Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Sűrű, zöld orrváladék esetén...

Sűrű, zöld orrváladék esetén mit használtok gyermeketeknél?

Figyelt kérdés
Már 1 hete tart, nem folyik nagyon az orra, de reggelente sűrű zöld jön belőle. Nem túl jó a gyerekorvosunk, meg ha nincs más tünet, nem írnak gyógyszert, de gondolom ez gyulladásra utal. Nektek ilyenkor mi ír azorvosotok? Van olyan orrcsepp vagy spray, ami nem orrdugulásra való kifejezetten, hane az ilyen váladékot oldja, és elpusztítja a bacikat,meg a gyulladást? Köszi
2013. okt. 17. 11:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Tengervizes orrsprayt szoktam használni (amin 1 kis delfin van). Egyébként pedig örülj neki, hogy nem ír fel feleslegen gyógyszereket az orvosod. Sokkal rosszabb, ha a gyerekbe tömködve van az antibiotikum.
2013. okt. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Szia, mi is kizárólag tengervizes orrsprét használunk, semmi mást. Van még nasivin saft sprénk is, azt csak ritkán használjuk. Nagyon sokszor lesz még ilyen, a lényeg, hogy folyamatosan le legyen a váladék szívva a kicsi orrából, ne pangjon, mert akkor lesz belőle arcüreg, vagy fülgyulladás.

Nekünk tavaly szinte egész télen ment a taknyolás.

2013. okt. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Szia! Egyetértek a kettes válaszolóval, a rendszeres orrszívás nagyon fontos, nehogy valami szövődmény legyen.. A 10 hónapos kisfiamnak Nasivin csecsemőknek 0-1 éves korig orrcseppet írt fel az orvos. Ez nem dugulásra való. Nem írtad mennyi idős a gyermek, de ezzel nem hinném, hogy árthatnál neki. Nekünk egy hét használat után hatott! (ennyit szabad egyhuzamban alkalmazni)Remélem segítettem!
2013. okt. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
4 éves a lányom, nagyon ügyesen ki tudja fújni az orrát, már évek óta nem szívjuk neki. Sajnos az orrspray-ktől ülölt, meg nincs is neki bedugulva, kap levegőt, a Nasivinnel ezért nem látom értelmét, mert szerintem az csak az orrdugulást szünteti meg. A sóoldat jó ötlet, de én leginkább valami olyan orrcseppet szeretnék adni neki, aminek van valami antibiotikumos hatása, ami a gyulladás okát szünteti meg, meg a bacikat. Létezik ilyen?
2013. okt. 17. 11:48
 5/15 anonim ***** válasza:
mi is sterimar-t használnuk ez tengervizes orrspray minden porszívózás előtt kell befújni várni 5 percet nagyon szépen feloldja
2013. okt. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

gyorsan beütöttem a gugliba, hogy ilyen orrcsepp van -e. Nem találtam, csak sprét, ami nálatok kilőve a sírás miatt. Viszont találtam egy javaslatot:


"Jó hatású, ha megfázásra tengervizes orrcseppet használunk, ehhez tehetünk 5-10 csepp kakukkfű, orvosi zsálya, citromfű keverékéből elkészített és gondosan átszűrt forrázatot. A természetes alapanyagú orrcsepp nem szárítja ki a nyálkahártyát, csökkenti a gyulladást, szabad légzést biztosít, antibakteriális és antivirális hatású, még a herpeszvírussal szemben is felveszi a harcot. Az orrcseppből naponta 3-5x2-2 cseppet használhatunk – az orvos által javallott orrcsepp mellett is."

2013. okt. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
84%

Kicsit meglepődtem az eddigi válaszokon..


Nekünk ilyen esetben amikor már zöldes-sárgás az orrváladék Neomicin orrcseppet ír fel a doki(gyógyszertárban keverik)Nagyon jó és olcsó!

Az oké,hogy nem ír fel gyógyszert meg antibiotikumot de azért a zöldes orrváladék már nem játék...

2013. okt. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Igen-igen, az utolsó fogta meg a lényeget. :) Nem gyógyszerrel akarom feleslegesen tömni a gyerekem, csak én is úgy gondolom, hogy ez már nem a szimpla orrfolyás, de ezt az orvosunk nem nagyon fogja fel, és nem ad semmit erre, pedig ilyenkor már gyulladás van az orrüregekben. Köszönöm a tippet, erre a Neomicinre rákérdezek az orvosunknál, hátha felírja.
2013. okt. 17. 12:12
 9/15 anonim ***** válasza:

A sűrű zöld gyulladás jele,nem szabad sokáig hagyni.

1.tengervizes orrspray kb.10 percig

2.jó alapos orrszívás

3.nasivin orrcsepp a korának megfelelően


Ha 3 nap után sincs semmi változás, akkor orvos. Létezik ún antibiotikumos orrcsepp, ami ilyen esetben segít. Figyelni kell, nehogy hurutos vagy más megbetegedés legyen.

Sok sikert, egy 4 gyerekes anyuka

2013. okt. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

és a gyermekünknek el kell magyarázni, hogy mit miért teszünk. Fontos az orrszívás, mert a sok bacit kiszívjuk. Megmutatjuk neki, milyen csúny zöld...stb. 4 évesnek mégha tud is orrot fújni, ki kell szívni, mert a szívás az üregekből is előhozza a váladékot.

Az orrcseppet is el kell magyarázni, hogy miért fontos. _Ha ezután üvölt, üvöltsön, de akkor is meg kell tennünk a gyógyulásunk érdekében. A gyermek ha rájön, hogy hiába hisztizik, mert ez annyira fontos dolog, hogy anya nem enged belőle, abba fogja hagyni.

üdv.az előző hozzászólásomhoz, 4 gyerekes anyuka

2013. okt. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!