Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A 4 éves lányom miért beszél...

A 4 éves lányom miért beszél folyton a bátyám nem létező gyerekéről?

Figyelt kérdés

Holnap lesz a lányom 4. szülinapja. Van már egy kistesója, aki 3 hónapos. És van egy bátyám és az ő felesége, ők a lányom keresztszülei, imádják a lányomat és a lányom is őket, elég ritkán találkoznak, pár havonta. Ők már 5 éve próbálkoznak a babával, de eddig semmi. Semmi bajt nem találtak egyiknél sem.

Kb két hónapja a lányom folyton olyanokat mond és csinál (pedig nem beszélünk ilyenekről hogy a bátyáméknak nem jön a baba, pláne nem előtte) hogy pl játszik, és odajön, megkérdezi, hogy anya mikor jönnek keresztapuék? És a kisfiúkat is elhozzák? Vagy hogy a keresztapuék gyereke miért nem szereti a borsólevest, stb. Vagy ha beszél a kisbabáról (ami elég gyakori), és megkérdezzük hogy keresztapuék gyereke fiú vagy lány, gondolkodás nélkül mindig rögtön azt mondja tök komoly arccal, hogy fiú. Ez már mindenkinek feltűnt a rokonságban is, hogy a lányom nagyon sokat beszél a bátyámék nem létező gyerekéről, és mindig úgy beszél róla, mintha egy már létező kisfiú lenne. Soha nem feltételes módban vagy jövő időben beszél róla, hogy majd ha megszületik, hanem hogy már megszületett és fiú. Ha pedig azt mondjuk neki, hogy keresztapuéknak még nincs gyereke, akkor azt mondja, hogy de van, hát nem tudjátok?! Már megszületett, de még nem olyan nagy mint ő. Egyébként nem egy olyan típusú kislány, aki sokat hantázik vagy fantáziákról beszélget. Mitől lehet ez? Egyébként a sógornőmnek nem volt abortusza vagy vetélése soha. És a rokonságban sincs kisgyerek, se kislány se kisfiú, hogy összekeverné.


Esetleg tapasztalt már valaki hasonlót? Miért beszél ilyeneket?


Köszönöm a véleményeket.


2013. nov. 5. 13:30
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Szerintem ne aggódj.

Megéreznek egy csomó mindent a gyerekek. Lehet, h majd lesz babájuk a keresztszülőknek.

Vagy álmodott vmit és valóságnak gondolja.

Vagy képzeletbeli barátja van.

Egyik rokonom 5 éves fia az előző életéről beszél! Teljesen pontosan, tényeket közöl. Sőt, volt olyan, h félt a kert végében egy fától, sírt, ha csak meglátta, és mondta, h ott halt meg vki.

Na ez is durva.

Olvastam már a neten mindenféle story-t, szellemet látott a gyerek, beszélgetett vkivel, aki ott sem volt.

Egy csomó minden előfordul gyerekkorban.

Egy részt azt mondják ezek természetes dolgok, gazdag a gyermeki fantázia, van aki azt mondja, nem találják ki és látnak még dolgokat, amiket később kinőnek , elveszítik ezt a képességet.

Ki miben hisz...

Ha aggódsz, akkor el lehet vinni gyermekpszichológushoz.

2013. nov. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
68%

Húúú, a hideg kirázott.

Ne aggódj, semmi baja a kislányodnak. Valószínűleg nagyon készülődik már az a baba és a kislányod ezt "tudja". A gyerekek sok olyan dolgot is látnak amit mi nem, ők még nagyon fogékonyak. Várjatok pár hónapot, biztos, hogy jönni fog az a baba.

2013. nov. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
77%
Az én 4 éves lányom is mond hasonlókat. Mi már több mint egy éve próbálkozunk a babával, de még nem jött össze. A lányom mostanában meg azt mondja nekem, hogy ott van a hasamba egy baba. Hiába mondom hogy nincs, ő továbbra is mondja, pedig még nagy hasam sincs, amiről ezt feltételezné. És nem is említjük előtte, hogy egyszer majd kistesója lesz, ahogy azt sem hogy a hasamból jön elő a baba.
2013. nov. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem kell sok mindent belemagyarázni, nem beszéltek előtte, de biztos hallotta, hogy ők is szeretnének gyereket, még az is lehet, hogy azt mondták, hogy fiúra vágynak. Ez teljesen normális dolog. :) A lányod okos 4 éves, és ezeket hiába nem akartátok, biztosan hallotta.

A kisfiam pont most jött ide hozzám, és kérdezte, hogy anya, én is benne voltam a hasadban? Nemrég voltunk egy terhes ismerősnél, gondolom összerakta, és nem emlékezik arra, hogy ott volt. :)


A lányom 5 éves, és neki képzeletbeli lovai vannak.

Azokkal játszik, nyihorászik egész nap. :D És nem bolond, csak szereti a lovakat :) Szeretne járni lovagolni is. Nemrég mentünk autóval, és elkezdett kiabálni, hogy lassíts anyaaaa, nem tudtam mi van... Erre az egyik kiscsikója nem tudott még olyan gyorsan futni a kocsi mellett....

2013. nov. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Vannak furcsa dolgok gyermekkorban. Engem sokszor a hideg kiráz a fiam dumájától. Nincs 1 hete, amikor az apjától megkérdezte, hogy "Apa! Emlékszel amikor kicsi voltál, és az ölembe ülve vezetted a kamiont?" Az apja lefagyott, mert kiskorában a nagypapája kamionozott, és tényleg az ölében ülve vezette a kamiont. Tetézi ezt azzal, hogy a fiunk amikor először volt a dédinél, tökéletesen tudta mi hol van, a szekrényen lévő képeken felismerte és megnevezte a dédipapát (holott sose látta, rég meghalt szegény). Most hogy a temetőben voltunk nála, mikor eljöttünk annyit mondott a gyerek, hogy Anya, nagyon furcsa érzés volt látni a dédi "emléktábláját".


Na most erre mit gondoljak??? 4 éves a fiam...

2013. nov. 7. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 meggybefőtt válasza:
Mi újság? Van már unokatesó?
2016. jún. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!