Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek, hogy a 4 éves...

Mit tegyek, hogy a 4 éves fiam végre normálisan egyen? Nem az étvágyával van a baj, hanem nagyon lassan eszik, egyfolytában beszél közben, szórakozik a kis tesójával. Bőv. Lent.

Figyelt kérdés

Oviba jár, csak most szünet van, én amúgy is itthon vagyok a kicsivel. Néha úgy érzem, ugyanolyan rosszul eszik, mint az ovi ideje alatt. Lassú, dumál, mással foglalkozik. Az oviban a többiek között valamivel szebben ment, de azt hittem, majd a nyáron itthon megtanítom. Hát nem sikerült. Fenyegettem már bölcsivel, ajánlottam neki ajándékot, finomságot, mindenfélét, de ez mind csak ideig-óráig tartott. Ha azt mondom, bölcsibe vihetem csak, akkor meg nekiáll sírni, evés helyett....

Egyébként szerintem nagyon értelmes, nagyon hamar tanul pl. mondókákat, összerak, kikövetkeztet olyan dolgokat, amiket nem is hinnék, összes betűt ismeri, számol már 80-ig, nagyon jó esze van, mégis ez valahogy nem megy...

A másik az egyedül öltözés. Néha sikerül, néha nem, nadrág, gatya, zokni, egyszer megy, egyszer nem. Cipő is ilyen, néha kacsalábas, néha nem.

Tudom, hogy türelem kéne, de úgy érzem, már nem tudok mit tenni....

Valaki volt hasonló helyzetben? Mi vált be?


2011. aug. 14. 13:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem 2 éves a fiam, de hasonló cipőben járunk:Olyan lassan eszik, hogy kb fél óra egy adag étel elfogyasztása.Ráadásul tartogatja a falatot szájában vagy 3-4 percig mire lenyeli, természetesen közben meg mást csinál, de az etetőszékben.Pl tologatja az autót vagy egy másik kanállal eteti a maciját.Már én is ki voltam nagyon bukva, hogy nem hajlandó rendesen enni, de nekem is minden próbálkozásom kudarcba fulladt.Így egy ideje azt csinálom, hogy nem csinálok semmit, ha látom, hogy nem nagyon akaródzik az evés, vagy csak szenved, megkérdezem hogy kérsz még?akarsz még enni, ha igen, akkor hagyom had egyen tovább ahogy és amilyen ütemben akar(de ha látom hogy már mást csinál mint az evés elveszem és mehet az útjára), ha nem akkor felállítom és mehet.Nem győzködöm, hogy :egyél már, meg, na még csak 2 kanállal...stb.Belefáradtam!!!Annyit eszik és úgy ahogy!Így valamelyest javult a helyzet, látja hogy nem "kényszerítik" enni, így már több mindent elértem, mintha egész nap azon agyalok, és kiakadok, hogy már megint ez az evés!Ha éhes eszik, ha nem az sem baj!
2011. aug. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Korábban én is ezt csináltam, aztán 2 évesen bölcsis lett, ott meg felháborodva kérdezték, hogy "egyedül nem tud enni?" De, itthon, úgy, ahogy....

Az is eszembe jutott, hogy amint nem eszik, elveszem, aztán csak rájön, hogy ha enni akar, akkor normálisan teszi, de ehhez még nem volt szívem.... ő úgyis hamar azt mondja nem kér már, menne a dolgára.

Egyébként érdekes, hogy mi sosem játszottunk evés közben régen sem. Csak sokáig én etettem, úgy gyorsabb és kényelmesebb volt mindkettőnknek. Lehet ez a baj.

Köszönöm, hogy írtál. :-)

2011. aug. 14. 14:26
 3/7 anonim ***** válasza:
3 éves, ovis a fiam. Ő is nagyon lassan evett, mert beszélni akart mindig közben. De én folyton rászóltam, hogy magyar ember evés közben nem beszél, egyél, ne a szád járjon, evés közben nem beszélünk, stb... Haladunk! Már csak néha kell rászólni, és az evészet gyorsabb.
2011. aug. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Hát én már rongyosra koptattam a szám, én is már annyiszor rászóltam...

Majd csak lesz valahogy. Lassan talán haladunk mi is. lehet, hogy csak tényleg még több türelem kell....

köszönöm szépen.

2011. aug. 15. 12:48
 5/7 anonim ***** válasza:

Biztos olyan nagy baj ez? Az én lányom is lassú volt világ életében, nem öltözött egyedül, ha tehette, mégis jelesre érettségizett, és most is 4,5 feletti az átlaga a Műszaki Egyetemen. Ami fontos neki, és meg akarja csinálni, abban nem lassú.

Tulajdonképpen mennyire lassú? Ha békén hagyod, hogy egyen ahogy akar, mennyi idő alatt fejezi be? Éhes egyáltalán? Mert olyankor azért tempósan eszik egy gyerek is.

Ne akard, hogy csendben egyen! Az együttes étkezésnek fontos része a közös beszélgetés, ennek a kulturált módját pont otthon kéne megtanulni. Elég baj, hogy az óvodákban, iskolákban csendet követelnek, mert a halk beszélgetést sokkal nehezebb megtanítani.

Anyukám szokta mesélni, hogy a negyvenes években nekik a középiskolás kollégiumban kötelező volt társalogni evés közben, mert egy jól nevelt fiatal lánynak ezt is tudnia kellett. A nevelők pedig mindig más asztalhoz ültek, és részt vettek a beszélgetésben, hogy példát mutassanak.

Az öltözés miatt meg ne idegeskedj. Természetes, hogy néha eltéveszti a jobb meg a bal lábas cipőt, összegabalyodik a pulcsi, vagy egyszerűen nincs kedve, és ellustálkodja az öltözést. Ajánld fel, hogy segítesz, nem veti vissza a fejlődésben, ha néha még te adod rá ruháját. Ha nem akarja, várd meg míg boldogul egyedül.

Mindenesetre ne tégy neki szemrehányást, ezek nagyon apró dolgok az életben, fölösleges hogy feszültséget keltsen kettőtök között, vagy a gyerek sírjon miatta.

2011. aug. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat.

Ha arra várnék, hogy éhes legyen, akkor egész nap nem enne,és tudom, hogy van aki szerint akkor kellene ennie amikor éhes, de szerintem meg azért naponta 3x igenis le kell ülni enni. Ha a gyerekemen múlna, akkor kb 1x enne csak. Nem az a baj, hogy nem éhes, hanem, hogy így eszik. Ha meg hagyom, hogy beszéljen, akkor meg nem eszik. Szerintem nem kell evés közben beszélni. nem attól leszünk kulturáltabbak.

És egyébként meg igenis sokat beszél, nem szoktam napközben csendre inteni, nagyon sokat kérdez, én meg nagyon sokat válaszolok, nem azt írtam, hogy egész nap csendben kell lennie.csak evés közben.

Az öltözés meg egyre jobban megy neki, azt kérdeztem csak, hogy ebben a korban hogy kellene mennie.

2011. aug. 16. 09:16
 7/7 A kérdező kommentje:

Még az öltözésre visszatérve, meg nem úgy kell elképzelni, hogy leteszem a ruháját, aztán ha sikerül felöltözik, ha nem meg pizsamában marad egész nap....

Ami nem megy szépen megmutatom neki, segítek, csak persze van amikor ő is lustább. Egyébként a fiacskám elég lusta volt mindenben, későn indult el, kényelmes gyerek volt, sokáig mi etettük, öltöztettük, viszont az oviban már középsősként nem biztos, hogy szívesen segítenek neki. Ezért kérdeztem, mert tavaly is mindig azt hallottam, hogy nem megy neki egyedül, lassú, mindig ő az utolsó...nem hiszem hogy jó ezt hallani egy kisgyereknek...

Azt szeretném megtudni, hogy kardigánt, kabátot hogy tanítjátok meg és mikor egyedül le-felvenni, Lefelé megy neki, csak a cipzár végét úgy "tépi szét"....

Köszönöm előre is a válaszokat.

Egyébként most azt vettem észre, hogy napról napra ügyesebb ő is ha akar, mostmár nagyon szépen öltözik. Pár nappal ezelőttihez képest. Valószínű, Neki is, nekem is vannak rosszabb napjaink...

2011. aug. 16. 10:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!