Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ki a hibás egy ilyen esetben?

Ki a hibás egy ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Az anyuka vagy a gyerek?


Elcsattan egy pofon egy csúnya beszédért (leku*vázza a 6 éves gyerek az anyját, aki ezért lekever neki egy taslit hirtelen). Vagy a gyerek, akire ráragadtak a csúnya szavak?


2012. febr. 16. 20:49
 1/9 anonim válasza:
31%

Egy normális 6 éves gyerek hírből se hallott még ilyen szót. Szóval mindenképp a környezet a hibás.

Ezen kívül egy pofonnal aztán nagyon el van intézve a dolog.

Egy gyereket pont 6-7 éves koráig lehet nevelni. Ha már itt tartanak, akkor a szülő ne várjon semmi jót...

2012. febr. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Sokkal csúnyább szavak is elhangzazak egy oviban, ez biztos.
2012. febr. 16. 21:19
 3/9 anonim ***** válasza:
21%

Semmiképp nem a gyerek. Lehet az anya, ha tőle hallotta azt, mait mondott. Vagy ha nem tőle, akkor az oviban, szóval az is lehet a hibás.

De az anya mindenképp hibás, mert ilyenkor a gyereket nem pofozni kell, hanem elmagyarázni, hogy ilyet nem szabad mondani.

2012. febr. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%
Annyiban vitatkoznék az elsővel, hogy nemhogy 6 évesen... az én 2,5 évesem is eltanult már (szerintem a játszóházból) cifra szavakat. Én pofont nem adtam, csak felemeltem a kezem és azt mondtam, hogy ezt nem szabad, mert csúnya. Legközelebb is csak a kezem emelem, ha harmadjára is előfordulna, akkor valami bünti, de nem pofon.
2012. febr. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
52%
Szerintem egy ennyi idős gyerek még nem érti azt,hogy mit mond.Az én két és fél évesem mondogatta,hogy "bu*i,k*rva" stb.. Én úgy oldottam meg, hogy közömbös voltam.Nem reagáltam rá.Egy idő után elfelejtette!Lehet,hogy egy 6 évesnél más a helyzet, de nem hiszem,hogy tisztában lenne a csúnya szavak értelmével...
2012. febr. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
80%

1. vagyok. Hangsúlyoznám, hogy 6-7 éves korig lehet egy gyerekre nagyon hatni szülőként. Most kellene neki elmagyarázni, hogy ezt nem szabad, stb, később már nem nagyon lehet.

Az oviban sok ilyen előfordul, hogy egymástól eltanulnak kifejezéseket, tetteket, de tudni kell kezelni. Nem pofozkodni...

2012. febr. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
62%

ha ilyet mondana, akkor sem kevernek le neki. (fogalma sincs mit jelent, mit mondott)


egyebkent en is azt hittem, hogy ket es fel evesem hirbol sem ismer csunya szavakat, mert nagyon vigyazok ra (en abszolut nem, apa szajan neha kicsuszik, de o kulfoldon volt)..


aztan ma ilyet szol: "de szarszag van"

en meg csak hulledeztem, o meg rohogott

allitolag az ovoneni mondta..

2012. febr. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
21%

Attól függ, hogy a gyerek tisztában volt-e azzal, hogy mit mond. Ha igen, akkor jogos. Ha nem, akkor az anyuka.


Nekem a kicsi viccelődött, a nagy pedig mosolyogva mondta: ugye milyen édes kis ri....banc?

Mondtam, hogy állj. Tudod mit jelent ez a szó? Nem. Elmagyaráztam neki, hogy ez csúnya, és ha legközelebb nem ismeri egy szó jelentését, kérdezze meg, mert más megsértődhet. Még a gyerek szégyellte magát, hogy ilyet mondott, de erről nem tehetett.

Mondjuk második alkalommal ha pl. dühből mondja, az más tészta.

2012. febr. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
52%
A főnököm mesélte, hogy az 5 éves kislánya egyszer délután leült mellé, faarccal ránézett, és azt mondta: "Apa! Dögölj meg" Aztán mosolyogva elment. A góré meg csak nézett hogy mi van, aztán kitört belőle a röhögés, majd szépen elmagyarázta a kislánynak, hogy mit is mondott az imént, az meg először elszégyellte magát, majd együtt nevettek a helyzeten. De erőszak nélkül megértette, hogy ezt nem szabad.
2012. márc. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!