Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 1 éves nagyon keveset eszik!...

1 éves nagyon keveset eszik! Egész nap néhány falatot! Mit tegyek? Lehet a tápszer miatt? De ha azt se kapja semmitől nem fog hízni. Tartja a súlyát 4-5 hónapja nem hízik.

Figyelt kérdés
Reggel kap tápszert még aztán reggeli kb. 3-4 falat szalámi vagy virsli,ebédre szintén pár falat főttétel,uzsira pár falat banán vagy alma aztán tápszer vacsira.
2013. szept. 20. 17:37
 1/5 anonim ***** válasza:

próbáltad, hogy mind az 5 étkezést eléteszed?

tápszer, majd reggeli, majd 10óraira gyümölcs, ebéd, uzsonnára valami tejtermék, vacsora (ez szerintem nagyon fontos lenne már neki, ha csak pár falat is, de...)?

lehet, hogy ha többször kínálnád, előbb utóbb rákapna.

2013. szept. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Elêteszem a tányérra ,leülünk együtt én is eszek ő meg kézzel eszi azt a pár falatot. Hogy én etessem azt nem engedi ellöki a kezem.
2013. szept. 20. 17:58
 3/5 anonim ***** válasza:

Ne csodálkozz hogy nem eszik rendesen,ha tápszerrel eltelíted a gyomrát !

Az hogy nem hízik ? Tápszertől egy 1 éves nem is fog hízni !!!!!

Próbáld meg a tejpépet,vagy tejbegrízt.

Szerintem emiatt nem eszik napközben rendesen...

2013. szept. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 15 hónapos, szintén "fényevő"... nem kap tápszert, mégsem eszik szinte egész nap semmit... hajnalban szopizik egy kicsit, majd 10 óra körül eszik pár falatot (előbb egyáltalán nem hajlandó enni), 11 kor alszik, majd miután felkelt 14 óra körül talán sikerül pár falatot megetetni vele az ebédből. Ezután már csak este fogad el egy kis kaját... Naponta többször megkínálom, édessegeket nem kap, csak vizet iszik, néha szopizik... a súlyát jól tartja, sőt nagyobb és fejlettebb a korának a védőnő szerint. Hónapok óta ez van, már mindent megpróbáltam... kedvenc kaja is csak max 2 napig jön be... abból többet eszik, de 2 nap után már az sem kell neki. Eleinte idegeskedtem emiatt, de anyum azt mondta a gyerek tudja mennyi kaja kell neki, ne aggódjak... az orvos sem mondott semmit!
2013. szept. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia, nekem az vált be, hogy ilyen tájt először reggelizni ültettem le, és utána jött a tápszer, ha még kért...Tízóraira valami gyümölcs, vagy lé, mert attól éhes lesz..elég pár falat! Uszira szintén, de a banán nagyon laktat, azt én reggelihez szoktam adni...Ha ennyire tápszeres vacsira is csinálhatsz tápszerből pépet, tejberizst, ilyesmit...A sinemil pl hízlal...Aztán lehet fogzik, és kis idő múlva többet eszik...
2013. szept. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!