Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan segíthetnék a kislányom...

Alaszka kérdése:

Hogyan segíthetnék a kislányom túlsúlyán?

Figyelt kérdés
2 és féléves, és 17 kg, 92 cm. Látszatra is vastagcsontú, nagy gyerek. Apja és én vékony testalkatúak vagyunk, nagylányunk aki 6 éves pedig kifejezetten rossz evő,vékony kislány. A kicsi születési súlya inkább alacsony volt (2900 g), 19 hónapos koráig kapott anyatejet, a hozzátáplálást 6 hónaposan kezdtük időben, betartva a szabályokat. Akkor azt mondták majd nyúlik,és hipp-hopp lemegy róla a felesleg. Nem így lett,jó evő nagyon,de normális ételeket eszik, mi sem eszünk zsíros ételeket. Édességet ritkán kap, sajnos már dugdosom előle, mert a testvérének jobban meg van engedve, hiszen nála örülünk ha hízik valamitől. Nem értjük, hogy hogyan hízik ennyit, és főleg hogy azt mondják a genetika nagyon számít. Nagyszülők között sincs kövér alkat. Nem szeretném,ha később emiatt önbizalomhiánya lenne, szeretnék neki segíteni,csak nem tudom hogyan. A nassolás minimális nála, mert ha a testvérét látja csipegetni,neki sem tilthatom meg, de próbálunk ügyelni. Mit tanácsoltok? Egy dolog van,amit nem tudok megvonni, hogy a teába cukrot teszek, mást sajnos nem iszik meg....
2013. nov. 14. 11:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hormonvizsgálaton voltatok? Gyerekorvos mit mond?
2013. nov. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekem is ez az első kérdésem,hogy gyerekorvos mit mondott?
2013. nov. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha ennyire ritka dolog, hogy túlsúly jelenik meg a családban, akkor utánanéznék. Kizárólag szakemberrel, mint a két gyereknél nem csak a husisabbnál, de a vékonynál is, hogy mi okozhatja az eltéréseket. Nem hallgatnék névtelen fórumra, és a szomszéd Juliska néni bölcseségére. Gyermekorvos, dietetikus, vagy kifejezetten erre specializálódott orvosokat keresnék fel, akik tudják is, miről beszélnek. A gyermekek súlykontrollja nem olyan, mint a felnőtteké, fogyókúrázniuk pedig tilos.

Én ide mennék:

[link]

2013. nov. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 gabszem ***** válasza:
Ki mondta, hogy túlsúlyos? Kislányom 21 hónapos 15,5 kg és 92 cm. Nagy gyerek, de nem kövér egyáltalán, sőt eltüntek a hurkái is. Egyszerűen csak erős , nagy testalkata van, de apukája 2 méter és én is 180 cm vagyok szóval valószínűleg ezt örökölte.
2013. nov. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

2 évesen még ne akard diétáztatni

max a cukort és az édességet tüntesd el az étrendből - a tesóéból is !!!


de szerintem nem kövér olyan aranyos husis dögönyözni való lehet :-)))


am a tágabb családba is nézz körül

egy egy dolog van h ugrik 2-3 generációt is


pl a lányom haja - szőke - anno a dédi volt szőke de se a nagyi se én nem vagyok az ....

a testalkat is ilyen


am gyerekek

a nagylányom mindig az alsó értéken volt növésben: 1 évesen 8,1kg és 72cm volt

a fiam ellenben fél évesen 10,5kg és 80cm volt :-) 1 évesen 12,5 kg és 85cm

most 12 és 9 évesek

a fiam 5kg nehezebb és 2cm magasabb mint a nagylányom

pedig egy anya és apa :-)

2013. nov. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az én kislányom három éves, most 17,5 kiló, 98 cm. Két és fél évesen 17 kiló volt, csak akkor 95 cm. Szintén 2900 grammal született. Husis, van bendője, a bölcsiben a többi kislányhoz képest nagyobb széltében. Bár mondjuk nálunk az apukája is nagy darab. A mi gyermekorvosunk és védőnőnk a percentileket nézik, fejkörfogat-súly-magasság-mellkörfogat alapján, az azt mutatja, hogy még benne van a normális kategóriában. Jó evő, zöldség-gyümölcs-akármi jöhet.


Azért írtam le, hogy lásd, van hasonlóság a gyerekeink között, viszont észrevettem, hogy amikor hosszra nőtt, akárcsak pár centit is, már akkor is észrevehető volt, hogy kicsit levékonyodottnak tűnt, megváltoztak az arányok. Amikor a kislányod majd magasságra nő, azaz megnyúlik, akkor másabbnak fogod látni az arányokat.


Ennek ellenére - főleg, hogy a másik gyermeketek más kategóriát képez - én is elvinném egy hormonális vérvételre.

2013. nov. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
TÚLSÚLY????a kislányomnál a bölcsiben 10en vannak egy csoportban.abbol 8gyerek 17kg vagy az fölött van...sztem nem túlsúlyos..juniusban kerültünk kórházba 5napra hányás-hasmenéssel.mikor bekerültünk 16,5 kg volt,mikor kijöttünk 13kg volt,és ez csak 5 NAP!!!!örülnék ha ujra 16-17 kg lenne de azóta is alig hízik.......
2013. nov. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Némiképp megnyugtattatok. Orvos,védőnő,csak megjegyzi mindig hogy hát jó erőben van meg hasonló megjegyzések, nem küldtek el még sehova. És én sem látnám kórosnak, mert amúgy jól áll neki ez, csak olyan furi, mikor a bölcsiben látom más kislány mellett, hát jóval nagyobb mint ők. Meg folyamatosan kérdezik tőlem, hogy még nem jár oviba?? Ezektől a kérdésektől kivagyok. De kicsit megnyugodtam, hogy más is van hasonló cipőben.
2013. nov. 14. 13:07
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem is az első gondolatom az volt, hogy azért az a gyerek nem lehet olyan irdatlan kövér.

Lehet, hogy hozzátok és a nagytesóhoz viszonyítva husi, de ez nem jelenti azt, hogy problémás lenne.

A kristálycukrot cseréld le nyírfacukorra, ha a teájába kell tenni.

2013. nov. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem kövér a kislányod, de ha az orvos úgy látná,biztosan elküldené vizsgálatra! Kiafiam is jó húsban van de nem kövér, és magas is. Kislányom viszont picike ,én ezen aggódtam,de az orvos megnyugtatott,hogy semmi baj nincs. Az oviban jár egy kisfiú ő 3 évesen már 25kiló volt,na ő kövér,de minden reggel úgy jön oviba,hogy a kezében vagy cukor,vagy csoki van, és hisztizik ha el akarják venni tőle.
2013. nov. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!