Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Száraz vagy hurutos köhögés?...

Száraz vagy hurutos köhögés? Hogy tudom biztosra megkülönböztetni?

Figyelt kérdés
Kisfiam nagyon náthás, ilyenkor köhög is. Szerintem szárazan köhög, de nem vagyok biztos benne. Ti hogy döntitek el? Igy nem tudom mit adjak neki hétfőig. Van itthon Prospán, Izlandi zuzmó és Stodal.
2012. szept. 22. 21:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A száraz általában ugatós. A stodal nekünk nem jött be, de az mindkettőre jó, ha nektek használni szokott adj neki abból. A prospant hurutosra használtuk. Ugatósra sinecod a legjobb calcimusc-kal kombinálva, de az úgy emlékszem receptköteles.
2012. szept. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
száraz köhögés ha köhögne, de csak olyan furcsa hangot ad ki. Na most ezt elég nehéz elmagyarázni.. Tehát a hurutos, ha rendesen köhög többször egymás után, és hallatszik hogy van valami a torkában.
2012. szept. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a hurutos az, amikor hallod, hogy van neki valami odalent. Előfordul hogy még nem szakadozik ,de hallod, hogy akarja felköhögni.

A száraz köhögés az ahogy már írták, általában ugató köhögés. Ilyenkor nincs semmi lerakódása, csak köhögési ingere van, ettől erőltetett az egész. Aki már hallott ilyent, az soha nem felejti el. Rémisztő tud lenni.


Hurutosra köptető kell, mert felszaggatja a váladékot, szárazra köhögéscsillapító, hogy csillapítsa az ingert.

Stodallal nem nyúlsz nagyon mellé, de szerintem nem sokat ér. Elvileg köptető és köhögés csillapító is, de nekünk semmire nem vált be.

Izlandi zuzmó tudtommal köhögéscsillapító, mi még nem próbáltuk.

Prospant használtuk már, én száraz/ugató köhögésre adtam, használt.


Köptetőként nekünk az Ambroxolq vált be.

2012. szept. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Stodalt kapott ma, mert azt olvastam, hogy mindkettőre jó, de egyenlőre még nem lett jobb tőle(most álmában is köhög). Nem kifejezetten ugató jellegű, de nem is az a zörgő, amikor már szakad(én azt gondoltam eddig az a hurutos). Hőemelkedése nincs, talán nem súlyosbodik.
2012. szept. 22. 21:51
 5/6 A kérdező kommentje:
Az előbb hányt a köhögéstől szegényem. Akkor ezt csillapítani kell szerintem, nem köptetni.
2012. szept. 22. 23:03
 6/6 A kérdező kommentje:
Most reggel mintha már hallanék benne szakadozást. Akkor azt hiszem marad a Stodal, csak használ most már.
2012. szept. 23. 07:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!