Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tudom elérni, hogy a...

Hogyan tudom elérni, hogy a 17 hos kislányomnak ne legyen nagyon kemény a széklete?

Figyelt kérdés
Még szoptatom ot naponta 2x, és azt vettem észre, hogy miota iszik tehéntejet, azota keményebb a széklete. Ha szúrok neki glicerin kúpot, akkor az kinyomja és a kaki benn marad. A kamillateát nem akarja meginni. Aktivia joghurtot nagyon nehezen tudom beletomni. Szegénykém csak erolkodik, majd sír, menjunk orvoshoz, vagy adjak neki hashajtot, ha igen milyet?
2009. nov. 10. 14:05
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!


A szoptatáson kívül és a tejen kívül mennyi folyadékot iszik? Mert ha keveset akkor iszik attól is lehet keményebb széklet.

Ne adj neki hashajtót, hanem kínáld meg őszilével, vagy a kecskeméti szilvás bébiétellel, az szerintem kifogja csalogatni, vagy a sütőtök őszibarack sárgabarack bébiétel!

Igaz ez most így 200-250 ft egy üveg, de ha már elég egy is egy kakilazításhoz, akkor se gyógyszerrel lett meg, hanem gyümölccsel!!

Még az orvostól is megkérdezheted mit ajánlj ilyenkor!!

Üdv egy 17 hónapos anyuka aki 17 hetes kismama is.

2009. nov. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk bevált a narancslé és az őszibarack:)igaz mi eszünk joghurtot is és rengeteg gyümölcsöt. Próbálj minél több rostos gyümölcsöt, gyümölcslevet adni neki.

A gyógyszertárben lehet kapni( azt hiszem) narancsszirup a neve azt is kipróbálhatod, nekem azt is ajánlották még régbben.

A húgom (házi) szilvalekvárt ad a keresztfiamnak az is nagyon jó.

Remélem valamelyik beválik:)

Minden jót Nektek!

2009. nov. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egy ötlet. Nekem a Hipp 100%-os almapéptől, amit pici, 4 hónapos kortól ajánlanak, mindig hasmenéses volt a fiam. Egyébként nem az, csak ettől volt az. Már ő is 18 hónapos nagyfiú, de még mindig előveszem, ha kell, az almát.
2009. nov. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát almát biztos ne. Mert az hasfogó gyümölcs. Szilva barack ami hashajtó hatású.Bármilyen formában. konzerv, bébiétel, aszalt, fagyasztot.
2009. nov. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hashajtó is! Az almának más a hatása frissen lereszelve, és más állva hagyva, vagy befőtt konzerv formájában!!!

Az egyik formában hasfogó, a másik formában meg hashajtó hatású, éppen a benne lévő pektin tartalom levegőn történő reakciója miatt!

2009. nov. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
az én lányom 15hónapos és ugyan ez van amióta hozzátáplálom.mindent kiprobáltam,de igazán csak az alma-répa és narancslé keveréke vált be,mindig frissen készítve(otthon).narancslevet csak 1éves korától kapja.
2009. nov. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenkinek a válaszát, csak annyit tudok hozzátenni, hogy de jó lenne, ha az én lányom megenné a bébiételt, ha megenné a szilvalekvárt! Sajnos nagyon válogatós. Nagyon kevésfajta ételt hajlandó megenni, ezért aztán azt fozom neki, hogy legalább valamit egyen. nem hiszitek el, mennyire szornyu ez. O sosem éhes. Kibróbáltuk most a probiotikumot. Ettol ugyan kemény maradt a kaki, de legalább konnyebben kinyomja.
2009. nov. 12. 14:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!