Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4-5 éves kislánynak mit...

4-5 éves kislánynak mit felelnétek erre a kérdésre? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Nemrég a 4 éves lányom véletlenül észrevette amint tampont cserélek. Egyből kérdezte hogy mit csinálok, mi az, miért, stb. Most amúgy is a miért korszakában van. Azt is észrevette hogy vér, lehet ettől meg is ijedt, mert ha vérzik valamije vagy másnak, mindig megijed a vértől. Nagyon hirtelen ért, ezért válaszolni sem tudtam rendesen, csak azt mondtam neki hogy semmi, és gyorsan felöltöztem. De látom hogy azóta is izgatja a dolog, mert ha wc-re megyek utánam jön vagy résnyire kinyitja az ajtót és leskelődik. Meg egyszer amikor öltöztem át előtte azt is észrevette hogy egy kék cérna lóg a lábam között, kérdezte hogy mi az.

Ti mit mondanátok ilyen esetben, vagy történt már veletek hasonló? Elmondanátok az igazat, még úgysem érti nem?


2013. nov. 25. 12:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Az én lányom is látott már tampont a táskámban,megkérdezte mi az.Én elmondtam neki,hogy tampon,és hogy felnőtt néniknek való ,amolyan női dolog.Ennyiben is maradt.Konkrétan ilyen helyzetben még nem voltam,de szerintem komolyan venném,és elmondanám neki,minthogy butaságokat higgyen,és mondjon bárkinek is.Szerintem elmondhatod neki,de azért említsd meg hogy ez titok.Nehogy mondogassa az oviban.
2013. nov. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én annyit mondtam,hogy azért használok betétet,mert nem szeretném azt,hogyha nagyon kell pisilnem,és nem jutok időben a wc-re akkor az eleje becsurogjon(ez nem túl hízelgő egy felnőttre nézve,de nem akartam belemenni a részletekbe,ha eljön az ideje,majd normálisan beszélek vele róla)úgyhogy utána évekig pelusnak hívta a lányom a betétet:))A tampont mondjuk jóval nehezebb megmagyarázni:S Sztem nem kell nagyon belemerülni...elnagyolt választ kell neki adni,nehogy félelmet keltsen benne ez a dolog.
2013. nov. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ne hazudj neki, az nagyon fontos!


Én megmondtam a lányaimnak, sőt, a kisfiamnak is, amikor rákérdezett, hogy a nénik és a nagylányok szoktak időnként kicsit vérezni, és ez természetes dolog. Simán elfogadták.

Egyszer spontán eleredt a lányom orra vére, és megkérdezte: ez az amiről beszéltél, anya?

:-)

2013. nov. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem kisfiam van, ő 3 éves, de már kb. másfél-2 éves korában tisztában van vele, hogy van egy olyan, amit tamponnak hívnak és anya szokta használni, amikor vérzése van. Szóval én azt mondtam neki, hogy ezt úgy hívják, hogy tampon, amikor anyának egy hónapban szokott lenni vérzése, akkor ezt kell feltenni. És ennyi.

Amúgy egyszer voltunk egy drogériában vásárolni és éppen kellett tampont is venni, ő meg a pénztárnál megjegyezte, míg sorban álltunk, hogy ott a kosárban a tampon.:) Igen, ő már azt is tudta.:)

2013. nov. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Amúgy a tampont ismeri már régről, már másfél évesen is tudta hova kell tenni, egyszer megkaparintott egyet és magán mutatta hova kell tenni. De most ugye nem sterilen látta, meg már okosabb lett azóta, így felkeltette az érdeklődését.

Én is attól félek hogy aztán az oviban úgy meséli el mint valami újdonságot. Azért ha még egyszer megkérdezi lehet hogy elmondom valahogy egyszerűbben.

2013. nov. 25. 12:50
 6/9 anonim ***** válasza:
64%
Én elmondtam, hogy a nők szervezete arra lett kitalálva, hogy életet tudjon adni egy kisbabának. Ehhez a testünk puha meleg fészket készít a babának. De ha még nem elérkezett az idő, akkor a nem költözik kisbaba a pocakba, és akkor ki kell takarítani a fészket, hoyg minden hónapban tisztán várhassa a leendő babát. Ez vérzéssel jár, de nem fáj, sőt, örülni kell neki mert azt jelenti hogy egészségesek vagyunk.
2013. nov. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha nem szeretnél belemenni a vérzés rejtelmeibe, mert ezt furán is előadhatja a gyerek az oviban, akkor éennyit mondj neki szerintem:

Tudod kicsim, amikor a nénik olyan idősek lesznek, hogy már lehet kisbabájuk, akkor minden hónapban pár napig kell ezt használni, ettől kellemesebben érzik magukat.

2013. nov. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én azt mondanám, hogy a nőknek ha lehetne gyerekük, de nem akarnak, akkor egy pár napig vérzik a puncijuk, de ne ijedjen meg, mert ez nem betegség.
2013. nov. 26. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én azt mondtam 4.5 évesemnek, hogy a néniknek szokott vérezni,ez azt jelenti hogy lehet kisbabájuk. Beérte ennyivel,ja és fontos hogy hozzá kell tenni hogy amúgy ez nem fáj, mert meg szoktak ijedni a vértől.
2013. nov. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!