Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek 2-3 kicsi van otthon a...

Akinek 2-3 kicsi van otthon a nagyobbat (1.5-2-3 éves) hogy teszi le aludni délután?

Figyelt kérdés
Én őszintén megmondom semmi nagy faxnit nem csapok körülötte, örülök ha végre alszik (2 éves) és tudok nekikezdeni a dolgomnak (takarítás, másnapra megfőzés, foglalkozás a kicsivel) így ebéd után kezet mosunk, peluscsere, megkapja a kis állatkáit, betakarom, puszi és ennyi. Se beszélgetés, se mese semmi. Szerencsére jól elalszik egyedül, max. az állatkáival beszélget még 10 percig. Lelki furdalásom van hogy ilyenkor nem várom meg míg elalszik, vagy nem mesélek neki, vagy nem simizem amíg elalszik stb. Gondolom másnál így zajlik, főleg ha csak egy gyerek van. Vagy nem??
2012. febr. 16. 12:24
 1/8 anonim ***** válasza:

Örülj neki, hogy egyedül is elalszik, nem lesz neki akkora törés az ovi.

Én lusta dög vagyok. Egyszerre fektetem a 2,5 éves lányomat és a 7,5 hónapos fiamat, és szunyálok én is velük.

2012. febr. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is így megy. Be az ágyba, állatok, betakar, puszi, kijövök. Nem ülhetek mellette órák hosszat.
2012. febr. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Csak olyan ridegnek tűnik hogy beviszem és már jövök is ki, mintha bezárnám...pedig nem jön ki sose, meg nincs is rácsukva az ajtó csak behajtva! És ebéd után az esetek 90%ban indul a szobájába szóval tudja mi következik és gondolom ő is érzi hogy aludni szeretne. Csak közben azt érzem mikor leteszem, hogy jaj de jó kezdhetek neki az elpakolásnak (reggel 6kor kel és onnantól szétkapja a nappalit).
2012. febr. 16. 12:37
 4/8 anonim ***** válasza:
a nagy 3 éves, a kcisi 5 hónapos. ált. törekszem arra hogy egyszerre aludjanak délben, hogy én is tudjak pihenni (mind tmost is). a kicsi kap cicit, és elalszik, vagy könnyebben vagy nehezebben. a nagy alvás előtt néz vmi mesét, kisvakond, vagy maja a méhecske , stb.(eközben altatom a kicsit), és utána mellé kell feküdnöm, de nem beszélgetünk, csak megvárom míg elalszik, kb. 5 perc. amíg csak 1 volt, addig is így ment, kivéve, hogy nem volt mese alvás előtt. engem inkább az este zavar, mivel sokszor van h egyedül vagyok velük, sajnos az esti mesélést, játékot felváltotta a mesenézés. a mesélés marad nappalra.
2012. febr. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
én is így csinálom, a déli alvásnál semmi cécót nem csapok. Ellenben ha van időm és a 2 hónapos lányom engedi, a fiammal hancúrozunk reggelente a nagyágyunkban, lefekszik mellém, beszélgetünk, összebújunk, este lefekvés előtt szintén. De a déli alvásnál nincs ilyen.
2012. febr. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
nekem csak egy kisfiam van 19 hónapos, de hidd el nem vagy rideg. örülni kell neki ha egyedül alszik. az enyém is ilyen most már. fél 1 kor beviszem, tutyi le, beteszem a kiságyba, megkapja a cumit, rongyit, leengedem a redönyt, és mondom neki hogy aludjon szépn, anyának még dolga van, és kijövök, ajtot behajtom, pár percig még molyol de elalszik, este ugyanez.. sztem ez igy jo ahogy van. én probáltam hogy mellé bujok és aludjunk együtt, de ö nem akarta meg se lehet ölni egy pillanatra se sajnos, igy egyedül alszik e.
2012. febr. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
nem ölni:) ölelni:))
2012. febr. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A 1,5 éves fiam magától alszik kezdettől fogva.Mindegy hogy este, délben.Alszik.A 3,5 éves lánykám már nehéz eset.Aludni már 1,5 éves kora óta nem alszik.Este mese olvasás.Az estéket nem bánom, mert jó amese olvasás.De úgy vagyok vele, hogy végre mennyjünk már feküdni.
2012. febr. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!