Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves kisfiam auti gyanús....

2 éves kisfiam auti gyanús. Hogy lehet ezt az egészet ép ésszel feldolgozni?

Figyelt kérdés
Járunk fejlesztésekre és szépen haladunk is, de azért vannak tünetei. Pl nem annyira barátkozós, illetve szelektál kivel igen kivel nem. Ma emiatt beszólt egy kedves ismerős, hogy a gyerekemmel nem stimmel valami, foglalkoznom kellene vele többet, mert olyan mélabús, mintha bántanák. Teljesen kiborított, azóta bőgök itthon. Egész nap a fiammal foglalkozom, fejlesztem, szeretgetem stb. A család nem áll mellettünk, a párom sokat van távol a munka miatt. Úgy érzem nem bírom tovább, megszakad a szívem.. Amikor látom a kortársakat kommunikálni, játszani stb. Az én fiam is csibész, de bőven van lemaradása.. sokszor úgy érzem hiába minden, kudarcot vallok mint anya, mint szülő..
2013. nov. 15. 12:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
21%

Azt hiszem a ti esetetekben nem a gyerekkel van a baj, hanem az anyjával.

Azért mert nem akar mindenkivel trécselni már is beteg és késsz.


Lányom 3 éves senkinek nem köszön, senkivel nem beszélget az oviban. Ha ifde jön valaki játszani kb félóra után nyílik meg, de akkor semmi gond nincsen. Az oviban nem kér inni, mindent maga megcsinál, egy kislánnyal játszik csak, de azzal Sem sokat beszél. De utcán idegenekkel vagy azokkal akiket régen látott nem társalog.

2013. nov. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
21%
Azért egy autisztikus gyereknek nem csak ilyen egyszerű tünetei vannak. Mindent sorba rak, mindennek meg van a maga helye nála stb? Mert abból, amit leírtál nem autistának, hanem antiszociálisnak tűnik a gyerek, te pedig depressziósnak.
2013. nov. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Az antiszociális társadalomellenességet (bűnözői tendencia) jelent... bizonyára nem erre gondoltál, hanem aszociálisra..


Az auti gyanút szakember (ek) mondták ki vizsgálat után, ahol a kommunikáció minőségi eltérését és a reciprok szociális interakciót gyengeségét vették észre vizsgálati helyzetben. Tehát nem úgy használja a szemkontaktust, a tekintetet, a non verbális jelzéseket sem, ahogyan kellene. Van egy-két mechanikus tevékenysége is, pl ajtók nyitogatása.

Aszociálisnak nem mondanám, csak erősen szelektálja a kapcsolatait..

Depressziós köszönöm csak a gyanú kimondása óta vagyok, mert én sem gondoltam annak, nem is emiatt vittem vizsgálatra, hanem megkésett mozgás miatt. Természetesen egyszerű az anyát (engem) hibáztatni, pláne látatlanban jó magyar módra, akit érint a probléma talán picit más oldaláról is látja ezt, ezért írtam ki a kérdést, hogy nekik mi segített, hogyan sikerült a kezdeti bizonytalanságot és a jóindulatú emberek beszólogatásait kezelniük?

2013. nov. 15. 13:05
 4/19 anonim ***** válasza:
56%

Szia!

Én nem vagyok érintett csak egy barátnőm vagyis a 3,5 éves fiánál is még csak gyanú van de én mint laikus is azt mondom,hogy tényleg auti a kisfiú!

Na szóval az első két válaszolóval ne foglalkozz!

Én csak sok erőt és kitartást szeretnék neked kívánni!

Ja és egy jó tanács tedd át a kérdést a "problémás gyerekek" témakörben ott sok autit nevelő anyuka van és sokkal bizattóbb válaszokat fogsz kapni mint az első kettő!

kitartást!

2013. nov. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Utsó, köszönöm szépen a válaszod és köszönöm a biztatást, szükségem is van rá. Hogy lehet áttenni a kérdést?
2013. nov. 15. 13:17
 6/19 anonim ***** válasza:

Nagyon sok erot es a legjobbakat kivanom nektek.

En irtam neked privat uzenetet is.

2013. nov. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

szia

nem tudom ,hol helyezkedik el a spekrtumon, de nekem 4 évesem nagyon gyanús (99%, hogy aspi) megértelek, de örülni kell az apró kis fejlődéseknek és hinni benne, hogy lesz eredmény. Az én gyermekem az oviban az egyik legokosabb gyerek- igaz, szociálisan nincs ott , de most kezdjük el a fejlesztést ezirányba

szóval nyugi az autik kis csodák!!!!!! ne foglakozz a hozzáértő emberekhez!!!!!

nekem van egy 2 évesem is és ő is nagyon jó hatással van rá:) nem könnyű , sok küzdelem de ne add fel!!!!!!!

ja és nekem 2,5 évesen kezdett szavakat mondani a TSMT hatására , ma egyfolytában beszél

2013. nov. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 krisztivan ***** válasza:
69%

Fiam nem válaszol,ha az utcán idegenek kérdezik és a ritkán látott ismerősökkel is igen rideg.Ha valahova megyünk akkor fél óra kell neki,hogy kibújjon a"szoknyám "mögül.Nem autista de bizony ez életkori sajátosság is és szerintem aki nem pont az én gyerekemet neveli az ne szóljon bele:-)) Sokat tud fejlődni a fiad és sokat is fog,de ehhez neked is lélekben meg kell erősödnöd.Ráadásul sokszor úgy tudom,hogy nagyon okosak az autisták,tehát lehet lesz még aki irigységből akar titeket bántani.

Sok erőt és kitartást kívánok,de azért élvezzétek az együtt töltött időt mert arra mindenkinek szüksége van:-))

2013. nov. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
78%

Utolsó elötti vagyok

természetesen hozzá NEM értőt akartam írni

milyen fejlesztésre jártok amúgy? mi TSMT, HRG és most jön a szociális terápia

nem kell elkeseredni . Hála Istennek sok fejlesztési lehetőség van. nem úgy mint 30 éve

2013. nov. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Nem is értem a "szakembert" akihez jártok, hogy lehet egy 2 évesről azt kijelenteni hogy autista vagy nagyon gyanús?

2 évesen még nagyon sok gyerek viselkedik így. És ez nem hiba, hanem még sokat kell fejlődniük.

Ha jól tudom 5 éves kor után tudják megmondani, hogy autista egy gyerek.

Mindenesetre az sosem árt ha fejlesztésekre jártok. A sógornőm fia is járt ilyen tornára, ő még 4 évesen sem beszélt, senkivel nem kommunikált az anyján kívül, furcsa mozdulatokat csinált. Na nála gyanúsabb volt a helyzet, de a torna hatására minden lemaradást behozott, így minden kétségük elmúlt.

2013. nov. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!