Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan szoktassam le 3 éves...

Hogyan szoktassam le 3 éves kislányomat a cicakaka evésről?

Figyelt kérdés
Pár hónapja kezdte el a lányom ezt csinálni. Először, másodszor, sokadszor csak szépen elmondtam neki, hogy nem szabad, mert megbetegszik tőle. Aztán később elkezdtem ijesztgetni, hogy kórházba fog kerülni emiatt, aztán fokoztam is, hogy ott nem lesz mese, édesség, anya-apa, végül tetőztem azzal, hogy ha a Jézuska és a Télapó meglátja, nem kap ajándékot tőlük, de még így is csinálja. Az utolsó előtti alkalommal végül nem bírtam cérnával, jól rácsaptam a kezére. Másnap ugyanúgy megcsinálta, eldurrant az agyam és szájba vágtam. Nagyon bánt a dolog, de szeretném leszoktatni róla, nagyon csúnya dolog, hát még egy kislánytól... Nincs több ötletem.. Nevelési tanácsadóhoz vigyem, vagy mégis mit tudok tenni?

2013. okt. 17. 08:38
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
Nem. Nem a gyerekkel van a baj, hanem a te fegyelmezési stratégiáddal. 3 éves. Nem kell magyarázni. Vér komoly hangon és tekintettel kell nemet mondani, egymás után vagy 100x, ha kell, meg fogja érteni, hogy miért mondod. Határozott hang, határozott tekintet. Ütni nem kell, semmit nem érsz el vele.
2013. okt. 17. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:

Hidd el, megvolt a határozott tekintet és a nem is!

Nem ütöm-vágom a gyereket, de mivel lassan egy éve küzdünk ezzel a problémával, az idegeim a végét járják. Januárban lesz 4 éves, és én 6-8 hónapja (nem emlékszem pontosan) mást sem csinálok, mint válogatott módszerekkel próbálom jobb belátásra téríteni a gyereket.. Büntetés is volt, nincs esti mese, nincs finomság. De egyszerűen minden teljesen hatástalan, mintha valami isteni csemegétől próbálnám megfosztani, úgy ragaszkodik ehhez a rossz szokásához. :(

2013. okt. 17. 08:56
 3/38 anonim ***** válasza:
100%
Van körömrágás leszokásra vmi undorító ízű körömlakk, gondolom a körme is a szájához ér, próbáld meg az. Vagy hasonló...
2013. okt. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
40%

Én ezt nem tudom elképzelni. Odaülök az alom mellé, jön a gyerek, és azt mondom határozottan: Nem! Ha megint közelít: Nem! és addig csinálom, amíg meg nem unja, ha kell 3 órán át. Én olyat még nem tapasztaltam, hogy nem tudok átadni egy ilyen információt egy gyereknek. Szerintem azzal, hogy ütöd, sokat nem érsz el. Legfeljebb visszaüt, ha elege lesz belőle és akkor jön a következő probléma, hogy miért ver a gyereked. Továbbra is úgy gondolom, hogy egy ennyi idős gyereknek ezt meg lehet tanítani. Sok anyukával beszélgettünk erről, és sokaknál az volt a probléma, hogy a hangsúly, amivel a "nem"-et mondják, olyan, mint bármikor máskor. A tekintetük sem változik meg eléggé, a gyerek nem érzi, hogy ez komoly lenne. Még nem ütöttem meg gyereket, soha életemben, de valahogy sikerül elérnem, hogy egy, max. két szólás után nem packáznak velem. Nem tudom az okát, de így van. Szerintem dolgozz még ezen a tiltáson, mert valahol elcsúszik a dolog.


Ha nem is tudsz angolul, átjön a lényeg, szerintem:

http://www.youtube.com/watch?v=4XN887SvNB0

2013. okt. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
26%

Nekem is okozott fejtörést a kérdés, aztán hamar rájöttem, hogy itt a nóziban tanyázó cicakakáról lehet szó.

Kedvenc játék megvonás, esetleg büntisarok.

2013. okt. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:
A határozottságommal nincs gond, és a gyerek is tudja, hogy ha valamire azt mondom hogy nem, akkor az nem. Csak akkor csinálja előttem ha megfeledkezik magáról, mert amúgy meg ő is tudja hogy nem szabad. Érti ő hogy nem szabad, ezért igyekszik nem előttem csinálni. Mindig mindent elszoktam magyarázni neki, és mindig mindent meg is szokott érteni. Ezt is érti, csak nem érdekli.. És nem szoktam bántani, de már egyszerűen kifogytam az ötletekből. Egy sima nem szabad! nem elég. Egy ennyi idős gyereknek már nem.
2013. okt. 17. 09:22
 7/38 A kérdező kommentje:
Megvolt a bünti. Volt mese megvonás, esti mese megvonás, finomság megvonás, sarokban állás, menj a szobádba, kedvenc foglalatosság megvonása... És a rengeteg nem szabad, azért nem szabad, mert... Nem gondolom hogy rosszul csináltam volna bármit is, egyszerűen nagyon ragaszkodik ehhez a hülye szokáshoz. :(
2013. okt. 17. 09:28
 8/38 anonim ***** válasza:
91%
Ha nem írják előttem,h a fikuszról van szó,én komolyra vettem,h eszi az alomból a kakát!
2013. okt. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:
Igen, az orrváladékról van itt szó.
2013. okt. 17. 09:36
 10/38 anonim ***** válasza:
52%
Vizezd be a nóziját,fülpiszkálóval szedd ki a cicákat,aztán kend be valami krémmel.Lehet,hogy csak kiszárad a nózija,azért piszkálja.Nálunk szörnyű volt!A végén már ovis alváskor csatot dugott az orrába.2 hétig jártunk a fülészetre,mert rendszeresen eleredt az orra.Természetesen mindig éjszaka.Na,ettől megijedt és azóta mindig szól,hogy cica van az orrában.
2013. okt. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!