Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek ha nem értek szót...

Mit tegyek ha nem értek szót a kicsivel?

Figyelt kérdés
Kb 4 hete kezdődőt Milota dolgozok,egyszerűen nem fogad szót,nem foglalkozik vele hogy ha beszélek hozzá se az apjának se nekem!hisztizik ha nem ugy van amit ő akar sikoltozik.Nagy mama van vele persze ő engedékenyebb mint én(és nem tartja be az elvárásaimat. De én se vagyok az a nagyon szigorú szülő !( Én úgy gondolom hogy, az ő szemébe én vagyok a gonosz)! Sajnos nem bújik hozzám puszit nem ad én se adhatok neki,erőszakos van mikor szeretgetném meg üt...:(3 éves kis lány !
2013. nov. 2. 18:53
 1/8 A kérdező kommentje:
néha nagyon durván viselkedik sajnos van mikor fel adom az egészet ! :( nemm tudom mit tegyek! nem akarok neki rosszat!
2013. nov. 2. 19:00
 2/8 anonim ***** válasza:
Ne engedj a hisztijének, ne engedd, hogy durva legyen. Ha hisztizik, akkor tégy úgy, mintha ott sem lennél. Előbb-utóbb megunja a hisztit.Éppen azzal teszel vele rosszat, ha hagyod hisztizni.
2013. nov. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Részben igaza van az elsőnek, mert a dackorszakban van benne, amire az a legjobb módszer, ha figyelmen kívül hagyod. Viszont itt van egy nem elhanyagolható tényező, hogy te dolgozol. Nehezebben fogadja el, hogy nem veled van mint eddig, nincs rá annyi időd mással van sokat. Valamilyen szinten büntet. Beszélgess vele sokat, mikor otthon vagy csináljatok közös programokat, legyen külön időd csak rá akkor is, ha nem igényli ! Idő kell, amíg megszokja a helyzetet.
2013. nov. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Egyertelmuen haragszik rad,amiert "otthon hagytad".Duhos,amiert nem vele vagy.Nekik nehez meg megerteniuk,hogy muszaj menned. Ha bolcsibe,oviba kerult volna konnyebb lenne a helyzet,mivel latna,hogy mas anyukaknak is el kell menniuk,plusz meglenne a rendszer. Emellett meg az is sokat ront a helyzeten,hogy a nagymama nem tartja a rendet. Igy meg inkabb rossznak tunsz a szemeben,hisz nem erti miert nem engeded meg azt,amit mama igen,es miert szamit nalad rossz dolognak,ami mamanal nem. Es a kicsinek tokeletesen igaza van. A mama tudna javitani a dolgon,ha kovetkezetesen betartana a rendet es folyamatosan trenirozna arra,hogy nagyon hianyzik neked a kicsi,csak muszaj menned,pedig szivesebben lenne veled otthon,mindig alig varod,hogy hazaerhess hozza,stb. Plusz az sem artana,ha idonkent bemennenek hozzad a munkahelyedre es megnezhetne,hogy hol dolgozol,mit csinalsz,stb. Es mindezek melle az sem artana,ha hazaerkezes utan semmi hazimunkat nem kellene vegezned,hanem 100%-ban ra tudnal figyelni,ami ugye a kivitelezhetetlen szintjet uti.

Na de ha ezekben a dolgokban nem partner a nagymama,akkocsak romlani fog a helyzet. :-(

2013. nov. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat !Sejtettem hogy a probléma azzal van hogy haragszik ,és sajnos volt ebből pisi probléma is!12 órát vagyok távol tőle! :( Ovit elkezdte csak beteges!hétfőn megy óvodába :) Az elején tetszett neki de aztán már nem ! Mi a véleményetek ha már holnap ott aludna ?? Én mennék akkor érte !
2013. nov. 3. 07:31
 6/8 anonim ***** válasza:

haragszik..az én lányom is ezt csinálta...persze, maradjon ott holnap alvásra, és Te menj érte, amikor csak lehet...és ne legyél most vele túl kemény, meg kell szokja ezt az új helyzetet, magyarázd el neki, és sokat mond neki, hogy mennyire fontos neked ő, és mikor melózol csakis rá gondolsz közben..én mindig ezt mondtam neki, és nem hazudtam...:-))

Legyél vele minél többet, tojjál a házimunkára, lényeg, hogy a kis lelke helyrebillenjen!

2013. nov. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nos legyél szülő ne engedd hisztizni,ütni,miért nincs oviban??
2013. nov. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Beteg volt azért nem ment oviba ! Köszönöm a válaszokat! :)
2013. nov. 16. 14:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!