Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyák, hány ébren együtt...

Anyák, hány ébren együtt töltött órátok van a gyereketekkel hétköznap?

Figyelt kérdés

Nem az aktívan játékkal/beszélgetéssel eltöltött időre, hanem úgy teljes egészében az együtt vagy legalább egymás mellett töltött időre gondolok, beleérve az utazás idejét az oviba, a vacsorakészítését amíg a gyerek az asztalnál rajzol, vagy az esti meseolvasásét is. Nem beleértve azt a időt, amikor a gyerek alszik, vagy valaki mással van, vagy különórán, stb. Szóval "24 óra"-"munka"-"utazás gyerek nélkül"-"alvás"-"különórák"-"mással van a gyerek"-"egyéb" = mennyi?

És hány éves gyerekről van szó?

Köszi!


2013. nov. 23. 09:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A nagyobbik 3,5 éves, minden másnap jár oviba 8-4 között. 6 körül kel, tehát akkor délelőtt 2 óra, délután 4, mivel 8-kor van lámpaoltás, így összesen 6 óra az ovinapokon, és 14 óra akkor, ha nincs ovi, mivel itthon már nem alszik délután.

Jövőre már dolgozni fogok, akkor jóval kevesebb lesz sajnos.

2013. nov. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
3,5 éves. Ha dolgozok akkor reggel 1óra, este másfél összesen 2,5óra. De decembertől ez csak 1,5 lesz mert tovább leszünk nyitva. Ha szabadnapos vagyok akkor reggel 2óra, utána ovi és fél egykor elhozom, alszik kb 2órát, összesen 9 órát. Hétvégén egész nap :)
2013. nov. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

nekem csak egy gyerekem van, 5 éves. minden reggel másfél óránk van az ébredéstől az ovis elbúcsúzásig. délutánonként változó az együtt töltött idő: hetfő 3,5 óra, kedd 4 óra, szerda 2 óra, csütörtök 4 óra, péntek 3 óra. Tehát a 24-ből átlagosan 4,8 órát töltünk együtt a hétköznapokon, amiben benne van a mosakodás, evés, öltözködés, együtt utazás, együtt vásárlás, vagy az az idő, amikor vacsit készítek, mosogatok, stb. ő pedig egyedül elvan, és persze a csekélyke közös játék.

nagyon kevésnek érzem ezt az időt. ebbe kellene beleférnie a tanulásnak is majd iskolás korában? és ha lenne több gyerekem, ezt az időt kellene megosztanom köztük? mások hogy csinálják? minden családnak csak hétvégén van tartalmasan együtt tölthető ideje?

2013. nov. 23. 10:26
 4/12 A kérdező kommentje:
és te második, hány napot dolgozol egy héten? olyan elkeserítő, hogy ilyen keveset lehetnek együtt a gyerekek a szüleikkel...
2013. nov. 23. 10:29
 5/12 anonim ***** válasza:

én szerencsés vagyok, reggel 1 órát vagyunk együtt, délután-este pedig 5 órát :)

én 6 órában dolgozom, így csak 7 órát van oviban.

2013. nov. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

4 éves fiam van

12 órázom

egyik nap 07-19-ig,másnap 19-07-ig dolgozok,és van két szabadnapom

amikorr nappalos vagyok,reggel fl órát találkozunk,amíg elkészítem az oviba,aztán az apja viszi

este 45 percet vagyunk együtt,mert 19.45-re érek haza,fél kilenckor fektetem,egyéb napokon nyolckor,de ilyenkor fél órával később,hogy tudjunk együtt lenni

másnap hétkor kel,nyolckor megyünk oviba,tehát egy óra regel.déluntán 2,5 óra,mert 16-ra megyek érte,de fél hétkor indulok dolgozni.másnap reggel nem taláékozunk,mert még nem érek haza,mire megy oviba.délután 16-tól 20-ig vagyunk együtt.második pihenőmön reggel egy óra,délután négy óra

nekem annyiból jó,hogy a házimunkát megcsinálom,amíg oviban van,így amikor együtt vagynk,akkor csak együtt vagyunk.persze a reggeleket kivéve,mert akkor készülődünk

különórára csak sportra jár,de akkor ott vagyok vele.heti két -három alkalommal egy óra.

2013. nov. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Hétköznap kb. 4,5-5 óra, ebből 3/4 óra reggel, 4 óra du, kivéve kedden, mert akkor tovább vagyok bent, a nagyot pedig fociedzésre viszi az apja, így kb. fél7-re érek haza.

Ill. csütörtökön is edzés van 5-6-ig, addig a kicsivel vagyok csak.

Pénteken ovis torna van 5-6-ig, de mostanában nem akarnak menni, így legalább annyival több a közös időnk, ill. ált. korábban végzem.

Én is nagyon kevésnek tartom a közösen eltöltött időt, főleg úgy, hogy sajnos egy csomó mindent csak ebben az időben tudunk megoldani, de rohadtul sajnálom elvenni rá az időt a gyerekek elől :(

2013. nov. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
65%
Reggel egy óra, délután és este 4 óra. De ő nincs hétvégenként nagyszülőkhöz passzolva. 4,5 éves
2013. nov. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

7-es vagyok

Visszaolvastam a válaszokat, de senki sem írt olyat, hogy hétvégére lepasszolná a gyerekeket a nagyszülőkhöz...

Amúgy meg nálunk pl. a gyerekek és a szüleim is folyton kérik, hogy hadd aludjanak ott a gyerekek, ez kb. havonta, 2havonta 1x van és mindenki nagyon élvezi! A gyerekek a kényeztetést és a nagyobb szabadságot (mert a ott ugye lazábbak a szabályok), a szüleim imádnak unokázni, olyankor elmondásuk szerint 30 évet fiatalodnak, mi a párommal pedig a nyugit és a "szabadságot" élvezzük :)

Meg különben is, a nagyszülők mikor legyenek együtt az unokákkal, ha hétköznap mindenki dolgozik és oviban/suliban van?

2013. nov. 24. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

egy korábbi válasoló vagyok

én sem gondolnám,hogy az lepasszolás lenne,ha havi egy-két estét ott alszik a gyerek,vagy ott tölt 1-1 napot

én ilyenkor dolgozok,de ha nem akkor is kéri a fiam,hogy mehessen,mert nagyon szeret ott lenni

nagyobb szabadság nincs,maximum mesenézésben,de ott lakik az uncsitesó,akivel egykorúak,és testvérként szeretik egymást

egy a lepasszolásos mondat elég rosszindulatú megjegyzés volt

2013. nov. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!