Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nektek mennyire tetszenek/nem...

Nektek mennyire tetszenek/nem tetszenek a tv ben futó animék, engeditek a kicsinek hogy nézze?

Figyelt kérdés

2013. dec. 2. 23:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy melyiket. Gondolom sokaknak csak a véres, szörnyes sorozatok jutnak eszükbe az animéről. Ezeket én sem engedem egyébként.

De a Kimba, Kalán néni, 80 nap alatt a Föld körül, Candy, stb. ellen nincs kifogásom. A Tom és Jerry sem épp az erőszak mentességről híres ám...


32/F

2013. dec. 2. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
így igaZ,de te nem érzed ugy,h az anime vhogy idegen a mi gyerekeinknek?v csak én érzem igy?
2013. dec. 3. 00:35
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegyikről érzem azt. Előbb írtam pl. a 80 nap alatt a Föld körült. Ebbe szerintem semmi kivetni való. Sokáig erről sem tudtam, hogy anime. A Naruta az már idegen.


32/F

2013. dec. 3. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%
Nem gyerekeknek idegen, hanem nekünk. A japánoknak valóban van kicsit más életfelfogása, de ez nem minden esetben negatív. Egyébként a Naruto témáját leszámítva szerintem pont egy eléggé elamerikaiasodott felfogás, csak nézd meg a régi amcsi cartoonokat. Viszont rengeteg olyan anime van, amelyet gyerek is nyugodtan nézhet, sőt kifejezetten nekik készültek is, pl. a World Masterpiece Theather sorozat, amelyben olyan műveket dolgoztak fel, mint a Heidi vagy az Anne, hogy csak kettőt említsek (itt van egy teljes írás erről, de be kell jelentkezni az olvasáshoz: [link] de pl. a Nils Holgersson is anime, vagy van pl. kifejezetten kodomo (=gyerek) műfajú anime, mint a Hamtaro (hörcsögökről), a már említett Kalán néni, a 80 nap alatt... és mások. Csak meg kell tudni válogatni a gyereknek, hogy mit nézzen.
2013. dec. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszi a választ!
2013. dec. 3. 14:02
 6/9 anonim ***** válasza:

Én nagyon Szeretem az animéket nem ciki.


Egy Példa Dragon Ball Zedet egy 6-7 éves még ne nézze szerintem csak szülői felügyeletel max. :). 6-7 éveas Spongya Bobot vagy babócát nézzen.

Ha Már rajzfilm és élet valóság között tud különbséget tenni akkor miért ne.


Legyen azért 12 éves kb. Annyi a korhatár. De vannak kisgyerekenek szóló pl Kilari stb nyugodtan nézheti. Aztán nehogy kiugorjon varázsfelhőt mondva. :)

2013. dec. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
2013. dec. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Véleményem tegnap egy kicsit megváltozott.


Egy 4éves, ha elég értelmes nyugodtan nézhet Dragon Ball Z edet Épp a Cell részeket ellenőriztem, ogy jól felvette-e :)

akkor jött be kérte hadd nézzem én is legyen hangja is. :) 3-4 részt egybe megnéztünk :)


Persze nem egyedül :) Tetszett neki. Magyarázni kell neki ezt azt. :)

2013. dec. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
:)
2013. dec. 26. 00:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!