Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy oldottátok meg a problémá...

Hogy oldottátok meg a problémákat két ellentétes típusú gyerkőcnél?

Figyelt kérdés
Van egy 4éves,középsős kislányom,akiben túl teng az energia,sajnos hatalmas energiája van.ASmi addig nem is zavarna,míg el nem jön a hétvége,az kínszenvedés...és tudom ez talán durván hangzik egy anya szájából de rendesen nem akarok szombat-vasárnap reggel felkelni mert tudom nem fog szót fogadni,nem fog aludni délután,amikor a 15hónapos kishúga igen,folyamatosan ugrál,visongat,míg a pici alszik...Aztán hiába mondom neki,h.nem jöhet velünk játszótérre,meg sem hatja,mivel tudja,úgyis elviszem,mert sajna most nincs kire hagynom(párom most nem itthon dolgozik)pedig "büntetni"szeretném,h.igenis tudja,ha nem fogad szót,nem játszhat a játszótéren,nem futkoshat...A pici kislányom 15hónapos,nagyon nyugodt kisgyerek.Szinte ellentéte a nővérének,ezért nem tudom kezelni ezt a dolgot...
2013. okt. 28. 20:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért gondolj bele, most még csak 4 éves, mi lesz később? Minden gyereknek megvan a maga "fegyelmezési" módszere, meg kell találni, mi az. De kezeletlenül nem lehet hagyni a problámát. (egyébként biztos hogy olyan "rossz" a gyerek? nem lehet, hogy szimplán csak te vagy fáradt?)


Ami még így érdekes nekem az írásodból, ez: "Aztán hiába mondom neki,h.nem jöhet velünk játszótérre,meg sem hatja,mivel tudja,úgyis elviszem,"


Hát így nem csoda, ha tesz a fegyelmezésre.. tessék következetesnek lenni. Ha egyszer azt mondod neki, hogy nem megyünk a játszótérre, akkor ne menjetek! Így mit lát? Anya mond valami fenyegetőt, de kit érdekel, úgyse tartja be? :D

2013. okt. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én próbáltam választ írni, de azt írja ki, h az automata trágárságszűrőn fennakadt a válaszom.Elolvastam vagy 10x, de én egy fia trágár szót sem találtam benne.Majd csak szól vki, h melyik szóval volt baj.....Egyébként nekem is 2 ennyire eltérő egyéniségű gyerekem van, csak ők már 7 és 10 évesek, úhogy nagyon megértelek.Én már beleőszültem, de a megoldást még nem találtam meg:-(
2013. okt. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
én be is szeretném tartani amit ígérek,de nem tudom,mivel a picit nem szeretném "büntetni"neki nagyon fontos,h.menjünk,olyan jól el van egyedül...nagyon jó kislány egy angyal!De mivel a nagyot nem tudom kire hagyni,muszáj magammal vinnem:(nem érzem magam fáradtnak,sőt,szeretnék is vele játszani meg minden,de annak is mindig rossz vége van...
2013. okt. 28. 21:22
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha ennyire energikus,akkor ne a jatszoterrel fenyegesd,vonj meg tole mast. A jatszoter mindkettotoknek kell,hogy legalabb egy picit faradjon. Nincs mas,amit szeret,es megvonhatod tole bunti keppen? A deli alvast uzlet targyava is teheted. Nekem a 2,5 eves fiam nem alszik delben (ejjel viszont 12 orat) igy azzal mindig ra tudom birni pl arra,hogy tobbet egyen. "Ha megeszed az osszeset,nem kell delben aludnod." Megjegyzem: nem is akarom altatni, ilyenkor leulunk es csendben jatszunk,igy megkapja azt a kizarolagos figyelmet,amit a pici erkezese elott. Szerintem a nagy lanyod is axert csinytalankodik mert igy akarja felhivni magara a figyelmet. Tobb figyelemre vagyna toled,es csak igy tudja kifejezni. Probald me a kicsi deli alvasat arra hasznalni,hovy a naggyal alkossatok vmit,amit a kicsi elott nem lehet: sogyurmabol ajandekok,kepeslapok keszitese,suti sutes,es olyan jatekok,amikhez a 15 hos nem nyulhat:kirako,kartya,stb.
2013. okt. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
igen ám kedves utolsó,én már ezt is próbáltam:(semmi eredménye nem lett,mert ha játszom vele,miközben neki pihennie kellene,később még jobban nem lehet vele bírni a fáradtság miatt,még mozgékonyabb lesz...sőt,van mikor a picit is felébreszti,múltkor is az ő visítására riadt fel!Már az édességet is megvontam tőle,de ez sem érdekli!
2013. okt. 28. 21:54
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor van igénye a délutáni alvásra, vagy nincs? Ha fáradtság miatt vinnyog, akkor fektesd le délben, ne hagyd rá, hogy nem akar aludni.
2013. okt. 31. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!