Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak a fóbiájával?

Mit csináljak a fóbiájával?

Figyelt kérdés

A lányom 2,5 éves lesz januárban és az elmúlt 1-2 hónapban az a mániája, hogy "folyik".

De már fogalmam sincs, hogy mi.. eddig az orrát fújtuk/szívtuk ki neki. Most már a szájába is "turkál" (mutogat leginkább) és sírva, már-már üvöltve közli, hogy folyik.

Kezdetben arra gondoltunk, hogy a foga fáj és arra is ezt mondja, de ma közölte a gy.orvos, hogy az összes foga kijött, így elméletileg olyan durva szinten már nem fájhat neki.


Egyszerűen az őrületbe kerget ezzel a fóbiájával. És nem tudom, hogy kezelni már, iszonyatosan idegesít :(


2013. nov. 11. 12:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Kap rendesen levegőt az orrán? nem nagy a mandulája? Fül-orr gégészeten voltatok már?
2013. nov. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Persze, kap levegőt rendesen.

Ma voltunk reggel a gy.orvosnál (most váltottam). Mindent megnézett. A fülén látott valamit, amire kaptunk fülcseppet.

2 hete az előző gy.orvosunk benézett egy középfülgyulladást vírusos torokgyulladásnak.

Viszont ez a "folyik" fóbia már régebb óta tart, nem 1-2 hete.

Ma is szívtam az orrát, átmostam, de semmi se jött ki belőle.

A tüdeje is tiszta és minden lyuka.

2013. nov. 11. 12:37
 3/4 A kérdező kommentje:
Fül-orr-gégészeten is voltunk 2 hete, akkor kapott antibiotikumot azonnal és az orrnyálkahártyájára egy folyékony gyógyszert, amit allergiára is szoktak javasolni.
2013. nov. 11. 12:38
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia! Olyan van, hogy nem jön semmi az orrából, de hátul folyik lefelé a trutyi a torkán, a gyerekemnél sokszor előfordult, bár ilyenkor köhögni szokott tőle általában. Én erre gondolnék először.

Persze ha látta fül-orr-gégész, akkor ez nem valószínű…

2013. nov. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!