Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » SOS - hogy segíthetnék a...

SOS - hogy segíthetnék a kislányomnak?

Figyelt kérdés
2 napig nem kakált,majd hasmenése lett. Ez volt csütörtökön és pénteken. Ma már nem megy a hasa de nagyon fáj a feneke. Sír egész nap. Bepantennel kenem neki,kamillás vizbe ültettem de nem segít neki semmi :( már nem tudom mit tehetnék.
2013. nov. 23. 18:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Hát szegénynek ha kimarta a fenekét, akkor egy picit gyógyulnia kell, holnapra már biztos jó lesz. Nálunk amúgy a Neugranormon vált be, az egész gyorsan csökkentette a fájdalmat, és egy éjszaka alatt sokkal jobb lett.

Gyors gyógyulást kívánok!

2013. nov. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Sudocrem esetleg, ha van otthon, az gyorsítja a hámképződést. Én is kicsípésre gondolok.
2013. nov. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

szia, a lányomnak ugyanez volt, muszáj volt orvoshoz is menni vele, ezt a doki mondta:

-1 rész Betadin, 9rész víz, láb fel popsi széthúz kicsit erősebben, mint ahogy te anyukaként széthúznád, és oldalirányban letörlés...napi 2x, kb. 1 hétig. Icipicit sírni fog, mert kicsit csíp, de muszáj fertőtleníteni.

Ugyanez a virus volt múlthéten a lányomnak is, szétmarta az egész fenekét, cunóját. Ja, ott is finoman tunkold meg, utána nagyon vékonyan Canesten, ami mint most evvel kapcsolatosan megtudtam, nem CSAK gombára jó, hanem egyéb hámsérülésekre is..!!!

Kb. másnap estére már jobb volt, de a sírás, vakarózás már a "betadinozás" után fél órával csökkent.


Jobbulást!

2013. nov. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Sudocrem, vagy Neogranormon (utóbbi jobb).
2013. nov. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Ti nem mossátok hasmenés után vízzel a fenekét? Én sima kaki után is, pláne ha fosi jön. Lányom van.
2013. nov. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok,

én is Sudocremmel, Neogronormonnal, meg kamillával kezdtem, de szinte semmit se csinált, ugyanúgy fájt neki..:-((

Mint kiderült azért mert ez a virus ilyen, a lányomnak még a száján is kijött...ha nálatok is jelentkezik máshol is seb, mert fertőz, akkor ott is betadin!

2013. nov. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Természetesen nem higiéniai kioktatást kértem,ugyanis annyi eszem van hogy nem hagyom hasmenés után úgy a fenekét... nedves kendővel tisztitom neki mindig. De pl olyan is volt hogy pukizni akart és észre sem vette,nagyon kevés kijött.nema vettem észre azonnal. Az higy egy gyereknek érzékenyebb a bőre,nem azt jelenti hogy az anya elhanyagolja.
2013. nov. 23. 19:00
 8/12 anonim ***** válasza:
Abszolút nem kioktatásnak szántam. Én okkal vagyok nagyon kényes a lányom "altáji" higiéniájára, nem tudom, hogy nálunk kevesebbet szenvedett családoknál mi a szokás. Ezért volt a kérdés. Nem kell kitépni a hajamat.
2013. nov. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
a fiamnak is volt durvább kicsípése és nálunk csak a nívea baby popsikrém vált be, se a neogranormon se a bepanthen nem volt rá jó. az a lényeg hogy jó sűrű, zsíros krém legyen, mert annál jobban elzsárja a nedvességet a bőrtől
2013. nov. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Hétfőn vidd el orvoshoz, ő felír egy jó kenőcsöt.

Nálunk is ez van/volt, a miénknek 3as keverék a neve. Ha ilyen mértékű a kicsípés, csak az segít, semmi más. 2 nap alatt a legdurvább sebesedést is elmulasztja.

2013. nov. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!