Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ki mit csinál ha 1-2 éves...

Pici-baboka kérdése:

Ki mit csinál ha 1-2 éves kisgyereke elkezd hisztizni. Hogy kezelitek a hisztit. Mirt javasoltok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Mostanában nagyon hisztis lett a kis másfél évesem, eddig is voltak hisztis napjai, de most ha öltözni ha pelenkázni kell, ha valamire nem mondtok visit sikit hisztizik.Ha öltözni kell nem akkar öltözni, rongybabát játsziik....és ne tudom h kezeljem.. mert van aki azt mondja h mikor hisztiből visist sikit csapjam szájba majd megtanulja...hát szerintem ez nem megoldás.....meg van aki a hideg vizet javasolja...de kicsit atól is félek, h megied nem vesz majd levegőt vagy h sokkot kap..van valami kiméletes de hasznos tanácsotok a hiszti kezelésére? Köszi mindenkinek előre is:)
2013. ápr. 18. 13:11
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
36%
Ne bàntsd, ha felidegesít, hagyd inkàbb ott. Ha hisztizik, nem kell észrevenni, hadd csinàlja, majd leszokik rola, ha làtja, hogy hiàbavaló!
2013. ápr. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
72%
Ez egy ilyen kor, túl kell élni ép ésszel. Következetesség, szabályok betartatása és egy adag lesz.rom tabletta a beszólongatók miatt. Aztán később beérik a gyümölcse, nekem az egyik gyerek ebben a korban iszonyatos hisztiket vágott le, ovis korra lenyugodott és most egy normális, jól nevelt kisiskolás.
2013. ápr. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Nem igazán van más megoldás, mint a higgadt türelem és a szelíd de határozott hozzáállás amíg ki nem növi ezt a korszakot. Ha látja, hogy téged az ő kis belső vívódása nem tud kizökkenteni végtelen békédből, akkor meg van a remény arra, hogy hamarabb átérjen ezen a fejlődési szakaszon. Addig meg tűrni kell, és sugározni a nyugodt energiát és persze tenni tovább a mindennapi dolgokat. Baromi nehéz, főleg ha valakinek nincs tapasztalata meg idegrendszere hozzá. De ne csüggedj! :-)
2013. ápr. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
88%
azért olyan marhára félteni se kell a gyereket. nem véletlenül vannak manapság ilyen életképtelen, magukat tininek nevező nyáfic kölkök. nem azt mondom, hogy bántani kéne, meg nem is minden egyes cipőhúzásnál, de amikor már nagyon durván hisztizik, tudod, olyan lecsillapíthatatlanul, akkor tényleg jót tenne a nyakába egy pohár víz. emlékszem, mikor egyszer egy napon keresztül azon hisztiztem h el akarok menni fagyizni, de már a földhöz vertem magam meg minden :D, akkor anyukám elkezdett kergetni a lakásban egy pohár vízzel én meg bebújtam a fehérneműs szekrénybe:D meg volt, hogy berakott a zuhany alá, ott csitultam le. jó, nyilván ezek nem másfél éves kori emlékek, de nem kell attól félni, hogy egy pohár víztől sokkot kap a fiad...
2013. ápr. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
22%
Azért hisztizik, mert nem tudja másképp kezelni a dühét. Ezért bántani állati dolog. Meg kell még tanulnia, hogy mit csináljon. Nálunk ha hiszti van, mindig magamhoz ölelem és elmagyarázom neki, hogy felesleges hisztiznie, mondok neki alternatívákat, hogy mindkettőnknek jó legyen. Én is engedek és ő is kap egy kicsit abból amit szeretne. Most már 2.5éves még van benne hiszti, de kb 3percig tart aztán jön, hogy ölelgessem meg :) Kezdi megtanulni kezelni. Veréssel, hideg vízzel csak idomítani fogod tudni. Te sem örülnél annak, hogyha pl a férjed lekeverne egy pofont, ha hisztiznél :) na, ez pont olyan :D
2013. ápr. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
77%
Én ilyenkor megszeretgetem, elterelem a figyelmét. Adok neki valami érdekeset, vagy ilyesmi. nekem bevált. Ne bántsad.
2013. ápr. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim válasza:
87%
Egyet értek az elsővel ha meg makacsolja magát higgadtan magyarázd el neki, hogy fel kell öltözni, mert menni kel ide-oda, ha nem hallgat rád és hanyat vágja magát ügyet se vessél rá. Illetve még egy kis praktika, hogy vond be a dolgokba. Kérd ki a véleményét pl öltöztetés válasz ki 3 öltözéket vagy 2 és kérdezd meg tőle melyiket akarja ma fel venni.. tereld el a figyelmét az esetleges hiszti faktorról. Ha a kiválasztás nem jön be akkor kérdezd meg másról pl mit szeretne enni vagy mit szeretne játszani majd színezni, épitőzni, csúszdázni, így eltereled a figyelmét a hisztiről..
2013. ápr. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
75%

A hideg víz pedig a legjobb. Engem is azzal nyugtatott le anyám. Mikor már annyira hisztiztem, hogy öklendezni kezdtem, fogott úgy, ahogy voltam ruhástul, betett a kádba, és a nyakamba engedte a vizet.


Már felnőtt vagyok, de ha érzem, hogy szakad a cérna, beledugom a fejem egy mosdótálnyi vízbe.

2013. ápr. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
94%

Hisztiért szeretgetés azért ne járjon már:)


Az jó taktika, hogy nem figyelsz oda rá, majd abbahagyja. Egyzer én is valami játékért hisztiztem a kirakat előtt. Anyu mondta, hogy hagyjam abba. Nem hagytam. Mondta, hogy akkor itt fog hagyni. Még mindig folytattam. Jó, akkor szervusz kisfiam. Elment a sarokig, az üzlet másik kirakata elé. Az üzlet a sarkon volt, tehát ő a másik kirakaton keresztül látott engem, csak én nem láttam őt. Amint észrevettem, hogy nincs ott Anyu, nagyon gyorsan elfelejtettem miért ordítoztam:D

Amikor Anyu ezt észrevette, visszalépett az üzletnek arra az oldalára, ahol megláthattam és megkérdezte: "Na, jössz kisfiam?" Mentem, mint a parancsolat:D:D:D Megtanultam, hogy hiába csinálom, nem lesz mindig az, amit én akarok.

2013. ápr. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

hát szerintem gyerekfüggő a dolog


a nagylányom alig volt hisztis vele egyszerűen meg tudtam beszélni h mi a baj kb 5 perc alatt lenyugodott, megkérdeztem válaszoltam és megbeszéltük - ennyi


a fiam ha nem kaptam el a legelején a hisztit akkor képes volt annyira belemenni h 1.5 óra is volt mire lecsitult

nem egyszer mondta h nem szereti de nem tudja abba hagyni

nála egy dolog vált be ha leültettem én vele szemben és beszéltem hozzá beszélgettem vele


a kicsinál leginkább az a gond h nem beszél, de akarja h az történjen amit ö szeretne :-)

szal a kommunikáció hiányi miatt van neki kb 5 perc elterelni a figyelmét felkapom meg csikizem és már semmi baj

2013. ápr. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!