Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyerekkel hogy zajlik a...

Kisgyerekkel hogy zajlik a Szenteste?

Figyelt kérdés

Férjeméknél elvitték a gyerekeket, és a kész karácsonyfára értek haza, alatta az ajándékokkal, amit a Jézuska hozott.


Nálunk együtt díszítettük a karácsonyfát, és egymást ajándékoztuk.


Áprilisban született a fiunk, és nem tudjuk, hogy melyik hagyományt kövessük.

Melyik nagyobb élmény egy kisgyereknek?



2013. nov. 2. 21:57
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Minket is mindig elvittek a nagyszülők, amíg apuék készülődtek. Szerintem így sokkal nagyobb élmény. Élénken emlékszem arra az izgalomra, amit hazafelé éreztem és amikor az ablakban láttam a fényeket:) Most 3 éves a kislányom és nála is így fogjuk intézni.
2013. nov. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Amióta az eszemet tudom nálunk mindig úgy volt hogy anyum konyházott (sütés főzés) néha segítettem/segítek neki . Előző este szaloncukrot kötöztünk/kötözünk (nyilván már kicsit idősebb koromtól kezdve volt ez) és apum a tesóm és én fát díszítünk. Én a tesómmal indig is imádtuk feldíszíteni a fát most imádom :D


Szerintem ez így jobb :)


Nyilvánvalóan a fadíszítés kicsit időseb korban érdekesebb mondjuk 3+ korban ...

2013. nov. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Minket átküldtek a másik szobába, és amikor el kezdtek csilingelni, akkor mentünk ki:):):)
2013. nov. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is az volt a szokás,hogy mire a délutáni alvásból felébredtünk, vagy hazaértünk a sétából (nagyszülők ilyenkor elvittek), addigra ott volt a fa feldíszítve.

A fiam 2 éves, már tavaly is úgy csináltuk,hogy amíg aludt délután, addig díszítettük! Idén is így lesz!

2013. nov. 3. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Mi a kezdetektől úgy csináljuk a gyerekekkel, hogy elmennek mamázni, megnézik a Betlehemet... stb és mire hazaérnek, addigra meghozta a Jézuska a karácsonyfát az ajándékokkal :-)
2013. nov. 3. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Az első karácsonykor 10 hónapos volt a lányom, akkor az ebéd utáni alvás alatt díszítettünk fát.

Tavaly már egyedül voltam vele karácsonykor, és akkor kezdte, hogy nem alszik ebéd után, így előző este díszítettem fel a fát.

Idén van már párom, így lesz, aki foglalkozik a lányommal, de a fát idén együtt díszítjük. Nálunk ez volt a szokás otthon, én nagyon szerettem fát díszíteni.

Aztán a párom kiviszi sétálni, és addig bepakolom az ajándékokat. :)

2013. nov. 3. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Mi először az elvivős módszert alkalmaztuk, de aztán mikor hárman lettek a csajok akkor áttértünk arra hogy mi éjjel feldíszítettük a fát és ők reggel arra ébredtek hogy megjött a Jézuska. nagylányunk 9 éves lesz májusban de még hisz benne nagyon jó érzés, nem vagyunk nagyon vallásosak de ez fontos volt.
2013. nov. 3. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Nalunk a valaszt fenyőt, igy vele is díszítjük fel közösen 23-an delutan.

24--én reggel mar a fa alatt az ajandekaradat. Amikor felébred, akkor mondjuk neki, hogy Megjött a jézuska.

Egesznap,tud az ajandekookkal jatszani.

25-26-an Sosem vagyunk otthon, az mindig az utazásról es a rokonokrol szol.

Abban a két napban az ottkapott ajándékokkal jatszik. Itthonról semmit se viszünk.

2013. nov. 3. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nincsenek nagyszülők. Így amíg kicsi volt addig felment pár emelettel feljebb a pótnagyihoz. Most 5,5 éves a kislányunk. Mivel pótnagyi már nagyon beteg, így idén úgy lesz, hogy együtt díszítjük a fát a kislányunkkal. Azt mondtuk neki már tavaly is, hogy legközelebb mi fogunk venni egy fát, azt feldíszítjük hármasban. Meglepjük vele a Jézuskát, akinek így nem kell a fát is cipelnie, és még több ajándékot tud hozni :) Már most izgul, hogy ő is díszítheti a fát velünk!
2013. nov. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Mi 24. Este mikor a gyerekeink már alszanak feldiszitjük a fát és aláteszük az ajándékokat.igy másnap reggel boldogan keresik meg az ajándékaikat.
2013. nov. 3. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!