Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy telik a hétvégétek a...

Hogy telik a hétvégétek a gyerekkel, gyerekekkel? Apa, mama, papa is foglalkozik velük?

Figyelt kérdés
Az érdekel, hogy ti csináltok e akkor is mindent, játszizás, főzés, takarítás stb. Vagy míg lent vagytok apa esetleg elmosogat, vagy ebédeltek e a nagyszülőknél, ilyesmi...Egyáltalán ez mennyire evidens szerintetek!
2013. okt. 26. 18:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
apa dolgozik, mama el van a saját életével. főzök, játszóterezünk, míg délben alszanak (3 és 5 évesek) takarítok. apa 5 utántól van itthon. ma a nagyobbal fát vág, pakol, a kicsivel babázok, mesét néz. itthon én csinálok mindent, gyerekek ellátását is. mivel munkanélküli vagyok ez most így oké, de decembertől lesz állásom, akkor is ez lesz, mert férjem 12 órázik.
2013. okt. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
1 kisfiunk van. 2 hetente vagyunk anyuméknál (szombat-vasárnap). Itthon délelőtt lemegyünk a boltba ha kell, utána együtt főzünk, takarítás közben. Ha apa itthon van, akkor játszik vele, bár nagyon jól elfoglalja magát egyedül is. Ebéd után elmosogatok, mivel már nem alszik így lemegyünk ha jó az idő. A délután akár bent vagyunk, akár kint azt együtt töltjük. Ha igényli, hogy játszunk együtt akár játszunk, ha nem akkor egyedül elvan. Ilyenkor én netezek vagy nézek valami műsort, amit persze ő is nézhet. Ha anyuméknál vagyunk akkor egész nap a anyumon, vagy apun lóg. Kint bogarászik ha az idő engedi. Mintha ott se lennénk.
2013. okt. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Játszizásig bírtam csak elolvasni.

Az apától elvárható,hogy a saját gyerekeivel foglalkozón a nagyszülőknek meg megköszönjük ha megteszik de nem evidens.

2013. okt. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen foglalkozik velük az apjuk is. Szombaton elmegyek korán vásárolni, addig őrzi őket, ébredezik, gyerekek (kettő van) még alszanak. Aztán együtt mászkálunk, sétálunk, főzök, addig velük van. Vasárnap lassabban indulunk, délelőtt apjukkal vannak a gyerekek, míg én főzök, házi munkákat csinálom. Porszívóznak itthon, kertben vannak, sétálni mennek. Nagyszülőknél néha van hétvégenként napközben a nagyobb, ritkán ebédelünk együtt. Vasárnap délután szoktak jönni látogatóba, egy dolguk van csak ilyenkor, játszani az unokákkal.
2013. okt. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

1 kislányunk van. Hétvégén itthon van a férjem, így hárman vagyunk. Ilyenkor sokat játszik a gyerekkel, pelenkázza, eteti ha kell, akár főz is, mosogat is ha kell, de ezeket beosztjuk, tehát nincs az hogy most csak a férjem, vagy csak én csinálom. Délután programot szervezünk, sétálunk vagy barátokkal találkozunk.

Nagyszülők 250 km-re vannak, így havonta egy hétvégét vagyunk náluk, ők is havonta egyszer jönnek egy fél napra (olyankor én főzök).

2013. okt. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálunk 3 gyerek van. Reggel mire felkelnek, addigra én megcsinálom a reggelit, utána családi program ötösben. Vagy szombaton vagy vasárnap délután (5-6 felé) átjönnek a Nagyiék, és 7-8-ig maradnak, fürdetésben segítenek, játszanak a gyerekekkel. A hétvégi ebédet előző este vagy szombat este csinálom meg, amikor már alszanak a gyerekek. Ebéd utáni alvásidőben ha kell, elmegyek vásárolni, vagy mosok/teregetek. A férjem mosogat. Késő este szoktam vasalni, de ez lehet hétköznap is. Mivel 3 gyerek van, a játszótérre vagy férjemmel, vagy a Nagyiékkal együtt megyünk le. Takarítani nem szoktam hétvégén, max. porszívzás, mert azt szereti a kisfiam is csinálni. Esetleg egyik napra a Nagymama hoz át ebédet, bár ilyen már nem volt az elmúlt 2-3 hónapban, de előtte igen.
2013. okt. 27. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!