Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tej + multivitamin (Marslakócs...

Tej + multivitamin (Marslakócskák szirup) vagy tejital/tápszer egy 1,5 évesnek?

Figyelt kérdés

Semmi bajom a tejjel, már régóta kapja,de most a tél közeledtével szöget ütött a fejembe, hogy az a plusz vitamin, ami a tápszerben van, nem jönne rosszul. A DM sajátmárkás bio tápszerét (10 hónapos kortól valót) szoktam neki adni néha, azt szereti...és én is, mert olcsó és jó. Szóval nem (legfőképpen) az anyagiak miatt érdekel a dolog, bár persze nem mellékes.

Szóval melyik megoldást választanátok?



2013. okt. 29. 13:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

A lányomnak télen vegyesen adtam, este tápszer, reggel kakaó tejből. Ő szereti a gyümölcsöket, így mikor elérhető sok friss zöldség, gyümölcs és napfény akkor tejet iszik. Már öt éves így a tápszer elmaradt, télen vitamintabival pótolunk. A fiam 22 hónapos, tápszert kap, és heti kb kétszer vitamint. Nála is elkezdtük a tejet, de sajnos úgy néz ki tejcukor érzékeny. Így marad a tápszer télen, tavasszal pedig laktóz mentes tej, bár az olyan drága, hogy lehet maradunk a gyerekitaloknál. Azokban legalább van egy kis plusz vitamin is.

Szóval szerintem ebben a korban téli időszakban a korának megfelelő tápszer vagy gyerekital jobb mint a tej és vitamin kombi. A vitamin beadása nem biztos hogy mindig sikerül, és egy külön "macera".

2013. okt. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Igazából én is a tápszer felé hajlok, csak a férjem mindig piszkál, hogy nagy már, igyon tejet...elég fafejű :)

Én is ebben gondolkodtam még, ahogy írtad, hogy reggel tej, este tápszer...

2013. okt. 29. 14:38
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem tej és rendes nem szintetikus vitamin,felesleges a tejital,meg a tápszer.
2013. okt. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mi a 20 hónapos kislányunknak, tejitalt adunk reggel és este Rossmannos fajtát. Egyen több gyümölcsöt ha szereti, plusz a C-vitamin. 11 kg és 2x5 cseppet adunk. Jelenleg kapja a Broncho vaxom-ot mert elhúzódóan beteg volt egy hónapig. Mióta ezt szedi az étvágya is jobb és januártól a bölcsi kezdéshez hangsúlyozom neki kell szedni.
2013. okt. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!