Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire egészséges a kisgyere...

Mennyire egészséges a kisgyerekeknek, ha rengeteg különórára járnak?

Figyelt kérdés
Értem ezalatt az ovisokat, alsósokat. Van pár ismerős, akinek a gyereke jár úszni, táncolni, lovagolni, zenére, esetleg nyelvet tanulni, síelni, és még egyebek. 4-5-6 féle különóra egy ovisnak nem sok? Ma hallottam lovardában, hogy az apuka a hulla fáradt 5 éves fiát cseszegeti, ha valami nem megy neki tökéletesen :S
2013. szept. 14. 19:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

A szülő a saját vágyait vetíti rá,teljesítteti be(vagyis sokszor csak akarja..) a gyerekkel.Ezáltal a gyereknek annyit mondogatja,hogy "ezt is tudnod kell,meg azt is tudnod kell",hogy a gyerek elfogja hinni ezeket,na meg ő is a tökéletességre törekszik majd.A tökéletességről pedig tudjuk,hogy nem létezi,hiba mindenben és mindenkiben van.A gyermek a maximalizmus által frusztrált,zárkózott,görcsös gyerekké válik,ami után felnőttkorában lehet,hogy a tulajdonságaitól függetlenül még sikeres lesz,de boldognak nem lesz boldog sajnos.Máskor a maximalista gyerekek felnőtt korukra összeomlanak.

Ezáltal ez a nevelési módszer NEM egészséges,az ilyen szülőkben szintén van egy kicsi személyiségzavar is akár,de az önbizalomhiány mindenféleképpen elég nagy.A gyermeket hagyni kell normális keretek között úgy kibontakozni,hogy szerette,amit csinál!

2013. szept. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
62%
Gyereke válogatja. Egyáltalán nem igaz az, hogy minden gyereknek árt a sok különóra. Persze vannak olyan családok, ahol túl nagy az elvárás, de olyan is van, ahol fütyülnek az egész különórásdira, kicsapják a gyereket a játszóra, sokszor felügyelet nélkül (igen, már az 5-6 évest is), pénzbe se kerül, láb alatt sincs. Neveli az utca, olyan is lesz. Akkor inkább járjon különórákra. Amúgy a legtöbb ilyen spnrt/nyelv stb kisgyerek korban távolról sem megeröltető. Inkább játékos foglalkozások, amit a gyerekek szeretnek. Nyilván van kivétel, de nem kell túldramatizálni. Mitől jobb, ha azt az 1 órát amit a foglalkozáson van, inkább a minimax és társai előtt tölti?
2013. szept. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
És mikor játszik ez a gyerek kérdem én? Azért szerintem mértékkel kellene, és meg kéne hagyni a gyerek szabad akaratát is.. Mert nem gondolnám, hogy mind a 6 különóra fekszik neki...Ma már egyre többen foglalkoznak vele a szakemberek, hogy hagyni kell egyedül játszani a gyermeket, nem folyton terelgetni, irányítani, túlhajszolni..Szóval nekem ez a mennyiség brutál..Járjon sportra, válasszon mit szeretne, akár próbáljon ki többfélét, és mellé esetleg ha affinitása van valamihez akkor hajrá...Ez mindenkinek a saját döntése természetesen, ez viszont az én véleményem:)
2013. szept. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Nálunk is voltak elég zsúfolt időszakok. Nem azért mert mindent rá akartam erőszakolni, hanem mert szerettem volna ha több dolgot kipróbál és aztán ő maga választ, hogy mit szeretne csinálni.


De évekig nem tartom jónak, hogy heti 3nál több különóra van.

2013. szept. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 SzCJudit ***** válasza:
68%
Vekerdy Tamás elméletét osztom, miszerint sajnos már óvodáskorban elkezdődik a gyerekek trenírozása, ahelyett, hogy hagynánk őket önfeledten rohangálni, ugrálni, játszani. Ettől fejlődnek igazán. Sok érdekes cikk található a neten a témában.
2013. szept. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
68%

Én azzal értek egyet hogy az ilyen korú gyerekeknek nincs más dolguk csak az önfeledt,szabad,játék,játék,játék és minden mennyiségben játék!!

Minap egy újságban olvastam,hogy a mai gyerekeknek katasztrófális a beszédük!Mivel a nem ugrálnak,rohangálnak,nem másznak fára,nem lépkednek billneös faágakon stb stb mint mi gyerekkorunkban és az agy egy idő után sorvadásnak indul és ezt mikor felismeri esetleg egy szülő vagy szakember elrohannak valami sprtra de változás nics!Mert nincs meg az olyan mozgása a gyereknek amiket fentebb felsoroltam!


Ezekben vannak tanulságos dolgok:


[link]

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..

2013. szept. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 SzCJudit ***** válasza:

Kedves Utolsó! Ugyanezeket mondja Vekerdy is, amiket felsoroltál :)

Maximálisan egyetértek!

2013. szept. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
46%

Végre nem csak én hivatkozom Vekerdy-re... évek óta hívom fel rá a figyelmet, aközben kb félévente egy beírást olvastam Vekerdy kapcsán, rajtam kívül. Örülök, h mostanában havonta elcsípek egyet-egyet. :)


Nagyon hasznos lenne TÖBBFÉLE nevelési elven gondolkodnia a kedves szülőknek, ehelyett sajnos csak a biznisz emberek által súlykoltakra koncentrál(t) a legtöbb szülő, nem tudva, h kereskedelmi alapú a fejlesztgetést erőltető hozzáállás, és NEM gyermekközpontú, NEM a gyerekek HOSSZÚTÁVÚ fejlődését elősegítő, hanem gátló hozzáállást követi sajnos a többség... A direkt fejelsztésről kimutatták, h nem csak neurotizálja a gyerekeket (még ha kedvesen is teszik és játékosan is), d e8-10 éves korukra értelmi képességek terén lemaradást okoznak!! (jobb esetben átlagos eredményt, de neurózis, szorongás mellett!!)


Örülök, h egyre többen felhívják a figyelmet arra, ami a pár évtizede már az állami óvodák többségében, valamint a legtöbb magánóvodában jellemző nevelési elv, mégpedig az óvodai programok terén való reformot leginkább szorgalmazó szakemberek közül Vekerdy elveit, sok évtizedes tapasztalatait.

2013. szept. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Magam is a szabad játék híve vagyok, ez „fejleszti” legjobban a gyerekeket kiskorban.

Persze abban is lehet igazság, hogy a gyerek (és a szülők) személyisége, a lehatőségeik is sokat számítanak, lehet, hogy van olyan gyerek, aki igényli, hogy folyton lekössék valamivel, illetve ha mondjuk nincs kertje az embernek, akkor a játszótér helyett is érthető, ha időnként más programot választ.


Alapvetően azonban nincs szüksége arra egy gyereknek, hogy 6 éves korára már „hétzenés” legyen. :) Egy gyógypedagógus barátnőm mesélte, hogy több olyan alsós kisgyerek jár hozzá, akik a suliban teljesen szét vannak esve, már első-másodikban korrepetálásra szorulnak – pedig nincs semmi bajuk, csak annyi mindent csináltatnak velük a szüleik ovis koruk óra, hogy a gyerek azt sem tudja, „merre van arccal”, mindenhez ért kicsit, de semmiben nem tud elmélyedni, a figyelme szétszóródik. A barátnőm szerint ez lehet annak az eredménye, hogy nem hagyták a saját ütemében fejlődni, keveset játsszhatott pl. szerepjátékokat a kis társaival nyugiban, mert mindig volt valami fontosabb „fejlesztenivaló” rajta.


Nem mondom, hogy ez egyértelmű ok-okozat, csak azt, hogy ilyen is van.

Az én gyerekem pl. nem lett volna alkalmas ovisként bármilyen különórára, így hagytam, hogy minden nap órákat bogarásszon a kertben. Most meg, hogy már iskolás, csak kapkodom a fejem, hogy minden osztálytásra éveket tanult már nyelvet. Szóval nem könnyű kimaradni ebből a mai világban. :)

2013. szept. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Még valami: nálunk az óvodavezető annó azt mondta, hogy persze, a fokozódó szülői igény miatt lehet már angolra járatnia gyerekeket, de ő személy szerint azt gondja erről, hogy kicsit „mókás”, ha Pistike reggel 8-kor a logopédusnál kezd, majd 9-től angolra megy.
2013. szept. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!