Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit gondoltok az agyhártyagyul...

Mit gondoltok az agyhártyagyulladás illetve bárányhimlő elleni védőoltásokról?

Figyelt kérdés
2-5 éves gyerkőcök érdekelnének leginkább
2011. márc. 3. 16:20
 1/6 anonim ***** válasza:
agyhártyagyulladás ellen mindenképp beadatnám. Egyik unokatestvérem ebben halt meg 1,5-2 éves korában, mert akkor még nem engedélyezte a eg miniszter az oltást, mondván minek az. Ő benne volt az újságban is amikor meghalt, mert emiatt nem kapott oltást. Ráadásul ebben a kórban nagyon heveny lefolyású. 48 óra alatt meghalt. Egyik pillanatban még semmi baja nem volt, utána úgy el dobta magát hogy azonnal a László kh-ba vitték, de nem tudták megmenteni.
2011. márc. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én mindenképpen beadattam az agyhártyagyulladás ellenit. A bárányhimlős oltáson sokat gondolkodtunk, de aztán azt is megkapta a gyerkőc.
2011. márc. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Agyhártyagyulladás ellenit megkapta (egy ismerősöm kislánya abba halt bele 2 éves volt)


Bárányhimlő elleni szintén meg fogja kapni. Errefelé baromi nagy bari járványok vannak...ovi-bölcsi megy végig a testvérek és a felelőtlen anyukák miatt (betegen beviszik a gyereket had fertőzze a többit is)

2011. márc. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Agyhártya igen! 3 és 1 évesek, de megkapták. A mi doktornénink honlapján is fent van, hogy a helyi iskolában volt egy agyhártyagyulladásos beteg, és ő különösen ajánlja az oltást mindenkinek.


Mondjuk én úgy vagyok vele, hogy ami életveszélyes, halált okozó nyavaja és van ellene oltás, beadatom a gyerekeknek.


A bárányhimlőt nem adattam és nem is fogom.

2011. márc. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Agyhártyagyulladás elleni: Melyik oltásra gondolsz? Mert tudtommal a meningococcus, a pneumococcus is ezt okoz, és a kullancs is terjeszt agyhártyagyulladást. Én a Prevenárt már nagyon hamar, 2, 3, 4 hónaposan beadattam a kisfiamnak, az emlékeztetőt is megkapta 15 hónaposan. A Menjugate-t is megkapta 1 évesen, a kullancs elleni oltás első adagját 1 hete kapta, 3 hét múlva viszem a következőre.

Bárányhimlő elleni: nem akartam beadatni, de mivel tavasszal születik a tesó, fiam ősszel kezdi az ovit, a dokinéni nagyon ajánlotta, hátha így elkerülhető az, hogy hazahozza a kicsinek.

Amúgy nem vagyok oltáspárti, de ha egy életveszélyes fertőzést meg tudok akadályozni pár ezer Ft-os oltással, akkor megteszem. Illetve a másik, ha megbetegszik a gyerkőc, a gyógyszerek is legalább ennyibe kerülnének.

2011. márc. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Sokat segítettetek. Nem tudtam eldönteni, hogy adassam-e avagy sem, de így azt hiszem megkapja.

még egyszer köszönöm mindenkinek!

2011. márc. 4. 13:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!