Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van még olyan 2,5-3 év koruli...

Van még olyan 2,5-3 év koruli gyerek, aki nem beszél idegenek elott? Hogyan segíthetnék, hogy az idegenek felé nyitottabb legyen a kislányom?

Figyelt kérdés
Soha nem válaszol,ha idegenek kérdeznek tole valamit és nagyon félos,félek,hogy mi lesz így az oviban?Szeptemberben kezdunk.Kicsi kora óta sokat járunk társaságba,uzletekbe,játszótérre.
2011. máj. 2. 12:19
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nos az én kislányom is ilyen. Itthon be nem áll a szája, de mások előtt... A minap a bölcsiben mesélte nevetve egy új gondozónő, hogy ő azt hitte, nem beszél még a kislányom (furcsállotta is, hogy hogy lehet az, hiszen már nem sokára 3 éves), aztán elkezdett mondókázni, és énekelni a gyerekekkel, és meglepődve hallotta, hogy az én kislányom hibátlanul, teljes egészében tudja az összeset. Nálunk még a saját nagyszüleivel is eleinte nagyon szűkszavú, pedig kéthetente egy napot mindig tölt náluk. Aztán egy kis idő után azért ott legalább feloldódik. Minden esetre a gondozónők szerint nem kell ebből nagy ügyet csinálni, majd kinövi. Ők azt mondták, hogy semmi esetre se erőltessem, majd változik magától.
2011. máj. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Így van, ne erőltesd, hagy csak, majd magától kialakul! Az jó, ha járok társaságba, gyerekek és felnőttek közé. Emlékszem, kiskoromban cserfes kislány voltam, aztán úgy 7-8 éves koromba ez minden ok nélkül megváltozott, nagyon visszahúzódó, félénk lettem. Családi összejöveteleken még sütit sem mertem enni, annyira szégyenlős lettem. Aztán 15 éves koromban megint változtam, nyitott lettem és barátkozó. Szóval, nyugi!
2011. máj. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!