Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy lehet megelőzni, hogy az...

Hogy lehet megelőzni, hogy az év közbeni költözés és iskola, óvoda-váltás ne törje meg a gyerekeket?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Úgy döntöttem, különköltözöm a páromtól. A gyerekek egyet értenek velem, ők is menni akarnak. Igen ám, de a nagylányom most kezdte az elsőt, és ez a költözés iskolaváltással is járna. Attól fél, hogy nem lesznek barátai, nem fogják szeretni. Hogy nyugtassam meg? A leendő tanítónénije szerintetek tud nekünk segíteni ilyesmiben? Hogy figyeljen rá egy kicsit jobban, nem e bántják majd meg ilyesmi? Nagyon érzékeny a drágám.

A nagycsoportosom már járt abba az oviba, amelyikbe fog, de utálta. Szóval vele se tudom,mi legyen. Írassam másikba, ha engedik?

Vagy jobb lenne megvárni a júniust, már fejezzék be itt az évet, és akkor a kicsinek nem okoz gondot, mert ő akkor már ott kezdi a sulit. És talán ha év elején kerül másodikba a nagylányom, akkor könnyebben fogadják őt el?

Ha nagyon muszáj kibírjuk még, vagy ha lelkileg így jobb a gyerekeknek, max levegőnek nézzük apucit...


2013. okt. 27. 07:51
 1/4 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem ha megoldható, tartsatok ki tanév végéig. Hisz nem csak a barátságot kell figyelembe venni, hanem azt is, hogy minden iskolában, minden osztályban más módszerrel tanulnak, tehát akár azt is újra kell tanulnia a lányodnak.

Vagy egy kicsit több utazással nem megoldható, hogy költöztök, de ugyanoda járjanak a gyerekek?

2013. okt. 27. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha mindhárman költözni szeretnétek, és nem kibírni júniusig, akkor ne várjatok szerintem...

Az én kisfiam is nagyon érzékeny, nem tudom, a Te kislányod mennyire. A mi életünkben most rengeteg változás van, olyanok, amiket még egy felnőttnek is nehéz normálisan viselni, nemhogy egy négyévesnek. Viszont egész jól megy a kisfiamnak. Egy dolog kell hozzá a részedről: rengeteg bátorítás, szeretet, türelem, kedvesség. Nem mondom, hogy nincsenek nehéz/nehezebb napok, de jobb a helyzet, mint amire számítani lehetett. Ráadásul mi ezeket a változásokat elkerülni sem tudtuk, jöttek maguktól.

Szóval én azt mondom, vágjatok bele. Ha aranyos a tanítónő, akkor biztosan meg lehet vele beszélni, hogy kicsit jobban figyeljen a kislányodra eleinte (de ez ilyen helyzetben szerintem egyébként is alap). Esetleg egy feltérképezést megérne a dolog - felkeresni az iskolát, ahová járni, megkeresni a tanítónőt, aki tanítaná, beszélgetni vele, abból máris látnád, hogy jó helyre kerül majd vagy sem.

Az ovi: ha régen nem szerette a kisfiad, akkor inkább egy másikba íratnám, hátha az jobban beválik. Persze, csak ha engedik. Ha nem... Esetleg egy próbát megér, hogy másik csoportba kerülhessen, mint korábban, bár nem tudom, ez kivitelezhető-e.

Szóval ha nem jó nektek otthon, és apucit csak levegőnek nézitek, ami mindhármatoknak rossz, akkor nem várnék, mennék, a gyerekeket felkészíteném, és sok-sok türelemmel és szeretettel segítenék nekik, amikben csak tudok.

Sok szerencsét!

2013. okt. 27. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem tudsz úgy elköltözni hogy ne kelljen sulit és ovit váltani?

De ha nem akkor még most hisz még csak október vége van egy első osztály míg új közösség így hamarabb be tud illeszkedni.

2013. okt. 27. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszi a válaszokat!

Sajnos az másfél óra utazást és minimum fél óra sétát jelentene reggel is és délután is a gyerekeknek, szóval nem megoldható, hogy maradjanak.

A suliból beszéltem tegnap az egyik tanítónővel (ahová járni fog, véletlenül összefutottunk) és mondta, hogy teljesen más módszerrel tanulnak ott, és ahová megyünk ott nincs olyan suli, amit ezt a módszert követné (a miénk egyházi suli, azok pedig államiak), így lehet, hogy a teljes első osztályt meg kellene ismételnie, de minimum egy felzárkóztatás kellene neki, amit érdemesebb nyáron végigtrappolni. Szóval ha át is íratom most, már le van maradva a többiekhez képest írásban, de olvasásban már jóval fejlettebb, mint az ottani gyerekek. Mert itt első félévben olvasni tanulnak, második félévben pedig írni.

2013. okt. 28. 06:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!