Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek tényleg fél, vagy...

Szerintetek tényleg fél, vagy csak szórakozik, időt húz lefekvésnél a fiam?

Figyelt kérdés
Már régóta próbálkozik mindennel, hülyeségekkel, csak aludni ne kelljen még: wc-zni kell, szomjas és több rituálé is kell lefekvés előtt, lámpák ellenőrzése, hogy melyik ég, autóit sorba rendezni. Ha mindent sikerül leellenőrizni, akkor is kitlál még valamit, hogy visszamenjünk, puszit akarok adni, meg akarlak ölelni, stb. A legújabb, amióta nem megyünk fel még egyszer, hogy ő fél, hogy bejön valaki az ablakon. Szerintetek megint szórakozik, hülyének néz időhúzás céljából, vagy tényleg fél? Természetesen mindent megpróbáltunk, hogy elhiggye, hogy nem jön be senki, de ő továbbra is ezzel jön minden este. Honnan tudhatnám, hogy rájött, hogy akkor ha fél, ott maradok, és csak ezért mondja, bvagy tényleg fél? Ha tényleg fél, meddig tart ez? Amúgy az ajtaja nyitva és minden lámpa ég, van két éjjeli fénye.
2013. nov. 17. 21:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Elvileg egy ekkora gxerekben nincs még kialakulva félelemérzet. Gyakorlatilag elképzelhető, hogy nagy a fantáziája és szorong.
2013. nov. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
Nem fél, csak szereti, ha csinálhatja a műsort. Ne menj be hozzá, hagyd hisztizni. Abba fogja hagyni. De ha bemégy hozzá, akkor tovább csinálja, vagy talál ki mást, amivel zsarolhat.
2013. nov. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 djudit ***** válasza:
100%
Szüksége van Rád lefekvéskor, szeretne Veled lenni. Így jó neki lezárni a napot. Lehet, hogy tényleg fél, hogy bemászik valaki, de az is lehet, hogy semmi konkrét nincs, "csak" a szorongás a hiányodban. Mennyi idős?
2013. nov. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Mennyi idõs a kisfiad? Esetleg az nem megoldható, hogy mindig ott maradj vele amíg elalszik? Csak mert lehet, hogy akkor fele ennyi idõbe telne az esti rituálé. Könnyen elképzelhetõ, hogy tényleg fél, de legalábbis szeretné, ha vele maradnál. Vagy van tesója is, aki miatt esetleg nem lehet, mert õt is fektetni kell?

Én vele maradnék, ha csak tudnék, még akkor is, ha valójában csak kitalálja ezeket a dolgokat, mert ezek szerint nagyon igényelné a társaságodat. De a kicsiknek nagyon élénk a fantáziájuk, úgyhogy szerintem nagy eséllyel komolyan gondolja. Bár én nagyon vajszívü vagyok :).

2013. nov. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 apa72 válasza:

Szerintem legyen egy "biztonságot" adó játéka.

Nálunk bejött még a varázslámpa, ami nem más mint a konnektorba dugható éjjeli fény. Annyi fényt ad, hogy ne féljen, de még nem zavaró és lehet mellette aludni.

Az is segít, ha lefekvés előtt a saját ágyában mesélsz neki. Időigényes, de hamar felnő és utána sajnálhatod, ha nem tetted meg. A jóéjt puszi is megnyugtatja.

2013. nov. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

2 és fél éves.

Az a baj, ha ott maradok, én szívesen maradnék is, nem sajnálom rá az időt, ha tényleg alvás van. De nem, ha felmegyek hozzá, állandóan magában dumál. Volt, hogy 1 órát ültem fent, és még rá is szóltam, hogy alvás van már, ne dumáljon, de ő csak mondja és mondja. Ebből gondolom, hogy csak szivat, és azért mondja, hogy fél, hogy ott maradjak. De ezért nem akarok fent maradni 1 órát, hogy ő magában beszéljen.

Viszont félek, ha tényleg fél valamitől, az elég genya dolog otthagyni a félelmével.

2013. nov. 17. 21:44
 7/14 A kérdező kommentje:

Kedves 5-ös, nem hiszed el, de mind megvan.

2 éjjeli fény, ő választotta ráadásul. Alvós állatka, nélküle nincs is alvás. Mese minden este van. Puszi, ölelés is. Apával is, velem is.

2013. nov. 17. 21:46
 8/14 A kérdező kommentje:
3 napig bejött egy hatalmas plüssállat, amit az ajtóba raktunk, és azt mondtuk, ő őrködik felette, amíg mi nem vagyunk itt.
2013. nov. 17. 21:47
 9/14 apa72 válasza:

nálunk a riasztó is működött. Este elköszöntünk tőle, hogy vigyázza az álmunkat és reggel jó reggelttel köszöntünk neki.

Milyen meséket néz? Lehet, hogy váltani kellene.

2013. nov. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt mi innen nem tudjuk eldönteni, hisz még te, aki mindenkinél jobban ismered sem tudhatod. Nem tudom mennyi idős, de a leírásod alapján tuti minimum 2 éves. Akkor már nagyon is előfordul félelem. Szóval tényleg lehet. Nem feltétlenül attól, hogy ki megy be az ablakon, de fél valamitől, amikor nem vagytok mellette. Ez teljesen normális. Az én fiam 2,5 éves, és nálunk az orrszarvú a probléma. Ő attól fél, és minden helyzetben, amikor megijed valamitől, arról az orrszarvú tehet. Ha olyan zajt hall, amit korábban még nem, vagy csak szimplán nem tudja a zaj eredetét, de pl a minap délben elvittem altatni a kicsit, és tovább voltam benn vele, mint szoktam, mert nem aludt el időben. Egyszer csak a 2,5 éves felordított a másik szobában, ahol ott hagytam mesét nézve és játszva. Rohantam, mint a félőrült, mert azt hittem elesett és akár a karját is eltörte, mert tényleg annyira zokogott. Tudta, hogy odaát vagyok, csak nem akart bejönni, mert ugye akkor a kicsi tuti nem alszik el, egyedül mégis megijedt, és egyből azt mondta, hogy megijesztette az orrszarvú. Ezerszer megbeszéltük már, hogy az orrszarvú nem bánt, ő a barátja, stbstb, mégis benne van ez. Szóval a te fiadban is simán lehet valós félelem, amivel nem jó magára hagyni.
2013. nov. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!