Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Most tényleg én lennék a...

Most tényleg én lennék a rossz szülő? Más gyereke talán nem szokott hisztizni?

Figyelt kérdés

Két leányzóm van, 5 és 8 évesek. Ma kirándulni voltunk a Gemencben, ebédidőtájt megálltunk pihenni és enni a halászcsárdában. A mellettünk lévő asztalnál egy nagyjából velem egykorú nő ült a kislányával, aki szintén 7-8 éves lehetett. Ebéd közben a kisebbik lányom kiszúrta a jégkrémes pultot, de nem vettem neki semmit, mert épp most kezdett végre meggyógyulni a torka 3 hét után. Nekiállt nyafogni, de nem csinált semmi extrát, nem üvöltött és vágta magát a földhöz, oké, talán egy picit hangos volt, de nem annyira, a mellettünk ülő nő viszont ölni tudott volna a szemeivel, ahogy rámnézett, de nem szólt semmit, ahogy én sem. Elmagyaráztam a lányomnak, hogy miért nem veszünk most, és nehezen, de végül elfogadta. Közben a nagyobbik fölfedezte a csárda mögötti játszóteret, szóval a következő megállónk az lett. Én leültem a padra és pár perc múlva a nő is megjelent a lányával, odaült mellém, egy szót sem szóltunk egymáshoz, csak néztük a gyerekeket. Két hinta volt, az én két lányom ült rajtuk, és a nagyobbik megállt egy kicsit, hogy megigazgassa a zsebét, hogy ne essen ki a sok makk, amit előtte gyűjtöttünk. A hintán ült, a nő lánya meg odament, hátulról lelökte az enyémet és elfoglalta a helyét. A gyerekeim nem szóltak semmit, mindketten elmentek onnan, én sem tettem szóvá, de azért gondoltam egy s mást. Nem arról van szó, hogy csak az enyémeké a hinta és a másik lány nem hintázhat, de akkor kérje meg, hogy szálljon le, hadd következzen ő, ne pedig lelökje. Az anyja meg látta az egészet, és nekiállt mosolyogni a lányára, mintha ez olyan szép dolog lett volna, sőt még meg is dícsérte. Aztán telefonált a férjem, és sietnünk kellett haza, ezért szóltam, hogy jöjjenek, indulnunk, de a gyerekek nem akartak jönni, olyan jól eljátszottak, és tényleg csak kevesett lehettünk ott. A nagyobbik csak egy kicsit nyafogott, aztán lejött, de a kisebbik felmászott az egyik ilyen favár tetejére és nem volt hajlandó lejönni. Szépen kértem, hogy jöjjön, de ő nem akart, hisztizett, hogy csak most jöttünk, még egy kicsit maradjunk, nekiállt alkudozni. Nagy nehezen sikerült leszednem onnan, sírva fakadt, megállt és nem akart jönni. A nő erre felállt, nevetett egy kicsit, majd nekemesett, hogy milyen neveletlen és hisztis lányaim vannak, hogy az övé ilyet meg nem merne csinálni, neki elég csak egyszer szólni és jön, mindig szótfogad, hogy én milyen borzalmas szülő vagyok, erre sem vagyok képes megtanítani egy gyereket, minek szültem egyáltalán ha ennyire nem értek a gyerekneveléshez, hogy egyáltalán hol a férjem, biztosan nincs is, ezért ilyenek a gyerekek stb. Megjegyzem, neki sem volt ott a férje. De ez, és amilyen hangnemben mondta, hát ha nem lettek volna ott a gyerekek, biztosan képenvágtam volna.

Alig hiszem el, hogy létezik ilyen. Nektek erről mi a véleményetek? Másnak talán tényleg nem hisztiznek soha a gyerekei?

35/N


2013. okt. 27. 18:07
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
És komolyan nem szóltál vissza vagy nem vágtad pofán, h mit képzel már? Hát Respect..:)
2013. okt. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Pont, hogy te tetted jól, hogy nem hagytad rá a gyerekeidre!
2013. okt. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%

Ne foglalkozz vele, szerencsére az életbe nem fogsz vele többet találkozni.

Egyszerűen csak játszotta az eszét a nő a gyerekei előtt.

2013. okt. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%
Hat ez azert messze volt a hisztitol.... Mellesleg ha az en gyerekemet lokte volna le a valaki a hintarol, biztos nem hagyom szo nelkul.
2013. okt. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
65%
Gondolom romàk voltak...Respect neked, én minimum odapiritottam volna!:)
2013. okt. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Alapvetően az én fiam se hisztis. Viszont nagyon mozgékony és érdeklődő, ami esetleg mások szemében neveletlenségnek tűnhet, de semmi rosszat nem csinál olyankor, nem tesz semmiben kárt, csak nem tud nyugodtan megülni a fenekén, mert minden érdekli. De mindent el lehet neki magyarázni és nem szégyenített még meg soha olyan módon, hogy tényleg kellemetlenül kellett volna éreznem magam nyilvános helyen. Viszont vannak neki is piszkosul rossz napjai, amikor is egyszerűen nem bírok vele. És olyankor olyan hisztiket levág, hogy az hihetetlen.

És ha ennek a kedves anyukának alapvetően nagyon nyugis természetű gyereke van, tuti, hogy az ő gyerekének is van rossz napja, amikor kitépné a haját is, csak nyilván ezt nem vallaná be semmi pénzért!

Amúgy én biztos beszóltam volna neki, hogy lehet hogy a gyereke tök normális és jól nevelt, de ugyanezt az anyjáról nem lehet elmondani, nyilván a gyereke a kedves apukára ütött és nem rá!:)

2013. okt. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A gyerekeid egyáltalán nem rosszak örülj neki hogy ien jó gyerekeid vannak és nem olyan szocializálatlan mint néhányan:)) Én sem hagytam volna hogy valaki csak úgy lelökje a gyerekemet.Tényleg tisztelet a türelmedhez. Azt meg pláne nem,hogy egy idegen magyarázza meg nekem hogyan kell gyereket nevelni mikor az ö gyereke már most nagyképű majom és az is lesz....
2013. okt. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
bakker, miért nem mondtad neki, hogy nyasgem??
2013. okt. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát először is. Én legalább egy "ajnyét" szóltam volna a kedves gyermekének, amikor lelökte az enyémet a hintáról...

Másodszor; a beszólása után megjegyeztem volna kedvesen, de határozottan, hogy látom, önértékelési gondjai vannak, rossz lehet neki így élni. Emellett, ha nem haragszik éppen sietek és amúgy sem szeretnék önnel beszélgetni, mert nem találom önt szimpatikusnak. Viszontlátásra.

Ha tovább szólogat, akkor folytattam volna, hogy intelligens ember akkor mond véleményt, ha kérdezik.

Ez a nő tényleg problémás, nárcisztikus, más személyiségzavarát pedig úgysem a te dolgod kezelni. Egy percig se bizonytalanítson el! Pont ez a célja, mivel nárcisztikus ember állandóan verseng, enélkül gyenge, kell neki a folyamatos megerősítés, hogy ő különleges. Nem szabad ehhez partnernek lenni.

2013. okt. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!