Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyibe kerül az agyhártyagyu...

Mennyibe kerül az agyhártyagyulladás elleni védőoltás és érdemes-e beadatni 4 év fölötti gyerekeknek, ha nincs járvány az oviban, ill. iskolában? Ha igen, akkor hány részletben adják be?

Figyelt kérdés
2007. okt. 5. 15:09
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Kétféle agyhártyagyulladást (is) okozó kórokozó ellen van védőoltás. Nem tudom, melyikre vonatkozott a kérdés. Az egyik a Meningitis, ez ellen 1 év fölött 1 részletben oltanak és 3000 Ft körül van az oltás.

A másik a Pneumococcus (ez az, amit reklámoznak), erről sajnos nem tudok pontos adatokat, de ha jól rémlik, talán 15.000-be kerül az oltás. Az biztos, hogy drága. Erről nem tudom, hogy hány részletben adják, csak gyanítom, hogy egy.

Én a Meningitis ellenit most fogom beadatni a fiamnak, a gyerekorvos javasolta, pedig nincs járvány itt sem. Szerintem inkább egy szúrás, mint a betegség.

A pneumococcus ellenit is be fogom neki adatni később. (Valami rémlik, hogy valahol olvastam, hogy ezt 5 év fölött adják be)

Mivel az én információimban elég sok a hiány, ezért szerintem kérdezd meg a gyerekorvosodat!

2007. okt. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
A Pneumococcus elleni oltás ingyenes lesz októbertől, és 2 év alatt kell beadni!! Tehát ha elmúlt 2 éves, akkor azt már nem adható be neki.
2008. szept. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!