Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam 1,5, nagylányom 4...

Kisfiam 1,5, nagylányom 4 éves, most kezdenének együtt játszani, de a lányom gonosz a kicsivel folyton, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Bármit csinálnak együtt kezdik, látszólag szépen játszanak. Mikor már azt hiszem addig tudok egy adagot mosogatni, vagy bármi azt veszem észre, hogy a nagyobb elkezdi kitúrni a kicsit minden játékból. Önző.


Ha látom nem csinálja, csak amikor nem figyelek.


Van amikor szándékosan, de olyan is van hogy látom rajta, annyira bele van merülve a játékba, hoyg gyakorlatilag észre sem veszi hogy épp félretúr valakit.


Hiába beszéltük át százszor, hiába, volt már büntetés is emiatt, stb... semmi nem használ.


Állandóan ilyen gonosz lesz a kisebbel?

Vagy később a kicsi is az lesz és akkor folyton veszekedni fognak?


2013. ápr. 10. 16:58
 1/3 stardoll válasza:
100%
Több mint valószínű hogy féltékenység és lehet hogy azért mert volt egy időszak amikor a testvére még kicsi volt,így egyedül kellet játszani és azért nem veszi észre h kitúrja.
2013. ápr. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
37%
ha látod rajta hogy szándékosan csinálja érdemes valahogy megbüntetni
2013. ápr. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
84%

A negatív figyelem is figyelem. Pont azért csinálja, hogy felhívja magára a figyelmed, és ez még csak nem is tudatos.

Ha látod, hogy bántja a kicsit, akkor vidd el onnan a kicsit, és mondd neki azt, hogy inkább anya játszik veled, mert a tesó nem viselkedik szépen. Aztán hagyd szépen ott a 4 évest. Ebből rájön, hogyha nem viselkedik szépen, akkor anya nem fog vele foglalkozni, hanem inkább kimarad a közös játékból.

Nálam most 5 a lányom, 3 a fiam. Szépen játszanak együtt, este a lányom fekteti le, odabújik hozzá, betakargatja. Reggel segít neki öltözni. Tőlünk ezt a kicsi nem tűri.

Viszont én is látom, hogy féltékeny. Pl. ha a kicsi hisztizik, és próbálom megvigasztalni, mondja a nagy, hogy engem miért nem szeretsz? Engem nem dajkálsz? Aztán a következő adandó alkalommal fellöki vagy megüti a kicsit.

Pedig ő már nagyobb, és százszor elmondtam neki én is, hogy a tesónak is én vagyok az anyukája, és őt is kell szeretgetnem. De mégsem tűri. Nem könnyű.

2013. ápr. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!