Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3,5 éves kisfiú még anyukája...

3,5 éves kisfiú még anyukája mellett alszik és folyton az anyukáján lóg. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Pisilni is utána megy, folyton kéri, hogy vegyék fel, sír az oviban is sokszor, hogy anya hol van, mikor jön. Egyébként önálló, okos, ügyes gyerek. Ez még belefér?
2013. nov. 1. 14:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
20%
nem
2013. nov. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
31%
Ez a gyerek mitől önálló? Pont, hogy rettentően önállótlan.
2013. nov. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
:) önállóan eszik önállóan öltözik, önállóan játszik. ha ez nem önállóság, akkor mi?
2013. nov. 1. 15:57
 4/14 anonim ***** válasza:
80%

Én fiacskám is ilyen volt 3,5 évesen.

Most mát 7 éves, nem lóg rajtam, nem alszik mellettem, egészséges lelkű, szorgalmas 1. osztályos :-)

2013. nov. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
köszi! :)
2013. nov. 1. 16:05
 6/14 anonim ***** válasza:
81%
3,5 evesen szerintem ez meg siman belefer:)
2013. nov. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
81%
Minden gyerek más, mi baj van abban,hogy szereti az anyukáját és vele akar lenni?! Ez a normális viselkedés ilyen kicsi gyereknél. Az nagyobb baj lenne,hogy ha azért sirna,hogy nem akar haza menni,vagy nem akar az anyukájával lenni... Ahogy telnek a hónapok,egyre fog lazulni ez a kötödés-
2013. nov. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
81%
sztem is belefér...
2013. nov. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
18%
"3,5 éves kisfiú még anyukája mellett alszik" - apuka...?
2013. nov. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam lassan négy éves lesz, és fél évvel ezelőtt ő is folyton rajtam lógott, azóta ez a kötelék lazult kicsit. Igaz, velünk alszik még, de jelentősen "javult" a helyzet. :) Én úgy vagyok vele, hogy ha neki erre van egyelőre szüksége, akkor miért ne biztosíthatnánk neki. Olyan 18 évest még nem láttam, aki az anyukájával akarna aludni, pisilni is menne vele, sőt, sírdogálna utána az iskolában...

Úgyhogy szerintem igen, belefér, tenni nem kell semmit, csak amikor látja az anyuka, hogy "le akar válni", akkor hagyni és segíteni kell ebben (szerintem ez pont az anyukáknak nehéz, nem a gyerekeknek).

2013. nov. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!