Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves kisfiam auti gyanús....

2 éves kisfiam auti gyanús. Hogy lehet ezt az egészet ép ésszel feldolgozni?

Figyelt kérdés
Járunk fejlesztésekre és szépen haladunk is, de azért vannak tünetei. Pl nem annyira barátkozós, illetve szelektál kivel igen kivel nem. Ma emiatt beszólt egy kedves ismerős, hogy a gyerekemmel nem stimmel valami, foglalkoznom kellene vele többet, mert olyan mélabús, mintha bántanák. Teljesen kiborított, azóta bőgök itthon. Egész nap a fiammal foglalkozom, fejlesztem, szeretgetem stb. A család nem áll mellettünk, a párom sokat van távol a munka miatt. Úgy érzem nem bírom tovább, megszakad a szívem.. Amikor látom a kortársakat kommunikálni, játszani stb. Az én fiam is csibész, de bőven van lemaradása.. sokszor úgy érzem hiába minden, kudarcot vallok mint anya, mint szülő..
2013. nov. 15. 12:40
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat mindenkinek! Mi egyenlőre TSMT tornát csinálunk és gyógypedagógiai fejlesztést, ami a kommunikációt, a szocializációt célozza meg leginkább. Sajnos nem beszél még szinte semmit a fiam, mutogatva kér mindent és nagyon frusztrált, ha nem értjük, amit akar. Kérdésekre sem válaszol sokszor non verbálisan sem. (pl igen, nem)Könyvben nem hajlandó mutogatni, de képkártyákkal játszik szívesen, így ezen le tudtam tesztelni, hogy nagyon sok mindent megért. Utasításokat megcsinál, ha van kedve, de ebben nagyon öntörvényű.

Míg más gyerek mutat egy csomó mindent az utcán, az én fiam kevésbe osztja meg az élményeit. Darabosat nehezen eszik, nagyon válogatós.

Emiatt is nagyon tartok a hamarosan induló bölcsi kezdéstől. Nem tudom, hogy fog alkalmazkodni, félek ettől, de nagyon...

2013. nov. 15. 15:25
 12/19 A kérdező kommentje:
Értelmileg teljesen épnek mondta a gyógypedes.
2013. nov. 15. 15:26
 13/19 anonim ***** válasza:

Szia

én vagyok akinek 4 éves a fia. Az én kisfiammal 2 évesen konkrétan sehova nem lehetett bemenni sem, állandóan sírt, darabos ételt nem evett , repkedett és az utcán a kocsikat járta körbe kb 20 percig... ezután kezdtük el a tornát, nagyon sokat fejlödött , sztereotip mozgása még van ugyan, meg sok más. a bölcsitől én is féltem, aztán kivettük az államiból és találtunk egy nagyon jó magánbölcsit aki fogadta őt és ott annyira sokat fejlődött, hogy elsem tudom mondani

ma az oviban, mint írtam ő az egyik legokosabb, de szociális gondok vannak bőven

NEM KELL ELKESEREDNI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ezek CSODÁLATOS GYEREKEK!!!!!!

ezt nem azért írom, hogy vigasztaljam magam ,(is) hanem mert így van , nekem a kicsi tök egészséges, de nem cserélném a nagyot 100 egészségesre sem

sok munka

és van eredmény

és hit

2013. nov. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Szia!

Hogy ment a bölcsis beilleszkedés?

2014. jan. 24. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Szia. Még nem kezdtük a bölit, jövő hónap végén fogjuk. Izgulok rendesen.
2014. jan. 24. 20:17
 16/19 A kérdező kommentje:
Egyébként sok mindenben fejlődött hirtelen. Mutogat könyvben, megosztja az élményeit séta közben, gyakorlatilag állandó jelleggel. Darabosat már szépen eszik. Nemet már bólint az igen is elkezdte. Beszélni még csak pár szót mondd, inkább hangutánzókat és mama, ha bajban van. Picit agresszív tud lenni a gyerekekkel, ha valamiért frusztrált, akkor csapkod, máskor meg ölelgeti őket. Nehéz lesz neki a bölcsiben hirtelen 12 gyerekkel együtt.
2014. jan. 24. 20:21
 17/19 anonim ***** válasza:
Szia,mi van veletek azota?
2022. márc. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Asperger szindrómás. Kemény út és rengeteg fejlesztés után most már csak enyhe tünetei vannak, iskolás normál suliban, majdnem kitűnő tanuló:)
2022. márc. 6. 23:13
 19/19 anonim ***** válasza:
Mikor kezdett beszelni? Es milyen fejlesztesekre jartatok? Jartok? Mi valt be a leginkabb?
2022. márc. 7. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!