Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyerekes anyukák, mi van...

Kisgyerekes anyukák, mi van nálatok a hűtőben/kamrában?

Figyelt kérdés
Holnap megyek vásárolni, és tippet gyűjtök. Úgy érzem, bármit veszek, 2 nap alatt megesszük és megint nincs itthin kaja...
2013. nov. 6. 17:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én ma voltam a zöldségesnél. vettem, répát, körtét, almát, paradicsom, paprika ezekböl sosem elég. A fagyó most majdnem üres, de hétvégére fel töltöm husival. Kenőmájas, felvágottak virsli, ilyesmiket is vettem ma. 19 hónapos kisfiu, és a férjem vagyunk egy háztartásban.
2013. nov. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Én úgy szoktam, hogy előre gondolkodok, mit fogok főzni a hétvégén, ehhez összeírom, hogy mi kell. Hét közben rendelt kaját eszünk.

Ezen kívül mindig elteszek a fagyasztóba is adagonként kaját, amit csak ki kell olvasztanom, ha nincs más. pl. húslevest mindig nagy tételben főzök, és fagyasztok, ez sok levesnek lehet az alapja.

Egyéb alapélelmiszerek reggelire, tízóraira, uzsonnára, vacsorára: vaj, sajt, tej, kenyér, felvágottak, virsli, mustár, lekvár, méz, zabpehely, csokigolyó, alma, banán, citrom, kávé, tea, bodzaszörp, Jó reggelt keksz, joghurt, kefír, tojás, liszt, hagyma, krumpli, rizs, olaj, halkonzerv, májkrém.

Ezeket lehet variálni, pl. minden héten csinálok valami kenyérre kenhető krémet, tojáskrémet, halkrémet, pástétomot, ezt a gyerekek is szeretik. Ha van rizs vagy dara, csinálhatsz tejberizst, tejbegrízt. Vacsorára csinálhatsz krumplinudlit, almaomlettet is, ezekhez nem kell sok minden és laktatóak. Légy kreatív, és amit lehet kartonnal vegyetek, hogy ne kelljen állandóan boltba menni.

Nálunk a férjem hetente megy nagybevásárlásra, ez elég kel legyen.

2013. nov. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Előre gondolok pár napot, úgy vásárolok. Most gomba és borsó-, babkonzerv, hagyma, paprika, tejföl, tej, sajtkrém, csirkehús, natúr zabpehely, kakaópor, lisztek (én sütöm a kenyeret) van a szekrényekben, hűtőben. Csak tervezéssel tudunk előre vásárolni. Leírom, mikor-mi lesz a kaja és ahhoz ami kell, azt hozok.
2013. nov. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Mindig írok egy havi menüt az alapján vásárolok,plusz ugye hideg élelmiszer reggelire vacsira pl sonka,szalámi,szalonna,kolbász,lekvár,gabonagolyó,müzli,vajkrém,vaj,virsli,tojás,kenyér,lekvár,méz,joghurt,tejföl,kefírmkacsazsír.

Főételhez: rizs,krumpli(ebből nagyon sok),tészta,liszt,cukor,só,

sütikellékek(keményítő,puding,sütőpor,vaniliás cukor stb.),

mélyhűtőbe csirke,kacsa,nyúl,disznó,mirelit zöldségek,hal,


Ajánlom írj menüt nagyon jó spórolni is lehet vele.Mi egy hónapra kb 40-50 ezerből vásárolunk élelmiszert,próbáltuk kevesebből de nagyon nem megy.

2013. nov. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
ja lemaradt a leveszöldség meg a banán alma
2013. nov. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Hónap elején szoktam nagy bevásárlást tartani, ez a múlt hétvégén volt. Feltöltöttem a fagyasztót husival, csirkemell, csirkecomb, far-hát, tarja, karaj, lapocka, máj - adagolva, hogy könnyebb dolgom legyen a továbbiakban.

Teleraktam mirelittel- borsó, kukorica, vegyesköretek (franciasaláta, mexikói keverék).

A kamrát feltöltöttem fűszerekkel, liszt, cukor, tészta, rizs, levesgyöngy, kakaó, dara, méz. Krumpli, hagyma, leveszöldség mindig van.

Egy hétre előre szoktam megvenni a felvágottat, joghurtot, ilyesmiket. Így könnyű vinni a háztartást, ráadásul jó sok időt spórolok a vásárlással.

2013. nov. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ami mindig van itthon:

tej, vaj, margarin, yoghurt, tejföl, sajt, felvágottak, májkrém, virsli, tojás

paradicsom, paprika, hagyma, fokhagyma, krumpli

müzli, kukoricapehely, dió, mák

liszt, cukor, dara, kakaó

fűszerek, sütéshez cuccok


Fagyasztóban:

2-3 féle kész étel lefagyasztva pl. leves, spagettiszósz, pöri

kacsa, csirke, tyúk, kakas, disznóhús (ezeket anyósomtól kapjuk, egy évre elég szokott lenni)

zeller, petrezselyem, kapor

gyümölcsök


befőtt, savanyúság, paradicsomlé


Szóval általában van miből főzni, ha nem vásárolunk külön.

2013. nov. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ami mindig van:

Kamra: liszt, elesztos liszt, rizs, hazi teszta, sutopor, szaritott eleszto, zabpehely, buzadara, vanilias cukor, fuszerek, csokoladepor, porcukor

Huto: vaj, margarin, sutomargarin, tejfol, tojas, joghurt, lekvar, mustar, ketchup, chiliszosz, tej, tejszin.

Fagyaszto: hazi keszitesu kifli, croissant, kakaoscsiga, darabolt repa, zeller, hamburger, csirkefalatok, csirkemell, daralthus, valtozo keszetelek


Ideny jelleggel zoldseg: paradicsom, paprika, uborka, savanyukaposzta. Gyumolcsok: alma, eper, banan, mandarin.

2013. nov. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

én is egy hétre előre megírom a menüt és ahhoz vásárolok(nemnagyon szeretek sok húst fagyasztóba betárolni mert a férjem nem nagyon szereti a túl sokáig fagyasztott húst)

Azon kívül a hűtőbe mindíg van:joghurt,puding,túrórudi a gyerekeknek.vaj,vajkrém,túró,tejföl,sajt,felvágottak,házi ketchup,mustár,majonéz,paradicsom,paprika,uborka,lekvár-ezekből mennek a reggelik,vacsorák


Kamrába:olaj,liszt,konzerv májkrém,hal,tészták,befőttek,savanyúságok(házi)fűszerek,sütéshez alapanyagok,rizs,prézli,cukor,búzadara,kukoricadara stb


nagyjából ennyi

2013. nov. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Tartós élelmiszerek: zöldségek (pl. krumpli, vöröshagyma, fokhagyma), gyümölcsök (pl. alma), konzervek (pl. kukorica), befőttek, szószok (pl. paradicsomszósz), ásványvíz, aszalt gyümölcsök, rizs, száraztészta, étolaj, ecet, fűszerek, só, cukor, gyümölcslevek, savanyúságok, müzli, búzadara, zsemlemorzsa, lekvárok, néhány tábla csoki


Pár hétnél rövidebb ideig eltartható élelmiszerek: tojás, tejtermékek, sajt, joghurt, tej, banán, eper, felvágottfélék, kenyérféle


A tartós élelmiszerek többsége akár évekig is eláll. A nem tartósakat hetente, kéthetente cserélni kell, pár heti készletnél többet nem érdemes venni belőlük. Minden bevásárláskor érdemes az aktuális szükségleteknél valamivel több tartós élelmiszert venni (pl. ha épp akciós az akármilyen lekvár, akkor veszel belőle +5 üveggel), így idővel készleteket lehet felhalmozni, amelyek jól tudnak jönni akkor, ha pl. jönnek az ünnepek és pár napig nincs nyitva semmi, vagy más oknál fogva nem tudtok vásárolni menni.

2013. nov. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!