult a testi-lelki-szellemi organizmusa: vagyis az anyanyelve. Tehát ezért írtam az 5-öt: akkor jó, ha mindkét szülő az anyanyelvén szól hozzá, beszélget vele az első 3-4 évben.
2013. okt. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
Szia. Nalunk is erdekesen alakult, hiszen mindketten magyarok vagyunk, megis a fiunk egy szot sem beszel es nem is nagyon akar magyarul. Angliaban elunk, angolt hall mindenhol, plusz a bebiszitter portugal. Eddig csak portugalul es angolul szolalt meg. Magyarul egy szot sem. Itthon mi csak magyarul beszelunk vele. Most 19 honapos es szerintem beszed teren kicsit le van maradva, hisz egyszerre 3 nyelvet hall. Szerintem nem jo otlet hogy egyik szulo igy a masik ugy beszel vele, ha mindketten magyarok. Hiaba beszeli szepen valamelyik szulo, az megsem ugyan az mint amit majd az iskolaban sajatit majd el.
2013. okt. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:

Hasonló kérdésnél én írtam az okt.10-ei,

21:02 és 21:08-as válaszokat. Nem másolom ki, mert részben más ott a kérdés, részben oda illik.

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..

2013. okt. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
Még mindig én vagyok, csak hozzáteszem, h természetesen működik az is, ha pl anya csak X nyelven, apa meg csak Y nyelven beszél a gyermekhez, de akkor következetesen adott felnőtt mindig csak ugyanazon a nyelven tegye!
2013. okt. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
Most látom, a ma (okt.10-ei), 11:41-es előttem szóló pont az általam idézet kérdés feltevője, gondolom... a portugál miatt sejtem... Ezért is javaslom elolvasni az ő kérdését, mivel úgy fest, a sitterükkel többet tud együtt lenni a gyermekük, de erre ő még egyelőre nem reagált ott (sem). A lényeg: mindegyik variáció működhet, csak következetesnek kell lenni és tényleg nem mindegy, melyik nyelvű felnőttel mennyi időt van együtt a kisgyermek!
2013. okt. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

Ja, és 2-3 évesen még bőven alakulnak a gyermeket, minden téren -a beszédfejlődés terén is-, ezt tartsuk szem előtt!


(Tehát egyénileg igencsak változó a kép a kb. 12-36 hónaposok esetén; de pl 4 éves kortól már kevésbé jellemzőek egyéni eltérések a részképességek fejlődési ütemében.)

2013. okt. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!