Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van még ilyen autómániás...

Van még ilyen autómániás gyerek? Javul ez valaha?

Figyelt kérdés
2 éves lesz. ha nem autózik akkor is mesékből olyat kell olvasni, amiben autó van, puzzle-ből olyat szeret kirakni, ami autós (járműves), gyurmából autót kell csinálni, rajzolni autót, stb... kikészülök. Ahogy hazajön az apja, fut elé, puszi-puszi, aztán szól "gyere apa, játsszunk" Apja kérdezi mit? "Autózás!" - minden egyes alkalommal a válasz. Új helyen, vendégségben, stb, rögtön csak az autók. Én már komolyan kezdek aggódni, hogy ez meddig normális (ha egyáltalán az bármeddig is)...

2013. okt. 22. 22:24
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Nálunk is van mánia, igaz nem autó, hanem dinó. 2,5 éves a fiam, és kb 150 db dinója van az egészen piciktől a nagyobbakig (nem bolondultam meg, nem én vettem mindent, sokat örököltünk:)). Ő szeret duplozni is, mert a dinóknak épít házat. Néha autózik, természetesen a dinókat furikázza. Szokott tv-t nézni, kedvence a dinós dokumentumfilmek, könyveket is gyakran nézeget, de persze ebből is a Mi micsoda: Dinoszauruszok a legmenőbb.:) Mindig dinókkal fürdik, alszik, és eszik és szinte mindig jön is velünk 1-2 oda, ahova épp megyünk. Valamelyik nap aranyos volt. Egy tök átlagos képet néztünk, amin volt egy tojás is. Ő egyből kiszúrta, hogy "Jé anya, ott egy dinó!" Én csodálkoztam, hogy hol, mire egyből megmagyarázta, hogy "Hát a tojásban!" :))
2013. okt. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Üdvözöllek én is a klubban :D

A fiam decemberben lesz két éves és teljes autómániás :) Sőt már majdnem az összes autó márkáját tudja... ha sétálunk lent akkor parkolók fele kell menni és ahogy halad előre sorolja, hogy melyik milyen autó :)

Bár mással is sokszor játszik, de ezzel maximálisan le lehet kötni jó időre, ami néha jól jön :)

2013. okt. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Zsemlepofi válasza:
A 18 hónapos kisfiam autó mániás. A játékautókat is szereti, de az igazi autókért van oda teljesen. És nem viccelek! Játszótér helyett mi parkolózni járunk. Rohan egyiktől a másikig és körbe tapogatja őket. Ha elég autó van, ezt akár több órán keresztül is képes csinálni. Saját autónk nincs. Hiába próbálom terelgetni a játszótéren, mutogatni mindent a csillagokat is lebeszélni, énekelni az égről, azonnal szalad a parkoló vagy az út felé, ahol autót lát. Én konkrétan frászt kapok ettől. Egyrészt mi van ha beindít egy riasztót, vagy kiszalad valami elé?! Veszélyérzete nincs és a tőlem való távolodás sem zavarja. Mielőtt teljesen amatőrnek tűnnék, elmondom, hogy van egy 11 éves fiam is, aki szintén szerette az autókat, gépeket, műszaki kütyiket, de nem ilyen durván! Ő, ha egy bizonyos távolságba került tőlem, visszafordult, vagy mutatta, hogy menjünk arra. Ezen kívül tanítónő is vagyok és nem egy gyereket láttam már. Csak remélem, hogy kinövi és majd egyszer a játszótér is elég érdekes lesz!
2014. ápr. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!