Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kedves szülők! Ti rábíznátok...

Kedves szülők! Ti rábíznátok a gyerekeiteket egy pályakezdő 20 éves lányra?

Figyelt kérdés
Most jún.18.-án végeztem egy két éves felsőfokú OKJ-s képzéssel(csecsemő-és kisgyermeknevelő gondozó). Az összesített eredményemre nem igazán vagyok büszke, mivel jobb jegyet szerettem volna. Az írásbelim közül lett két jó eredmény, de van közte kevésbé jó. A bölcsődei gyakorlatom jól sikerült, de a demós vizsgám nem(itt játékbabám kellett vizsgázni). A szóbelim lett a legjobb, mivel az elnök meg is dicsért. De összességében csak a közepes szintet értem el. Most viszont nem tudom hogyan tovább. Egy másik képzés már fizetős lenne és arra sajnos nincs pénzem. Meg fogalmam sincs, ha esetleg tovább tanulnék (szakmát), egyetemen vagy fősulin mi az ami érdekelne és később el is tudnék vele helyezkedni. Egyébként ugyanezt a képzést érettségi után egyetemen is tanulhattam volna, csak az 3 éves és diplomát is ad. De nem vettek volna fel úgysem, mert nem lett meg a pontom. Pedig diplomával több fizetést kapnék. Na mindegy, úgy néz ki munkát kell keresnem és szeptembertől dolgoznom kellene. Viszont még sehol sem tartok:/ Igazából bölcsibe, csecsemőotthonba, családi napközibe, családok átmeneti otthonába és házi gyermekfelügyelőnek lehet vele elhelyezkedni. Gyakorlaton bölcsibe, csecsemőotthonba és kórházba voltunk(gyerekosztályon és csecsemőn), de itt nem lehet dolgozni, mert kell hozzá ápolói végzettség. Megmondom őszintén nekem a csecsemőotthoni gyakorlat jobban nyomott hagyott a szívemben. A bölcsis is tetszett, de ott már 2-3 évesek voltak és nem igazán csinálhattam semmit önállóan, még ha több időt töltöttem is itt. A csecsemőotthon pedig igazi szép környéken van egy kis családi ház szerűség kis udvarral, terasszal. Talán azért is tetszett ez jobban, mert mindig elvihettük őket babakocsiba sétálni a közeli játszótérre vagy a környékre. Persze megmondták, hogy mire vigyük vissza, de nem voltak ott közbe a gondozók és úgy foglalkozhattunk velük, ahogy mi akartunk. Meg ott csak két csoportszoba volt( az egyikbe 1-4 évesek a másikba egészen az 1 hónapostól a 10 hónaposig). Ők annyira aranyosak voltak, és olyan kis picik. És az volt a legjobb benne, hogy végre a kezembe foghattam őket és a pelenkázást(kakis pelust) is kipróbálhattam, amire a bölcsibe nem volt lehetőségem. Meg ott állva pelenkáztam és csak pisiset. Itt viszont már a pár hónaposat is ránk bízták, és engedték, hogy kivigyük őket sétálni. én mindig is az ilyen picurokkal akartam foglalkozni, de tudom, hogy milyen nagy felelősség. Sokkal jobban oda kell rá figyelni, mint az 1-2-3 évesekre. Ők még nem tudnak beszélni és tudni kell, hogy ha sírnak mit kell tennem. Ezért is bizonytalanodtam el. Úgy érzem hiába voltak a félévi év végi vizsgáim 5-ök, nem vagyok elég felkészült, hogy az ilyen kicsi gyerekekre vigyázzak. Meg csak közepesre sikerült az egész. Pedig ha visszagondolok arra a pár hónapos kislánya, akit mindig én vittem sétálni az otthonba összeszorul a szívem, mert annyira megszerettem. Mikor a kezembe fogtam és oda akartam adni a húgomnak meg a barátnőjének, mert eljöttem meglátogatni a gyakorlatom során, elkezdett sírni és bújt hozzám. Nem akarta, hogy más megfogja. Annyira ragaszkodott hozzám, úgy megszerettem. Itt amúgy már voltunk egy látogatóba is, mikor középiskolás voltam és már akkor mondtam, hogy szívesen dolgoznék itt, mert kis létszám van és igazi családias környezet. De így gyakorlat után jobban átgondolva félek, hogy lelkileg megviselne és nem lehetne rám bízni a gyerekeket. De amitől így munkakeresés előtt a legjobban tartok, hogy a zárkózottságom miatt akárhova megyek nem tudok majd beilleszkedni és ki fognak utálni a munkatársak. Nem vagyok az a kommunikatív típus és kevés az önbizalmam is.
2013. jún. 28. 19:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
Engem egy dolog érdekelne csak, - és az a zárkózottságon átsugárzik, a jegyek pedig nem biztos, hogy tükrözik, - hogy mennyire vagy elhivatott, mennyire csinálod az egészet a szakma szeretetből. Az írásod alapján úgy tűnik, hogy ez meg van, én nagyon szívesen rád bíznám a babám. :)
2013. jún. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
45%
Te már görcsölcs itt egy ideje, ugye? Na, ha gyerekekkel akarsz foglalkozni, akkor tanuld már meg, mi a különbség a -ba, -be, és a -ban, -ben rag között. Ennyit tudok mondani, a többit neked kell kiokoskodnod.
2013. jún. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
13%
Elnézést a válaszért, de én csak olyanra bíznám, akinek már vagy gyereke. Arra sem szívesen, csak ha muszáj.
2013. jún. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%
3-as remélem, petíciót nyújtasz majd be a gyereked bölcsijében/ovijában/iskolájában, hogy távolítsák el a gyermektelen tanárokat, mert te nem szívesen bízod rájuk a gyereked...
2013. jún. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
13%

Én is úgy vagyok vele, mint a hármas válaszoló, de én amúgy sem szívesen bízom senkire, max. az apjára (persze előfordul, hogy muszáj).

Amúgy meg van olyan pedagógus ismerősöm akinek nincs gyereke, és no comment, hogy hogy beszélt a "kis kretén kölkökről" (főiskolai tanár volt).

De egyébként egy iskolás gyerekkel azért már más a helyzet mint egy bölcsis korúval.

2013. jún. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
87%
Én tanár vagyok, és rengeteg olyan pedagógust ismerek, akik többgyerekesek, és a gyerekem közelébe nem engedném őket. Bölcsiben, oviban is.
2013. jún. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
87%

ott kezdődik, hogy én nem hagynám otthonba a gyerekemet, szóval nem, nem bíznám rád :D

nekem van dadus végzettségem, az inkább óvodai takarítónői poszt.

bölcsiben szívesebben dolgoznék, de ha neked a picikhez húz a szíved akkor add be hozzájuk az önéletrajzod :)

viszont állami rendszer, tanévek vannak, tehát júli végéig lehet beadni a pályázatokat az állásokra, nincs sok időd!

mondjuk a legjobb az lenne, ha minden szabad munkahelyre jelentkeznél, így is nehéz bejutni, minél többre jelentkezel, annál több esélyed lesz, hogy egy állást megkapj!


De 20 éves vagy, szerintem első körben az lenne a legfontosabb, hogy el tudj helyezkedni, szerezz tapasztalatot, aztán keresheted az álmaidat :)

bölcsi ilyen szempontból kevésbé rizikós, mert többen vagytok felnőttek, kevés a gyerek :)

egyébként mi direkt fiatal óvónőkhöz és dadushoz írattuk a fiunkat, mert nekünk szimpatikusabb a hozzáállásuk, még lelkesebbek, kevésbé szigorúak de jobban figyelnek a gyerekekre, nincsenek belefásulva :)

2013. jún. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 djudit ***** válasza:

Nem bíznám fiatal, gyermektelen lányra a kisfiam (2 éves). Kivéve, ha azt látnám, hogy erre született és a kisfiamnak is szimpatikus.

Rengeteg türelem kell egy picihez, és a fiatalok elég türelmetlenek tudnak lenni :) Én is az voltam, míg a kisfiam meg nem nevelt :)

2013. jún. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
merre laksz?
2013. jún. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én azért a helyedben nem adnám fel ilyen könnyen a diplomát. Ha nincs elég pontod, még mindig felvételizhetsz, hátha az jobban sikerül. Ma már sokkal könnyebb bejutni a felsőoktatásba, mint korábban bármikor. Azt gondolom, hogy kicsinyhitű vagy, és tényleg túl kevés az önbizalmad. Ez viszont baj, ha a tudásod és az elhivatottságod megvan. Mindenki bizonytalan, amikor még kezdő, de ezen majd túllendülsz. Nagy előny, hogy Te már tudod, mit szeretnél csinálni. Szerintem ha valaki igazán elhivatott, az sokkal fontosabb, mint a jegyei. Én szívesebben bízom akár egy ilyen fiatal, gyermektelen lányra a kisgyermekemet, mint mondjuk egy tapasztalt, ámde dilis, idegbeteg nőre, mert belőlük is van sok. Vannak, akik a házassági problémáikat és egyéb frusztrációjukat a gyerekeken vezetik le. Szóval ne törődj azzal, ki mit mond, higgy magadban, csinálj mindent a legjobb tudásod szerint, és majd beérik a gyümölcs is. Babysitterként is próbálkozhatsz!
2013. jún. 29. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!