Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szokott agresszív lenni 3...

Szokott agresszív lenni 3 éves gyereked, mond olyat, hogy nem szeret?

Figyelt kérdés
Kislányom elég akaratos, erős egyéniség, nagyon okos is, mindig sok türelem, odafigyelés kellett hozzá. Most 3 éves, és mondhatni elviselhetetlen. Mindent megpróbálunk, értem az okokat ( ovi, kor, fáradtság), de egy idő után nem megy humorral, szép szóval, eltereléssel. Belém rúg, lödkös, - ezért nagyon leszidom, de egyik fülén be, a másikon ki-, ha valami nem tetszik neki, akkor közli, hogy nem szeret ( az apjával ugyanez). Mindig csak szeretet kapott, sosem ütöttem meg, sosem nézünk tévét, nem tudom elképzelni, hogy ezt az oviban, két hónap alatt tanulta?! Amúgy nagyon kedves, bújós, ragaszkodó, régebben sosem mondott vagy tett ilyet, sőt! Segítsetek, ez elmúlik, és természetes, vagy valami nagy baj van? NAgyon tanácstalan vagyok, és kétségbeesett. ( ja, és úton van a kistesó, amit még nem is tud...)!
2013. nov. 15. 20:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! Sajnos nálunk is előfordul az ilyen. 3,5 éves kisfiú, ő is ovis. Nekünk is nagy türelem kell hozzá, néha olyan mintha direkt meg akarna sértődni valamin, csak hogy vele foglalkozzunk. Nálunk féléves a kistesó :-). Mi sok mindent ennek tudunk be, hogy a nagy ezért hívja fel magára a figyelmet. Mi is reméljük hogy majd elmúlik ez az időszak, addig meg türelem, figyelemelterelés, szeretet :-).
2013. nov. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az enyém éppen nem csinálja, de sokan csinálják. Nincs semmi kóros a dolog hátterében, emiatt ne izgulj. Gyakran előfordul. Megeshet, hogy haragszik árd, mert jobban szeretne otthon lenni veled, mint az oviban. Lehet, hogy ő maga sem tudja mindezt felfogni, csak azt érzi, hogy valami hiányzik. Plusz! Állítólag a tesók megérzik, ha úton a kicsi. Nem tudom, hogy tényleg igaz-e, de pl amikor nekünk sikerült összehozni a másodikat, akkor a nagy hihetetlenül rámtapadt, se le tudtam vakarni. Még mosogatni sem hagyott, folyton bújt belém. Akkor ezt elmeséltem egy barátnőmnek, és ő mondta, hogy a nővére járt pontosan ugyanígy, mert állítólag megéreznek valamit a kicsik. Lehet, hogy tényleg van benne valami, ki tudja... Nekünk ez abbamaradt szerencsére.


És ötletet adni nem tudok jobbat, mint amit te is teszel: mondd meg neki, hogy fáj, amikor bánt, hogy fáj, amikor azt mondja, hogy nem szeret, mert te őt mindennél jobban szereted, és nem szabad ilyet mondani, te sem bántod őt, ő se bántson téged, stbstb. Esetleg ha gyanítod, hogy talán tényleg az ovi és a hiányod a dolog elindítója, akkor magyarázd el neki 46 milliomodjára is, hogy oda kell járnia, mert már nagy, neked dolgoznod kell menni, szeretnél te is vele lenni, de ez az élet rendje, meg kell tanulnia azokat a dolgokat, amiket az óvónénik tanítanak, mert akkor lesz belőle okos nagylány, stbstb. Szóval szerintem inkább a lelkére próbálj hatni. A büntetés szerintem ilyen esetekben csak még több dühöt vált ki.

2013. nov. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Add neki vissza,ha beléd rúg,rugj belé te is (nyílván nwem nagyot) az a baj hogy soha nem fegyelmezted,testi fenyítéssel,ha egyszer kétszer rásuhintottál volna a fenekére,mondjuk az első ilyen eset után most nem csinálná.
2013. nov. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3-as ez nem igaz. Az agresszio agressziot szul. Nem kell ra megtanitani a gyereket. Sok gyerek akinek a kezere ut az anyja, azon percen vissza is adja. Masok majd kesobb adjak vissza, amikor alkalmas lesz ra a helyzet. Nem allitom, hogy en aztan soha egyetlen egyszer sem utottem a gyerekek kezere, elofordult sajnos, de soha nem erosen. Pl amikor a kicsinek eloszor rautottem a kezere meg egy eves sem volt. Nem ertette a dolog lenyeget, azt hitte jatszok es nevette. Egyeb agressziomentes buntetesek celravezetobbek. Es a figyelem, a 100%-os figyelem mindennel tobbet er. A fiaim jol neveltek, szofogadoak, tele vannak szeretettel, pedig olyan energiaszintjuk van, amivel boven lehetnenek a legrongyabb gyerekek a vilagon. Soha nem rugnek belejuk. Inkabb levagnam a labam...
2013. nov. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Természetesen nem arról van szó, hogy sosem fegyelmeztem, hanem arról, hogy nem bántom fizikailag. Nagyon remélem, hogy tényleg időszakos, pont ma beszélgettem az óvónővel, aki azt mondta, bent nagyon jó kislány, mindig szót fogad, rendes, stb. Gondolom hazahozza azt, amit ott nem tud kiadni magából, ez végülis nem olyan rossz, hosszú távon. Próbálok persze türelmes lenni, csak hát munka után, fáradtan, nem mindig könnyű... Azt meg, hogy megérzi a kistesót el tudom képzelni. Próbálkozunk, és reménykedem benne, hogy túl leszünk ezen is ( ma pl. nagyon aranyos volt, egész délután az ölemben ült, puszilgatott, ilyenkor egy kicsit feltöltődöm:) )!
2013. nov. 18. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!