Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez hurutos köhögés? Erre...

Ez hurutos köhögés? Erre kötpető? Többi lent

Figyelt kérdés
Kisfiam napok óta köhög,először be volt rekedve,aztán olyan rekedt köhögése lett,most hallani,hogy felköhögi a váladékot,de sokszor száraz köhögése is van. Ez most száraz vagy hurutos köhögés? Mert mindkettő előfordul váltakozva! A Rinathiol köptetőt vettem,az jó lesz?
2013. okt. 12. 13:15
 1/9 anonim ***** válasza:
próbáld meg, de kizárólag nappalra. Éjszakára nem szabad adni, mert akkor egész éjjel köhögteti a gyógyszer.
2013. okt. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Először is orvos.

Hurutos köhögésre köptető,( Ambroxol- TEVA, de van más recept nélküli is, ahogy írod.) szárazra lándzsásútifű szirup.

Neoangin szopogató tabletta, vagy bármilyen kis méretű mentolos cukor a sarki boltból.Utóbbit Tantum verde spray-el lehet erősíteni. Nálunk nagyon bevált a fürdővízbe cseppentett JÓ MINŐSÉGŰ mentolos illó olaj, illetve a légzéskönnyítő krém is.Utóbbi is számtalan márkában, kiszerelésben kapható recept nélkül.

Mindezeket tetézheted egy hideg párásítóval.

Ha mindez nem használ, de inkább kipróbálás előtt konzultálj a dokival, vagy a védőnőtökel.

2013. okt. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A stodal homeopátis szirup mindenfajta köhögésre jó
2013. okt. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Vidd orvoshoz!

Ne otthon kezelgesd!

Ha be volt rekedve és rekedtes a köhögése, akkor nem kizárt egy gégegyulladás sem!

Az meg egy elég veszélyes játszma, ugyanis befulladhat tőle a gyerek!

És az orvos egyúttal meg is hallgatja a tüdejét és megmondja, hogy kell-e köptető vagy sem.

2013. okt. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Orvoshoz vinném,ha rendelne hétvégén! Holnap rendel délután! Addig szerettem volna könnyiteni a gyereknek! Ügyeletre nem szivesen fogadni ilyennel!
2013. okt. 13. 09:04
 6/9 anonim ***** válasza:

"Ügyeletre nem szivesen fogadni ilyennel!"

Ha a gyerek beteg, akkor beteg. Azért vannak az ügyeleten.

És azt, hogy hurutos-e a köhögés, azt egyértelműen orvos fogja megmondani neked, nem mi, itt a gyakorin.

És ha te találomra adsz neki nem hurutosra, hurutoldót, akkor úgy fog szegény gyerek köhögni feleslegesen, mint az állat.

Ha viszont váladék van lerakódva, te meg száraz köhögéssel kezeled, vagyis köhögéscsillapítót adsz neki, a váladék nem fog távozni és abból lesz baja.

De végül is, ha neked ennyit nem ér a gyerek, hogy ránézzen egy orvos...

2013. okt. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Jajjj,azért nem kell egy megfázásból ilyen drámát csinálni utolsó!!! Az orvos meg tőlem fogja kérdezni,hogy hogyan köhög a gyerek szerintem!
2013. okt. 13. 21:02
 8/9 anonim ***** válasza:
az en kisfiam is pont igy volt a napokban es neki is Rinathiolt irt fel a doki 2x reggel es d.u de max 4ig.Jobbulast
2013. okt. 13. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Csak leirom,sokkal jobban volt ma,adtam neki a köptetőből tegnap. Ma voltunk orvosnál és na mit irt fe? köptetőt! Úgyhogy nem okoztam neki semmi bajt,hogy adtam neki 2x Rinathiolt!
2013. okt. 14. 21:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!