Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, nektek mennyit segít...

Anyukák, nektek mennyit segít otthon a férjetek?

Figyelt kérdés

Nem tudom, kéne-e, hogy többet segítsen a párom, vagy elégedjek meg vele?

3 kisgyerek, 5 és 3 éves meg a pici 3 hónapos. A férjem reggel 6-tól este 6-ig dolgozik. Persze fáradtan jön haza, fürdik, eszik, 5-10 percet bohóckodik a gyerekekkel, majd betelepszik a tévé vagy az internet elé, max a kicsit ölébe veszi ilyenkor, ha nyűglődik.

Én egész nap itthon vagyok, jó csak a picivel, de házimunka, főzés, oviba szaladgálás, egész napom a gyerekekkel telik el. Még este is hármójuk közt cikázok, mert ő fáradt, pedig fürdetés előtt már vészhelyzet van, de ő akkor pihen. Igaz a fürdetésben, lefektetésben segít, de a nagyrészét annak is én csinálom. Ha hétvégén itthon van, akkor jóval többet van velük, meg vigyáz rájuk, ha elmennék valahova, de hétvégén is tud pihenni, én meg nem, mert mindig van valami tennivaló.

Mindig mondom neki, hogy én is szeretnék ágyban heverészve tévét nézni, azt mondja, hát miért nem teszem?

Mert akkor rögtön jön valamelyik, hogy pisilni kell, szomjas vagyok stb.

Nem panaszkodom, mert jó apa, sokat dolgozik, viszonylag jól keres, de mégis neki a könnyebb. Szerinte meg nekem, mert itthon vagyok és van időm mindenre.

Szerintetek?

A ti férjetek ezt hogy látja?



#gyereknevelés #szülői szerepek
2013. okt. 14. 14:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
sokat segít.fürdet pelenkáz,etet,altat.ő is reggeltől estig dolgozik,mégis sokat segít.főleg hogy el is várja tőlem,hogy mindig tip-top legyek,és tudja hogy a segítsége nélkül nem menni.a házimunkát elvégzem napközbe és hétközbe.7 végén csak én és a család.főzésen kívül semmi mást nem csinálok.még a házimunkába is besegít.most 5 hós a fiúnk
2013. okt. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk egy 4,5 és egy 1,5 éves gyerek van.Párom szintén reggel 6kor elmegy és este 6-ra ér haza (kivéve pénteken mert akkor 3-ra)

Miután haza ér átveszi a gyerekeket én meg pihenhetek,de ha nagyon elcsúszok mindenbe akkor munka után még neki áll és megfőzi a vacsit.

Ő is mindig azt mondta,hogy mit panaszkodom mikor egész nap csak itthon ülök...2 napra be kellett feküdnöm a kórházba és akkor anyósék se voltak a közelbe így teljesen egyedül maradt velük....nah azóta tisztába van azzal,hogy nem olyan pihentető ahogy ő azt elképzelte,mert egyik gyerek erre a másik arra és egyik rosszaságot a másik után stb stb

2013. okt. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

A férjem imádja a munkáját, a munkatársait és kötetlen munkaideje van. Ez hatalmas szerencse, nem hulla fáradtan esik haza. Még csak 1 gyerekünk van, de este ő fürdet, játszik vele, nyáron levitte játszótérre is.

Hétvégén közös programok vannak, de néha ha olyan kedvem van akkor elmennek valahová én meg itthon pihenek.


Hétvégén pihenj, de ne otthon. Menj el barátnőhöz vagy a férjed vigye el otthonról a gyerekeket pár órára.

2013. okt. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

4 éves a gyerkőcünk, 1 éve dolgozok.

míg itthon voltam, addig mondhatni nem is láttuk apát, vállalkozó, így mindig ment ha kellett vagy volt hova.

na meg ő elég sokat eljár itthonról, mondjuk altatás után csak, de azért mindig még azelőtt elmegy, hogy a gyerek elaludna és ugye akkor jön a pisilni kell, kakilni, szomjas vagyok, éhes vagyok, nem akarok itt aludni, félek a sötétben, stb :)

mikor visszamentem dolgozni, kénytelen volt visszavenni, mert egyedül nem tudom megoldani mindig, ha túlóráznom kell, akkor kénytelen félbehagyni amit csinál...

azonkívül részemről befejeztem a takarítást :D

minden nap ő takarít, tesz rendet, mosogat el :)

én bevállaltam a mosást, főzést és a ruhák pakolászását, vasalást, de többre nincs energiám, ő meg nem panaszkodik a plusz a tevékenység miatt, úgyhogy ez így jó :)

azonkívül ha itthon van, ő fürdeti a gyerkőcöt, én akkor mindig leülök kicsit a géphez, ez negyed óra kb. de nagyon jól esik :)

2013. okt. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
26%

Nálunk 2 gyerek, 4 éves és 2 hónapos. Apa fizikai munkát végez. Délután 6 körül jön haza. A naggyal kb fél órát foglalkozik, általában csak beszélget vele, puszi, ölelések, utána tv. A kicsinek is gagyarászik, vagy akár meg is eteti ha kérem (tápszeres), de eközben is tv-t néz.

Bármit és bármikor megcsinál amit kérek tőle, de nem igazán szoktam kérni semmit. Annyit "elvárok", hogy a gyerekekkel foglalkozzon picit miután hazaér, és ennyivel megelégszem.

Szerintem a te férjed is megteszi a magáét, kb olyan mint az enyém. Szerintem elégedj meg ennyivel, had pihenjen, had tévézzen. A férfiak amúgy sem bírnak annyit, mint a nők.

2013. okt. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nekem nagy mázlim van. 8-fél5ig dolgozik, 5re itthon van. Amikor megérkezik, olyan, mint ha saját magam megduplázódtam volna. Mindent csinál, amit én is, mint ha négy kezem és két fejem lenne. Felpörög minden, amikor hazaér, sosem panaszkodik a munkahelyére, nyugodt és türelmes. Körbenéz és látja a tennivalókat, amiket én is, és meg is teszi, legyen szó teregetésről, mosogatásról, pakolásról, porszívóról...akármiről. Este együtt pihenünk, sosem lóbálja a lábát, amíg nekem dolgom van. Nagyon kedves, figyelmes velem, meg is becsülöm ezért, kényeztetem, ahol csak tudom.
2013. okt. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Sokat segít nekem,4,5 éves a lányunk,és hamarosan születik a fiúnk.Ő viszi a nagyot oviba,nekem házimunka marad elosztva a hétre,délután megyek az oviba,majd kettesben itthon vagyunk játszunk,7kor mennek el,férjem 6ra ér haza.utána beszélgetünk játszunk,ő fürdet,ketten olvasunk mesét,amíg dolgoztam is hasonlóképp volt,baba születése után is így lesz,annyi különbséggel,hogy pici körül is fog segíteni tudom.7végére nemigen marad házimunka,max főzés(takarítani mosni 7közben szoktam)mosogatás(mindkettőben szokott segíteni)

Van,hogy mindhárman lefoglaljuk magunkat,vannak közös programok,és heti egy este elmegy sportolni.Én nem panaszkodhatok,tényleg sokat segít.És nemcsak azért mert kismama vagyok most.

2013. okt. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok,cserébe én elpakolom mindig neki a napi kaját,meg amiben tudok kedveskedek neki.Vannak kettesbeni közös programjaink is,olyat is csinálunk együtt amit a másik szeret.É apróság ugyan de pl mi együtt fürdünk,hogy addig is együtt legyünk.Nagyon szeretjük egymás társaságát.
2013. okt. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló lehet a helyzet nálunk is mint nálatok , kedves kérdező! Két kislányunnk van, egy majdnem 2,5 éves, és egy 9 hónapos.... Apa reggel 7 körül megy el itthonról, délután változó mikor érkezik meg, de áltsalában itthoni melója is van... szóval ő is hazaér, kis bohóckodás a lányokkal, aztán beül a gép elé, és... nem tehet róla engem nagyon idegesít! - tudom, hogy neki is ki kell kapcsolódni, na de nekem nem? másrész nehezen tudom megérteni, hogy alig látja a gyerekeket, ha mégis lenne rájuk idelye akkor miért mással tölti? Házimunkában ritkán besegít, inkább hétvégén van, hogy ő főz, vagy elmosogat... rettentően mérges tudok lenni rá mikor az egyik lányt pl. hintáztatom, a másik a kjezemben, és ő meg épp kikapcsolódik... persze ő nem érti, szerinte én is megtehetném ( aha, mikor 4.szer szól a pici, hogy szomjas, de ő meg sem mozdul , vagy hívja játszani, de mintha meg sem hallaná....) Nem mondhatom, hogy rossz apa, biztonságot nyújt nekünk, de én nem így képzeltem a gyereknevelést, és emiatt sok a vitánk sajnos :(
2013. okt. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekeket és a háztartást közösen vállaltuk, tehát ezekben részt vesz, ezzel nem nekem segít. Egyébként sokat dolgozik, de munka után velünk tölti az idejét. Sokat foglalkozik a gyerekkel, bármit meg tud csinálni vele kapcsolatban, 100 %-osan el tudja látni. Ha napközben a házimunkával nem lettem kész, akkor abból is elvégez valamit, főleg a nehezebb (férfiasabb) munkát, bár erre szerencsére nagyon ritkán van szükség. Soha nem kérdezi meg, hogy mit csináltam napközben, mert pontosan tudja, hogy bízhat bennem és nem a lábam lógattam. Ha valami elmaradt, annak jó oka van. A segítség azt jelenti, hogy helytettem csinál meg valamit, ami kifejezetten az én dolgom lenne. Ilyen is előfordul, pl. bevisz egy papírt a munkahelyemre, elmegy a dokihoz az én receptjeimért, stb.
2013. okt. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!