Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másfél, kétéves gyereketeknek...

Másfél, kétéves gyereketeknek mi a kedvenc mesekönyve?

Figyelt kérdés
Jön a karácsony és már nézegetem a mesekönyveket, de nagyon nagy a választék. Egy pár jó tippet szeretnék mi a kedvenc könyvetek. Pontos címmel ha lehet. És, hogy miért az tetszik neki a legjobban.
2009. nov. 13. 09:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy milyen karakterű mesekönyvre gondolsz. Amit ő maga nézegethet, vagy olyat, amiből olvasok neki.

Nálunk úgy volt (most három éves a kislányom) és van, hogy vannak játszós könyvek, amiket nézegethet, nézegethetett. Ezek laporelló könyvek voltak, pl. A három kiscica (ez volt a fő kedvenc). És voltak olyan könyvek, amikből olvastam neki, mivel kevés kép volt/van benne. Ezek közül a 77 magyar népmese és az 1001 éjszaka meséi a legnagyobb kedvence. Illetve két évesen is ezeket illetve a Disney-s meséket szerette a legjobban (Csipkerózsika, Hófehérke).

Szóval, ha játszós könyvet szeretnél, akkor mindenképpen laporellót ajánlok (millió fajtát kapni, pl. Thomas-osat). De ha te olvasol neki, akkor a klasszikus 77 magyar népmese, 1001 éjszaka meséi, Grimm mesék, Andersen meséi, Disney mesék

2009. nov. 13. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
53%

Másfél-két évesen még nem olvastam neki könyvből meséket, hanem fejből meséltem egyszerű, kitalált kis történeteket.

Voltak persze könyveink, főleg állatos könyvek, amikben fotózva voltak az állatok, vagy élethűen lerajzolva. Ezeket nézegettük, beszélgettünk róluk.


Két éves kora után kezdtük el felszerelni magunkat Boribonos és Kippkpoops könyvekkel. Ha mesélni szeretnél a könyvből, én ezeket ajánlom. Egyszerű, pár mondatos, gyerekközeli kis történetek, igényes megfogalmazás, kedves, szép illusztráció. Írónő írja (és rajzolja), ez azért érezhető is (Marék Veronika).

2009. nov. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Az én fiam húsz hós, és a kedvence Móricz Zsigmond: Iciri-piciri. Ő úgy mondja Ipi-ipi. :D 600 Ft. Tesco. Ezt nem tépte el, kartonból van, kihajtós, szép színes. A többit széttépi ezért azokat ritkábban nézzük. Nekünk ez jött be. Sok sikert.
2009. nov. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ja, és azért az Iciri-piciri, mert kicsike korától ezt meséltem neki fejből mikor altattam. Most meg, hogy képen is láthatja, csuda jó móka. :D
2009. nov. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Kisvakond,Járművek a tanyán,Boribon,Anna és Peti,Bogyó és babóca,Képes angol szótár ,amiben minden van:bolt,farm,autószerelőműhely,kórház,épitkezés stb.
2009. nov. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Állatképes könyveket szerettünk nézegetni, kemény táblásakat, autósakat, zenélő könyveket. Sokat olvastam fel a Hóc-hóc katona c. könyvből, és más mondókás könyvekből.
2009. nov. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én ennyi idősen a Kipp-kopp sorozatot olvastam a gyermekeimnek. Mindkettő imádta. Van belőle pl. Kipp-kopp karácsonya, vagy Kipp-kopp a hóban, ami most aktuális. De jó a Kipp-kopp és az évszakok is stb. Ezenkívül állatos könyveket nézegettünk. Enyémek soha nem tépték szét a könyveket, de ez gyermekfüggő. Szóval ha nem tépi szét, akkor lehet pl. a Vidám mesék. Az nagyon jó kis könyv. Sokan szeretik a Bogyó és Babócát, vagy az Anna, Peti, Gergőt stb.


[link]

2009. nov. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, a Kisvakond is nagyon jó, vagy a Világ leggazdagabb verebe
2009. nov. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi az ötleteket. Amúgy imádjuk a könyveket és van neki sok. Hála nem tépi szét. Nagyon vigyázz rájuk. Ezt a kipp koppot kipróbálom meg a vidám meséket is.Úgy is a librinél van a könyvutalványom amit felhasználhatok. Csak még nem tudom, hogy melyik kipp-koppot vegyem meg. Elég sok része van.
2009. nov. 13. 19:51
 10/12 anonim ***** válasza:
A lányomnak a Kipkopp és gyerekei és a Kipkopp a hóban tetszett a legjobban.
2009. nov. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!