Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más is fegyvertelen 3,5 éves...

Más is fegyvertelen 3,5 éves lefekvési érve ellen, hogy állítólag "Nem vagyok álmos Anya, értsd meg! "?

Figyelt kérdés

Lányom kb. 3 hete kezdte ezt, és hiába minden, du. kintmaradunk sokat, hogy fáradjon, olvasunk, előbbre tettem a fürdést+vacsit, keményen, szépen, ígérgetve, egyszerűen nem alszik el este 21.30 előtt...sír, de igazán, nem hisztizik, próbál elaludni tényleg, van, hogy fél órát is forgolódik, és utána sírva jön ki, hogy nem tud elaludni...de már én is kidőlök, tök fáradt vagyok, mert ugye utána csinálom az esti maradék házimunkát+akkor tudnánk kicsit beszélgetni/együtt lenni a férjemmel, de kb. mire ennek a tortúrának a végére érünk, már élőhaott vagyok...:(


Mit csináljak már? mert reggel meg 6.30 körül kéne keljen, de alig bírom felébreszteni, nem öltözik, sír, nyervog nekem... tehát láthatóan kevés neki az alvás, csak vhogy nagyon elcsúsztunk, nem bírom visszabillenteni sehogy sem, pedig mindig jó alvó volt, máskor ha ilyen volt 3-4 nap alatt visszaállt... eddig semmi ilyen gondunk nem volt, 20-20.30 körül aludt magától...úgy érzem hirtelen túl nagy a kontraszt...:-(


köszi



2013. nov. 26. 10:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Nézd, az en gyerekem kêt éves kora óta csak este 11 körül alszik el. Ez van. Fel kilenckor fürdés, kilenckor megy az ágyába, de nem tud elaludni. Volt ido, amikor hatkor kellett kelnie, akkor sem volt álmos.
2013. nov. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
nálunk vihetnek könyvet az ágyukba (szigorúan 1 db-ot, mert különben könyvtárrá változtatnák) és "olvashatnak" önállóan. Egyébként pedig azt szoktuk mondani, hogy nem kell aludni, de pihenni és csendben maradni kell, hogy a másik tudjon aludni. 3,5 éves és 5 éves a két gyerkőc, egy szobában vannak. Tehát nincs kijárkálás, hangoskodás, bármi eszébe jut, azt jegyezze meg reggelig, akkor megbeszéljük.
2013. nov. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

3,5 éves kisfiamnál ugyanez a gond néhány hete. 7-kor vacsora és fürdés, 8-kor mesélünk, énekelünk, ezután beteszem az ágyába, betakarom. Van, hogy beteszek neki gyerekdalos cd-t egészen halkan. Előtte 9-kor legkésőbb aludt. Mostanában meg fekszik a drágám 10-fél 11-ig, mire végre elalszik. Néha kikiabál a szobájából, hogy szeretlek anya, apa, vagy valamit kérdez, de próbál aludni.

Azt vettem észre, hogy valami nagyon foglalkoztatja mostanában, jár az agya, töri a fejecskéjét és olyan gondterhelt. Előfordulnak szélsőséges érzelemkitörések is, egyszer bújik és ragaszkodik, ha valamit nem engedek, akkor dühös és elutasító. Nemrég kezdte az ovit, talán ez indított be nála valamilyen változást, talán leválási folyamatot. Meg kell küzdenie helyzetekkel az oviban is, és ettől nyilván feszült. Keresi a helyét, próbál beilleszkedni.

Sokat beszélgetünk esténként, igyekszem oldani a feszültségét sok szeretettel és játékkal. Ha szükségét látom, mellé fekszem kicsit, simogatom. Olyankor kérdez, ami épp a fejében jár, én válaszolok. Akkor megint gondolkodik. De segít neki az elalvásban, megnyugtatja. Én ebben látom az elalvási nehézséget nálunk, talán nálatok is valami hasonló van.

2013. nov. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!