Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Most tényleg én vagyok ebben...

Most tényleg én vagyok ebben az esetben a hibás?

Figyelt kérdés

Ma nagyon felhúzott egy nö, ezért is írom ki die a kérdést.

Van 2 lányom 1,5 és 3 évesek.

Ma gyerek nélkül voltam vásárolni, és éppen egy nagy bevásárló üzletben spakákat nézegettem. Majd láttam hogy jön mellettem egy nö, és ahogy ö egy kicsit arréb Volt, rögtön jobbra kiléptém, hogy megyek tovább, amikor bele ütköztem egy kb 1 éves kisgyerekbe. Ebben az esetben ugye inkább enyhén bele rugtam mert olyan pici, hogy a térdemig ért max. Nem esett el, ez a nö aki mellettem Volt az anyja. Ès nagy bocsánat kérésben voltam, megsimogattam a kisfejecskéjét (a gyerek nem sírt), de 3x bocsánatot kértem. Na és ekkor a nö megszolal. "Lehene körbe nézni is." Iszonyat felidegesített, vissza is szoltam, hogy "lehetne jobban vigyázni a gyerekre".

Nekem is ennyi idös gyerekeim vannak, és ha ilyen történik és a másik észre veszi és bocsánatot kér, akkor elkönyvelem, hogy nem látta a gyereket, és ilyen elöfordul.

Komolyan anyukák ha valaki véletlenül nem látja a gyereket és bele ütközik akkor a másik fél a hibás, és nem az anya aki nem vigyáz eléggé egy 1 év körüli kicsire?



2013. nov. 11. 13:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Engem is felhúzott volna. Nem Te voltál a hibás, nyugi! De Te legalább ilyen esetben nem fagysz le mint én szoktam és visszaszólsz. Most már nyugodj meg, igazad volt!
2013. nov. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
16%
Minden szereplő hibás. Mindenkinek van szeme, és ki tudja kerülni a másikat, vagy tud vigyázni a gyerekre. Ettől függetlenül szerintem túl van dramatizálva a sztori, a gyerekkel is csak annyi történt, hogy nekimentek, majd bocsánatot kértek tőle, szépen, udvariasan. Ez kb. semmi. Anyuci is figyelhetett volna, hogy hol a gyerek, a gyerek is figyelhetett volna, hogy épp nekimennek, ha nem vigyáz és te is, hogy ott egy gyerek. Ettől még senki nem lesz bűnbak. Anyuci meg azért reagált így, szerintem, mert megijedt, hogy mi történt. Helytelen reakció, de ennyire nem kell fennakadni rajta. Szerintem bolhából elefánt a történet mindkét nő részéről.
2013. nov. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne húzd fel magad, nem ér annyit az egész. Te jól jártál el, bocsánatot kértél, ezzel az ügy normális emberek között el is van rendezve. Az anyuka vagy alapból ilyen "anyatigris" típus vagy csak rossz napja volt és rajtad vezette le. Nem kell az ilyenekkel foglalkozni.
2013. nov. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem Te korrektül viselkedtél,valószinüleg az anyuka valami egyéb fusztrációját vezette le rajtad.Én néha a saját gyerekem is meglököm úgy alám tud keveredni.
2013. nov. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Neked igazad van! Egy áruházban az ember figyelmét lekötik a termékek, nézelődik, válogat, közben jár az agya, mit is vegyen....., a reklámok, a zene mind arra van kitalálva, hogy lekösse a figyelmed és vásárolj.

Persze az ember figyel közben, amennyire tud, de egy 70 centis apróság jóval szemmagasság alatt van, nehéz észrevenni. Éppen ezért én a 3,5 éves fiamat sem engedem sétálgatni az áruházban. Szigorúan a bevásárló kocsiban kell maradnia, ezt már tudja is. Persze igyekszem gyorsan vásárolni, kínozni sem akarom. Ha válogatni, nézelődni akarok, otthon hagyom apukájával.

Az arrogáns hangnemet ne vedd magadra. Persze bosszantó, de divat manapság az embereknél, hogy a frusztrációjukat, ami van bőven, idegeneken vezetik le. Az, hogy beszólt a nő, az ő problémája, nem a tiéd. Megvédted magad, tehát megtetted, ami tőled tellett. Sőt ugye bocsánatot is kértél a kicsitől. Több dolgod nem volt a helyzettel, ne foglalkozz vele tovább! Ne hagyd, hogy elrontsa a kedved más frusztrációja:)

2013. nov. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Bunkók vannak mindenhol, ha van gyereke, ha nincs gyereke.

Én meg reggel ki akartam menni az óvoda kapuján, nyitom a kaput, közben megjelent egy anyuka két gyerekével, hát udvarias voltam, félreálltam és előbb beengedtem őket. Az anyuka annyit sem mondott hogy köszönöm, de még csak annyit sem hogy szia vagy jó reggelt. Egy kicsit elszomorított a dolog, hogy egyesek milyen bunkók, de túl kell ezen lépni.

2013. nov. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!